Auto Xtreme Feminizowane(DP)2X LED Mars Hydro 480W Box{0.34m²}

skolopendra 12.01.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam
    To moja pierwsza fotorelacja a druga uprawa również automat

- Nasiona Auto Xtreme Feminizowane (DP) od thc-thc.com. automaty
    - Growbox 59X70X180 {0.34m²} wyłożony folią Mylar Diamond.
    - Oświetlenie Lampa LED Mars Hydro 96x5W 480W Full Spektrum.
    - Wentylacja 2x(wtłaczający,wyciągowy ) Noctua industrial 3000 140mm wydajność (269,33 m³/h)z elektronicznym sterowaniem regulacji obrotów .Plus mieszający kolumnowy.
    - Ziemia Plagron All-Mix 50L,PLAGRON LIGHTMIX 50L .
    - Donice 2x15L z systemu AutoPot.
    - Nawozy Weg i Flo Bio-Bizz,Plagron,GHE,Biohumus,Atami,B'Cuzz,Plant Success,Kalong,Great White Premium Mikoryza.
    - Trening LST .
    - Nawilżacz ultradźwiękowy
    - Filtr węglowy własnej roboty 4x140mm 500mm długości .Owinięty trzema warstwami wełny węglowej .Przepustowość filtra ogromna.
    - Światło ustawiłem 18/6
    - Warunki temperatura 21℃-31℃
    - RH 50%-90%

Przygotowania:
    Filtr węglowy na konstrukcji ze stali nierdzewnej (siatka) Trzy warstwy maty węglowej wym 240mmX500mm
    20200108_140103.jpg

Nasionka:
    Położone w szalce petriego zakażone mikoryzą.

20200107_100829.jpg

Ziemia:
    Plagron all mix ,z otworem pod kiełkujące nasionko w ziemi Plagron light mix .Pomysł green kondor402
    20200106_172710.jpg

Plagron light mix:
    zakażenie ziemi mikoryzą
    20200106_173141.jpg

Uzupełnienie dołka w ziemi, zakażenie ziemi grzybem
    Light mix
    20200106_174035.jpg

Donice 15L
    Poprzednie 11L okazały się zbyt małe.
    20200108_140119.jpg

Korzenie z poprzedniej uprawy automatów
    .jpg

Nawożenie:
    Mój zestaw odżywek który jakoś tak mimo chodem uzbierał się :] Jeszcze dokładnie nie wiem ,co i w jakich proporcjach wykorzystam przy uprawie ,dam znać.
    DSC_9754.JPG

Dzień pierwszy
    Gdy się rano obudziłem taki widok zastałem .Nie mam aparatu makro więc słabo widać
    77.jpg
    Temp 28℃
    RH 50% Jeszcze bez nawilżacza

:)

• Lubie to x 3
    Last edited: 12.01.2020
  2. Dzień pierwszy :]

3. Ile realnej mocy ma ten panelik ?

4. 208W

5. Oo fajnie... choc pewnie sam wiesz ze czasem nadgorliwosc gorsza od faszyzmu :) ja na 0,8 m kwadratowego mam 220 wat.... na taka powierzchnie azzz za hejjj no.ale niby od przybytku glowa nieboli...

IMG_20200109_221849.jpg

6. Poza tym widze kolego ze wsio przygotowane u Cb w pelni... bede obserwowal :)

7. Nie obraził bym się jakbym miał o,8m² ale miejsca nie mam.Na razie jadę na połowie mocy

8. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Zapowiada się w kurwę dobrze:)...pokaż klasę robaczku:) to chyba będzie moja ulubiena fotorelacja:)

• HAHA XD x 1
  9. Polowa mocy Ci styknie na weg.... na flo podkrec do 150 wat I wystarczajaco na ta powierzchnie wedlug mnie

10. Pewno by stykła ,lecz producent lamp nie przewidział w nich regulacji mocy tylko przełączenia pomiędzy weg i flo?
    Co moim zdaniem jest bez sensu( nie douczył się ) .Mniej więcej jest to połowa mocy i połowa pasma .Gdy pojawi się kilka listków i tak dam pełną moc

1.jpg

11. No wlasnie to sa uroki wiekszosci monochromatycznych ledow... sam.mam 4 panele u siebie w szafce I ew na weg uzywam 2 a potem lece na 4... choc czekam teraz na nowe coby I jestem ciekaw roznicy... nibyvw ledach lumeny niemaja znaczenie gdziekolwiek nieczyta sie, a I tak kazdy szuka diod o najsilniejszym strumieniu lumenow z wata... mono podobno max 80 lumenow z wata.... sie okaze czy lepsza jazda na cobach....

12. Jaka maszvtam temp przyvwlaczonym swietle?

13. Co to za cob? Pobierz sobie charakterystykę starych paneli jeśli są jakieś firmowe, a nowe cob i porównaj.I nie sugeruj się lumenami.

14. Hmm no wlasnie lumeny jednak.mimo wszystko maja znaczenie.... skonczylem wlasn i artykul o ledach mono...jest napisane ze mono maja max z wata 80 lumenow... I o ile na weg daja rade, to na flo ciezej.... jesli by niemialo.znaczenie ilosc lumenow to wystarczylo by ze uzyl bys jakiegokolwiek oswietlacza led byle by mial barwe... buechce Ci ti zasmiecac fr.... ale jak sie wglebisz w tenat to doczytasz wiele...hmm Panelik robi mi jeden z kolegiw forumowiczow... juz idzie kurierem... 4 diody clu048. chyba 240wat...barwa 3500...sam jestem ciekaw roznicy ale porownujac moc I waty tu przy clu mam ok 35000lumenow przy obecnych swiatlach niecale 20 tys....wiec co czyni roznice w uprawie jesli obecne sa full spectrum a te nowe barwa idealna ?? Sadze ze jednak lumeny...

15. Moc z wata mówi jedynie o sprawności ,niczym więcej .Dlatego liczysz moc realną pobieraną przez panel ,a nie byle barwę.
    :]
    Diody CLU 048 są to starsze bodajże 100W diody nie do końca odpowiedniki nowszych 300W CLU 058
    Myślę że powinieneś być zadowolony ,choc mój Mars trochę lepiej wypada

CLU 058
    Screeny 2020.01.13.17.11.04.jpg
    CLU 048
    proxy.png

Last edited: 13.01.2020
  16. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Mógł bym się wtrącić z pytankiem?:)
    Ciekawi mnie dlaczego wielu growerow twierdzi że idealna jest barwa 3500k
    Nie za bardzo chce mi się przeczytywać cały internet więc postanowiłem zapytać:)
    Czy chodzi po prostu o ogólny stosunek jakości fali biorąc pod uwagę i weg i flo czy jest coś co przeoczyłem w mojej póki co krótkiej próbie pojęcia tematu

Bo według opinii że na flo najważniejsze długości fali to 642 i 662 (o ile się nie pomyliłem ale chyba tak to było) to na okres kwitnienia barwa im cieplejsza tym lepsza co pokazują choćby te wykresy powyżej

Okres flo jest zdecydowanie dłuższy i wydaje mi się ważniejszy niż weg...czy nie będzie tak że im chłodniejsza barwa tym mniej zbite i bardziej lisciaste topy a 3500k jest uważana za barwę lepszą ogólnie tylko dlatego że na weg jest bardziej na plus względem cieplejszych barw niż ma to miejsce w sytuacji odwrotnej...różnica między 2700 a 3500 nie jest tak bardzo na plus dla 2700 jeśli chodzi o flo ale to jednak flo...3500 na weg względem 2700 wykazuje zdecydowanie większą różnicę na plus dla 3500 no ale to w końcu tylko weg
    Nie jest czasem tak w dalszym ciągu tak jak od dawien dawna najlepiej mieć dwa źródła światła...zimne na weg a ciepłe na flo?
    Czy coś przeoczyłem i ta 3500 ma szansę być lepszym rozwiązaniem niż dwie oddzielne barwy?
    Będę wdzięczny jeśli ktoś da radę mi to nakreślić tak żebym zrozumiał:)

17. Tego nie wiem

18. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Byłeś ostatnią nadzieją białych:) pewnie nigdy się nie dowiem i jak zwykle będę musiał się w życiu pokierować intuicją i swoją pokrętną logiką:)

19. Zostało wszystko podlane 1,5L wody z dodatkiem 1ml myco chum jest to odżywka dla bakterii mykoryzowych oraz po 1 kropelce T.A Pro Bloom i Pro Roots.
    Większość na podstawkę oraz dookoła roślinki ,tak aby szukały korzenie wody .
    1.jpg
    2.jpg
    Temp 29℃
    RH 50%

Last edited: 13.01.2020
  20. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Zdrowe kurdupelki wyrosły:)...ogólnie odmiana fajna się wydaje...critical orange punch którego teraz suszę też jest od DP i jestem z niego zadowolony...plon nie największy( w sumie nie ma się co dziwić bo ciasnota i niedoświetlenie bo dużo plantów w boxie) ale jakość szczotek ekstraklasa...też będę następny grow organiczny leciał tylko ja w trochę inny sposób...dwie pestki będą the ultimate od DP a drugie dwie chciałem coś kolorowego żeby fajnie wyglądało:) bardzo mnie ciekawi jak to będzie szło u Ciebie... w końcu jakieś ambitniejsze i ciekawe podejście do tematu bo ogół aktualnych fr na forum niezbyt fascynujący:)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...