Auto NL 47 Haze x3, AutoMazar x3, Green Poison FV x1, NoName x4

saykoo 30.05.2019

Auto NL 47 Haze x3, AutoMazar x3, Green Poison FV x1, NoName x4 5 5 1votes
5/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. saykoo

saykoo Tuptuś

Witam na,

SAJKORELACJI

1. Pochodzenie i odmiany nasion:

-Nasiona automatyczne tj. Auto NL 47 Haze , AutoMazar pochodzą od BulkSeeds.
    -Nasiono półautomatyczne tj. GreenPoison FV pochodzi od SweetSeeds.
    -Nasiona NoName z fajnego palonka.

2. Charakterystyka spota:

Łąka oddalona około kilometr od sporej rzeki,w pobliżu lasy iglaste i liściaste. Spot jest podzielony na dwię części oddalone o kilka metrów. Dostęp słońca sprawdzałem za pomocą aplikacji SunCalc (polecam). W większej większości miejscówka jest odsłonięta na promienie słoneczne. Nigdy wcześniej nie używałem tego spota,więc lecimy trochę testowo.

3.Gleba:

Nie znam się za bardzo na glebie, w pobliżu rosły paprocie i mech więc uznałem,że gleba jest kwaśna.Nie jest ona zbita,bardziej przypomina piach,ale ogólne odczucia pozytywne. Wolę to niż kopanie w glinie (ciekawe co wolą one -_-)

Ziemia spotowa + ziemia sklepowa(proporcje około 60spotowej/40kupnej, tak naprawdę w każdym dołku inaczej, bo dowoziłem z 7 razy tą ziemię) + dolomit + perlit+kompost(taki domowej roboty z gałęzi które się potem spala i to tak leży x lat ) + obornik kurzy+skorupki jajek+wyschnięte banany+troszkę kawy. Starałem się nie mieszać dolomitu razem z obornikiem kurzym, tzn. najpierw dodawałem kupę a po tygodniu/ dwóch dolomit. Glebę przygotowywałem 2-3 tygodnie przed wysadzeniem.

4. Planowane nawozy:

Na wegetację dodaję biohumusa NPK 8/5/12. Ostatnio dałem też kompot z bananów ponieważ automaty pomalutku wchodzą na kwitnienie. Co do NPK bananów to właśnie mam problem bo gdzieś wyczytałem,że mają całkiem sporo azotu a gdzieś indziej sam potas i fosfor.Jeśli ktoś wie bardzo proszę o pomoc.

Czyli na kwitnienie kompot z bananów, do tego myślałem o trypack outdoor BIO-BIZZ. Mam tylko wątpliwości co do FISH-MIX'a który jest w tym zestawie. Może ktoś używał? Bardzo proszę o jakieś opinie o tym produkcie.Szczególnie jeśli chodzi o używanie go na kwitnienie.

Myślałem też o PK13/14, ale jak już lecieć na organicznych to na organicznych.

5. Planowany trening:

Automaty bez treningu, półautomat poleci na razie tylko na LST.

6. Która to moja uprawa:

Jest to moja druga "poważniejsza" uprawa. Podziwiam tych wszystkich, którzy lecą po 40 sztuk na raz.

7. Jak często planuje robić update mojej fotorelacji:

Mniej więcej co tydzień.

8. Zabezpieczenia:

Siatka,ślimacol(20-30-40cm od roślinki),proszek do prania wokół spotów, do tego trochę dezodorantu w krzaczki wokół,BROS na mrówki,myślę jeszcze o kostce do kibla.

Zdjęcia

No to od początku:

Na spota najpierw poleciał NoName, miałem w niego największą wyjebkę ,wyleciał jak było po 2-4 stopnie w nocy dodatkowo chciałem sprawdzić glebę.Obok w butelce AUTO NL. Auto NL i Mazar z następnych zdjęc zostały wykiełkowane w tym samym czasie.

Zdjęcie z 10 maja:

Zdjęcie z 16 maja:

Zdjęcia z 30 maja:

Dalej był ten AUTO NL już bez butelki. Zdjęcia z 30 maja:

Kolejny poszedł AUTOMAZAR, dłużej go trzymałem pod lampką bo ponad dwa tygodnie(jak widać opłaciło się).

Tutaj kolejny rzut mazara i nl'a:

Tutaj wysadzony już na drugim spocie, praktycznie od razu po wykiełkowaniu,jeszcze trzymany w butelce NoName:

I na koniec (prawie) wszystkie razem :).

NL(po lewej) i Noname

Mazar i dwa świeże:

Cały spot, od lewej: nl,noname,mazar,mazar,nl

Nie są to jeszcze wszystkie roślinki, wszystko w trakcie, na czasię postaram się wrzucić zdjęcie boxika w którym są inkubowane.

Pomagajcie! :)

• Lubie to x 4
  2. Fajnie Ci to idzie ;)
    Za rok też przydałby mi się jakiś box żeby przetrzymać jakieś sezony na outa.
    Z fartem kolego ! :drzewo:

• Lubie to x 2
  3. Asghaton

Asghaton Kumaty

Ładnie wygląda :) Oby się poszczęściło :D Będę zaglądał

• Lubie to x 1
  4. Powyrywaj te chwasty obok plantów jak bedziesz nastepnytm razem na spocie

• Lubie to x 1
  5. saykoo

saykoo Tuptuś

Siema,

Dziś wpuściłem do wody dwa nasionka, mazar i auto nl47 haze. Tym razem postaram się zapamiętać jak te dni lecą. Przyznajcie, stylizowany ten kieliszek chyba ,że ja już mam omamy
    .[​IMG]

Dodatkowo zdjęcie inkubatora. Zwykła lapka biurkowa tyle, że z żarówką LED 6,5K. Jak była jedna szło super, jak są dwie to trochę gorzej ale nie narzekam.W sensie roślinki.

• Lubie to x 1
    Last edited: 31.05.2019
  6. saykoo

saykoo Tuptuś

Dzień dobry,

Mazar od góry:

Mazar kwitnienie:

Nl od góry:

Nl mały góra:

Mazar mały góra:

I tutaj problem z NoNamem, praktycznie od początku coś takiego się dzieje,ktoś wie co z tymi liśćmi?

Najmniejszy NoName nie wygląda zbyt zdrowo, nie wiem co mu jest:

PYTANIE!

Ktoś wie jak to jest z tymi Noname tzn nasionko było w paleniu, ono jest feminizowane? automatyczne? Czy to są najzwyklejsze nasiona które mogą wyjść damskie lub męskie?

• Lubie to x 1
  7. Łoś

Łoś Tuptuś

Regi

• Lubie to x 1
  8. saykoo

saykoo Tuptuś

Witam wszystkich,
    Podlane biohumusem Małe + No Name, koktajl z bananów dostał Mazar i AutoNl47 Haze.
    Z Małego NoName
    coś (?) żeby nie ktoś kurwa, sciągnęło siatke i ogólnie karzełkuje więc raczej lipka.

AutoNl47 Haze:

AutoMazar:

Nl mały:

Mazar mały:

NoName:
    ten to nieźle idzie

NoName i Mazar:

Mazar i małe:

• Lubie to x 4
  9. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Ladnie ida,nie boisz sie ze beda widoczne ponad tymi trawami? Moze pora je delikatnie ponaginac?

• Lubie to x 1
  10. saykoo

saykoo Tuptuś

Mówisz o tym no name? Właśnie na samym początku leciałem z nim na LST, teraz odpuściłem bo się boje ,że go połamie. Faktycznie jeszcze trochę i będzie przypał z nim. Następnym razem spróbuję go troche podgiąć ale wątpie ,że uda mi się go położyć.Może zamiast tego jakiś FIM? Ale to go raczej nie skurczy. Automaty luz tak wysoko nie urosną, chyba ,że się mylę.

• Lubie to x 1
  11. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Nie mowie aby jednorazowo na glebe klasc,ale stopniowo naginac go do ziemi:)

• Lubie to x 1
  12. saykoo

saykoo Tuptuś

Ktoś jest w stanie powiedzieć co to za chwasty rosną w tle?

• Lubie to x 1
  13. Heniekzbagien

Heniekzbagien Zagubiony

Fajnie Ci idzie. Powodzenia!

• Lubie to x 1
  14. Cherrissimo

Cherrissimo Tuptuś

To nawłoć,najlepsza osłona dla naszych roślin. Rośnie na wysokość do ponad 2m i na jesień nie oklapnie na ziemię, dobrze wybrałeś spota.
    Dobrze jeszcze rośnie we wrotyczu chociaż na jesień lubi się ugiąć pod ciężarem kwiatów, pokrzywy nie polecam.

• Kocham to ! x 1
  15. Łoś

Łoś Tuptuś

Ja wolę stosować kamuflując zagrody itd. Jak już, te siateczki zamieniłbym na drut miedziany, a jak już nie chcesz to chociaż te oczojebne końcówki trytek bym obciął :ad

A poza tym ładny spot i dobrze rosną

• Lubie to x 1
  16. Daj więcej miejsca temu noname :) Potrzebujesz dłuższej siatki, bo dolne partie zaczynają przysłaniać jedna drugą, a wygląda na to że wyrośnie z tego wielki dzik.

• Lubie to x 1
  17. saykoo

saykoo Tuptuś

Witam ponownie,

postanowiłem zastosować się do Waszych rad i zrobiłem a'la LST na Noname. Wyszło według mnie elegancko ale jeśli coś źle, to dajcie znać. Podwyższyłem też siateczkę na dużym AutoNL47. Kupiona już druga kostka do kibla, dzielę ją na 5 części i daję około 2m od roślinek. Do tego zostało wysypane wokół proszkiem (też już któryś raz), i odlanie się. Ślimaków nie ma.

LST na no namie:

Młodszy no name, słabiutki :< :

Najmłodszy no name,świeżutki:

Klimacik:

• Lubie to x 2
  18. No i gitarka :) Teraz ten noname zacznie się ładnie krzaczyć ;] Oby tak dalej !

• Lubie to x 1
  19. saykoo

saykoo Tuptuś

Elo 840/2,

z racji tego ,że są upały poszedłem podlać roslinki, jak zwykle dostały biohumusa + koktajl z bananów około 2l na roślinkę.

AUTO NL HAZE 47 około 40 dnia:

Noname:

Liście coś mu żułknieją mniej więcej po środku.

Auto Mazar
    około 40 dnia z tym,że dłuzej trzymany w boxie:

Młody NL:

Młody mazar:

Młody no namik:

Najmłodszy no namik:

Spocik:

• Lubie to x 1
    • Kocham to ! x 1
  20. Mmmmm pięknie to idzie panie

• Kocham to ! x 1
  21. saykoo