Bezimienne,znalezione nasionko

cheko44 22.05.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Jestem kompletnie zielony. Nigdy nie sadziłem konopi. Tydzień temu znalazłem w starej samarce nasionko. Posadziłem w sobotę 16.05.
    - nie mam growboxa i póki co mnie na niego nie stać,
    - nasionko po wykiełkowaniu w szklance wsadziłem do 10l doniczki z ziemią 5,7-6,5 ph,
    - wybiło 3 dni później,
    - doniczka stoi w małej łazience, naświetlam ją dwoma zwykłymi lampkami, do których wsadziłem żarówki LED, 6.0 w, 806 lm,
    - od wczoraj prowizorycznie osłoniłem to wszystko sreberkiem,
    - roślinka po 6 dniach ma wciąż malutkie listki i długą, chudziutką łodyżkę - domyślam się, że ma za mało światła, ale nie nabyłem jeszcze wiedzy jakiego (w takich okolicznościach) oświetlenia powinienem używać.
    Reasumując - pomóżcie proszę amatorowi i powiedzcie co i jak. Jeśli takie hodowanie mija się z celem, to mogę tę doniczkę wystawiać w dzień na balkon, by świeciło na nią słońce. Nie wiem, gdybam.
    Zamieszczam cztery fotki - z poniedziałku, gdy się wychyliła, z wtorku i dwie z czwartku (21.05) - na jednej widać roślinkę, na drugiej prowizoryczną osłonę :)
    Pozdrawiam!

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

Last edited: 22.05.2020
  2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Wystawiaj na balkon,podsyp ziemi I zobaczymy co z tego bedzie.

3. Od rana już na słońcu. Będę informował na bieżąco ;)

4. Po pierwszym dniu na balkonie mam już jedno pytanie. Słońce mam tak do godz. 12.00-13.00. Mieszkam od strony wschodniej i po tym czasie chowa się za bloki. Czy mam doniczkę trzymać mimo to na świetle dziennym i dopiero jak się ściemnia wracać z nią pod lampy, czy od razu po 13.00 ją chować? I co z żarówkami? Pisałem jakiej są mocy. Drugą lampkę postawiłem wczoraj. Czy 1600 lm na tę jedną doniczkę będzie już ok, czy szukać kolejnej lampki?

5. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Przy tych żarówkach czeka ją jedynie powolna śmierć:) żarówki firmy emos około 2500lm barwa 4000k by się nadały...kupisz na allegro...tak do 17:00 na balkonie nawet bez słońca a później pod te żarówki ale dobrze jak byś dał ich wiecej...cztery albo chociaż trzy...i zrobił im jakieś zadaszenie z czegoś co odbija światło żeby nie uciekało tego swiatła za dużo

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...