Biotabs a gleba

lotse196 08.04.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Czołem grupowicze. Kilka pytań odnośnie uprawy indor (led) się zrodziło. Zaopatrzylem się w zestaw startowy Biotabs oraz dwa rodzaje ziemi : cana professional oraz plargon light mix. Czy prawdą jest że Biotabsów nie należy stosować w przypadku bogatszych w nawozy gleby? Czy wspomniany wcześniej zestaw startowy Biotabs uzupełnić jeszcze jakimś "ulepszaczem"? Ewentualnie na co zwrócić szczególną uwagę? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
   
 2. Ziemi do biotabs uzywaj light mixa,mozesz te sam mieszanki robic musi byc jak najbardziej organiczna bez dodatkow mineralnych,jezeli masz caly zestaw mozesz zaopatrzyc sie jeszcze w herbatke kompostowa odpowiednik pk 13/14
   
  • Lubie to x 1
  Last edited: 08.04.2019
 3. benger

  benger Użytkownik

  Tak jak Pustelnik pisze najlepiej biotabsy używać na ligt mixie na poczatku aby zajarzyc o co w tym chodzi. Dobrze jest już 1-2 tyg wcześniej przed wysianiem przygotować sobie ziemie wymieszać z mykoryzą i ją aktywować poprzez podlanie wodą z mikroorganizmami - polecam do tego humus active od ekodarpol i stosowanie go co każde podlanie 5ml na litr przez cały veg dodatkowo co drugie ja daje jeszcze root juice od biobizza 2ml/l. Szybciej roślinka złapie symbioze z naturą w indorze. A tabsa dac 1 do półtora na 5 litrów light mixa dopiero gdy siewka wyjdzie na powierzchnie. Pod ledem czesto, przynajmniej mi, mikroskładniki wychodzą a dokładnie niedobory i polecam jeszcze mieć na taką sytuacje, gdyby zaistniała, alga-mic od biobizza - przy pierwszych mikro deficytach zacząć od dawki 1/4ml/l. Pożywka dla bakterii czyli węgle w tym cukry też warto stosować do wyboru - miód/melasa/top max od biobizza.
  Pamietaj, że woda tylko odstana min 24h. Chlor niszczy mikroorganizmy.
  Generalnie bio możesz robić na produktach totalnie ze sklepu ale także totalnie samemu je sobie wytwarzać. Jak Cię interesuje jak robic swoje nawozy to wygugluj sobie i poczytaj bo troche jest "growing-on-the-cheap-korean-natural-farming"
   
  • Lubie to x 1
 4. dziekuje za cenne wskazowki.
   
 5. Pustelniku czy ta herbatka kompostowa w pelni uzupelni moj zestaw startowy i pomoze dotrwac do harvestu?
   
 6. z drugiej strony ten mikro zestaw boosterow
  ZESTAW BOOSTERÓW I STYMULATORÓW BIOBIZZ, 3x250ml(ALG-A-MIC,TOPMAX,ROOTJUICE) - Flora-Fauna.pl
  wydaje sie byc wygodniejszym rozwiązaniem
   

 7. Tak hetbatki uzyjesz tylko jako dodatkowe P/K podczas kwitniecia,nic wiecej nie potrzebujesz.

  Wiedz ze tak naprawde nie trzeba tak wiele nawozow,dodatkow jak sie wydaje,aby miec miec piekne wielkie kwiaty.
   
  • Lubie to x 2
 8. marcopolo

  marcopolo Moderator Staff Member

  Wygodniejsze rozwiazanie to odpowiednio przygotowane podloze.Jesli zadbasz o wzbogacenie ziemi przed sadzeniem w skladniki odzywcze,to praktycznie podczas fazy weg masz niewiele do roboty,ewentualnie jakies opryski na robactwo oraz delikatne dokarmienie przed FLO.Na FLO polecam organiczny PiK.
   
  • Lubie to x 1
 9. Jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy. Oczywiście kolejny raz dziękuję za pomoc. Marcopolo, z tego co pamiętam to Ty chyba juz uzywales ledisona? Jak oceniasz tego leda i czy przysporzyl Tobie jakiś problemów?
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...