Auto Night Queen x1, Auto Big Devil XXL x1 / CFL 125w [0.20m2]

Mujo 11.04.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Nasiona
    x1 Auto Night Queen feminizowane (Dutch passion)
    x1 Auto Big Devil feminizowane (Akseeds)
    Sklep: thc-thc.com

Sprzęt
    Box: 58x40x50 (wys.dł.szer.) zbity z tego co znalazłem w domu, wyłożony kocem ratunkowym.
    Oświetlenie: CFL 125w dual Elektrox
    Wentylacja: wtłaczający, wytłaczający - wiatraczki komputerowe 140 od SilentiumPc
    Donice: prostokątna ok. 5L
    Ziemia: ziemia kwiatowa BioBizz light
    Nawóz: BioBizz trypack indoor(Bio-bloom, Top-max, Bio-grow)
    Trening: Lst
    Filtr węglowy: na chwilę obecną brak, ale gdy neutralizator ONA nie da rady to spróbuję coś ogarnąć
    Inne: stacja pogody, płyn do mierzenia ph
    Update: myślę że co 7 dni lub jak będę potrzebował waszej pomocy :)

Witam w mojej pierwszej fotorelacji, jest to moja można powiedzieć pierwsza uprawa. Niestety box jest mały ale tylko takie mam warunki mam nadzieję, że z treningiem dam radę się tam zmieścić. Docelowo miały być doniczki kwadratowe 5,7L, ale były za wysokie i musiałem przesadzać dwa posadzone juz kiełki do mniejszej doniczki, tak właśnie popełniłem podstawowy błąd grzebania w posadzonych kiełkach, byłem tego świadom, ale wszystko jest okej.

Pomidorki wyszły z ziemi 04.04 jest to więc 7 dzień.

11.04.2017 - 7 dzień weg

Warunki:
    Dzień 28°C/wilgotność 42%
    Noc 24-25°C/wilgotność 45%
    Światło 18/6h

Wiem, że wilgotność jest za niska, ale niestety nie mogę aktualnie zakupić nawilżacza, muszę ratować się domowymi sposobami. Podlewałem je 7-8 łyżkami stołowymi rano i po 10h podczas ciemni. Dziś nic nie będę lać, a jutro na noc dam 200ml wody na roślinę i zacznę podlewać co 2-3dni lub po prostu na wyczucie zwiększając ilość wody. Myślę, że zacznę nawozić ok. 14 dnia co drugie podlanie. Fajnie byłoby jakby ktoś dał znać czy mniej więcej dobrze to planuje. ;)

Czas na jakieś zdjęcia

Big Devil

Night Queen

Po lewej Queen po prawej Devil

Następnym razem postaram się zrobić lepsze zdjęcia. Liczę na waszą pomoc w tej uprawie, pozdro ;)

• Lubie to x 1
  2. Update

A więc mamy 15 dzień wega, według mnie rośliny wyglądają zdrowo, są małe, ale czego się spodziewać po takiej donicy. ;) Na zdjęciach można zobaczyć moją matną próbę w lst, słabo to wyszło, ale skoro są takie małe to nie mam zamiaru jakoś je bardzo wyginać, tyle tylko aby miały więcej światła na dole. Ostatnio podlane wodą z Bio Grow w poniedziałek 0.5l na roślinę. Nawozu dałem ok. 3ml na litr wody, tak wyczytałem gdzieś na ulotce w necie bo niestety nie dostałem tabelki z dawkowaniem razem z nawozami.
    Dajcie znać jak coś widać, że jest nie tak. Pozdro ;)
    19.04.2017 - 15 dzień weg
    Warunki:
    Dzień 25°C/wilgotność 45%
    Noc 22°C/wilgotność 45%
    Światło 18/6h

Night Queen

Big devil
    [​IMG][​IMG]

• Lubie to x 1
  3. Luter

Luter Zagubiony

Więcej wilgotności na wegu im daj :):)

• Lubie to x 2
  4. Update

Dzień 21/1flo

Roślinki jakoś przeżyły ze mną, póki co 21 dni, uff... ;) Widzę białe włoski na łodygach więc jak się domyślam zaczyna się faza flo. Małe te pociechy, ale dobrze, że przynajmniej takie są. :) Ogółem wyglądało to tak, dnia 13 wega dostały pierwszy raz nawóz na weg, a potem 16 dnia też z nawozem(tutaj się troszkę rypłem bo miały dostać samą wodę x)) dlatego w sobotę i poniedziałek dostały samą wodę(zmniejszoną ilość bo wcześniejsze 0.5l to było dla nich chyba za dużo, zauważyłem, że dwa małe listki odpadły. Chyba miały wtedy za mało tlenu w glebie).
    Dziś znów je podleję bo czuje, że donica już lekka, ale podczas dzisiejszych zdjęć zauważyłem, że dolny listek Night Queen coś mi nie pasuje. Czy może ukazuje się niedobór potasu? Podlać dziś już z dodatkiem nawozu na flo?

Ogółem poszedłem za wskazówką kolegi wyżej i zakupiłem nawilżacz powietrza, ale pojawił się w sklepie dopiero wczoraj więc przez pół wczorajszego dnia i całą noc tylko go potestowałem i dziś rano został wyłączony skoro zaczyna się flo. No nic, nawilżacz będzie na następny raz ;)

Trochę się wkurzyłem na zdjęcia bo jakoś nie mogę żadnego dobrego kadru uchwycić, może jeszcze trochę potrenuje to cykanie fot. ;)
    Warunki:
    Dzień 27°C/ 44% RH
    Noc 22°C/ 40% RH

Night Queen

Big Devil

Trochę się rozpisałem, mam nadzieje, że komuś czytać się zechce i pomoże mi z tym niedoborem(?). Peace :rastaman:

• Lubie to x 2
  5. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

Tu nie masz żadnych niedoborów,nawet masz przy ciutkę za dużo azotu+obfite podlewanie i ''baranie'' rogi na szczytach...to że coś tam pożólkło od dołu to powodów jest wiele np: delikatnie przelewanie oraz nadmierna wilgoć od gleby i nie należy się tym zbytnio przejmować.Teraz proponował bym ograniczyć nawóz z azotem i podawać na początek małe dawki PK.

• Lubie to x 1
  6. Update
    Dzień 40/20flo
    Witam, dosyć długo nie było aktualizacji, trochę z powodu braku czasu, trochę mniej z powodu lenistwa :p. Średnio to wszystko idzie :/ jak widać na zdjęciach rośliny tracą liście, żółkną i usychają, nie wiem czego im brakuje(choć teraz pomyślałem żeby co jakiś czas dawać im nawóz z azotem na weg). Miałem też wpadkę bo przez ok. 9h podrosły i Queen przypaliła szczyt od lampy, ale już wszystko się ładnie zregenerowało. Rośnie mi to wszystko i staram się naginać bo miejsca mało... Wczoraj dostały 2.5ml bio bloom i 1ml top max, wcześniej 2x podlewane samą wodą. Czysta woda wyciekająca z donicy miała pH 6-6.5. Co jakiś czas odcinam te żółte suche liście, małe czasami same odpadają. Teraz postaram się częściej aktualizować fotorelacje.

03.05(29/9flo)
    Night Queen

Big Devil

Z lewej Big Devil - z prawej Night Queen
    06.05(32/12flo)
    Night Queen

Big Devil

Z lewej Big Devil - z prawej Night Queen

13.05(39/19)
    Night Queen

Big Devil

Lewa Night Queen - prawa Big Devil

7. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Widac progres,teraz tylko pilnowac aby mialy co jesc i bedzie ok.Te zolte,usychajace liscie mozesz wyciac-powodzonka:rastaman:

8. Cześć. Dosyć długo mnie tu nie było. Nie było zbyt czasu na aktualizację, potem forum nie działało a później miałem problem z wgraniem zdjec, ale oto nowe foteczki pomidorków.
    Co jest z tymi liśćmi? Przepalone czy niedobór? Bo już się sam gubię. I co się dzieje z tymi topkami na górze, przypalone lampą czy to pleśń? Topek w tym miejscu jest suchy. Trochę dziwne bo jest blisko, ale nie dotyka lampy.
    I jeśli ktoś da radę ocenić to ile jeszcze je trzymać do harvestu I kiedy robić flusha? Dziś mija 86 dzień, zdjęcia robione wczoraj i poniedziałek.

Poniedziałek

Środa

Jak będą potrzebne to mogę postarać się zrobić lepsze zdjęcia choć ciężko bo łapy latają :D

9. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Ona juz konczy zycie.Po trichomkach widac ze sa mleczne/albo mi sie wydaje/,moim zdaniem potrzymaj ja jeszcze do 90 dni i kosa.Liscmi sie nie martw,roslina w ostatnim stadium zycia wysysa skladniki odzywcze z lisci,dlatego zolka i usychaja:>Tego topka mozesz ciachnac,nie jestem pewien czy on jest suchy,czy cos go opanowalo:niewiem: Fotki strasznie niewyrazne.
    Powodzonka;f

PS.Troche lisci mozesz sie pozbyc-latwiej pozniej trymowac

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...