Auto Amnesia Platinum

Kostek_Brukowy 14.04.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam ponownie,
    Czy możecie spojrzeć na moje roślinki?
    Mam dwie i z obydwiema jest problem.

1. Starsza roślinką ma 39 dni. Od jakichś 9 jest na flo.
    Wczoraj podlałem ją 1l wody + 3ml agrecol mineral żel na kwitnienie + 2ml plagron pk13/14. Podlewam ją co 3-4 dni i oczywiście nawożę tylko przy co drugim podlewaniu.
    Niestety od kilku dni pomidorek psuje się od dołu. Liście mu żółkną i czasem usychają.
    Porównywałem wygląd liści w różnych tabelach i wyszło mi, że to moż być niedobór azotu lub/i magnezu. Czy mam rację?

2. Druga roślina ma 25 dni. Podlewam ją co 2-3 dni. Ostatnio podlałem ją 0,5l wody + 60ml biohumus extra do roślin zielonych.
    Wydaje mi się, św problemy zaczęły się kiedy zrobiłem lst. Na liściach pojawiają się brązowe plamy, liście same się przerywają.
    W tym przypadku nie mam pojęcia co to może być. Czy może to być kwestia przelania lub szkodników?

Na zdjęciach z cyfrą 1 jest starsza roślinką, a na zdjęciach z cyfrą 2 jest młodsza roślinką.
    Nie ogarnąłem jak wstawić zdjęcia we właściwym miejscu :niewiem:

Proszę o pomoc, bo chcę je uratować puki jeszcze nie jest za późno.

Pozdro.

IMG_20200518_152351.jpg

IMG_20200518_152308.jpg

IMG_20200518_152224.jpg

IMG_20200518_153131.jpg

IMG_20200518_153203.jpg

IMG_20200518_153245.jpg

2. Dodam jeszcze tylko, że na tej starszej roślinie najmłodsze listki mają żółte/jasno zielone końcówki.

IMG_20200518_213304.jpg

3.  
  4. Wiem, że nieładnie podbijać temat, ale co zrobić.
    Pomożecie?

5. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Czesto roslina pozbywa sie zbednych lisci,zwlaszcza tych ktore nie biora czynnego udzialu w fotosyntezie,ale nic nie piszesz jakie swiatelko,jakie podloze?
    Powodow moze byc od groma.Poczawszy od przenawozenia,zbyt intensywne swiatelko ,do niedoborow,musisz napisac cos wiecej.

6. Światło to CFL 200W, fotoperiod 18/6 podłoże to canna terra professional, temperatura to ok 27 stopni, wilgotność ok 60%. pH mierzone na wejściu i na wyjściu w normie (między 5.8, a 6.3).
    Do podlewania używam odstanej kranówy.
    Też pomyślałem sobie o tym, że te liście nie mają właściwego dostępu do światła i dlatego roślina się ich pozbywa. Gdzieś wyczytałem również, że może brakować azotu dlatego roślina pożywia się starymi liśćmi.
    Jest jeszcze jedna niepokojąca rzecz, którą zauważyłem, mianowicie czerwone zabarwienie łodyg.
    Na innych forach wyczytałem, że kombinacja żółte dolne liście + czerwone łodygi może oznaczać niedobór azotu/magnezu.

7. marcopolo

Swiatelko jest ok,PH moze dolna granica troche zanizona.Na Flo zalecaja przedzial 6.2-6.5.Moze zmien forme podawania nawozow,nie mieszaj PiK 13/14 z tym zelem,tylko pierwsze podaj zel,pozniej woda 2x,nastepnie PiK I woda 2x,mozesz rowniez kupic calmaga,nie zaszkodzi:)

• Lubie to x 1
  8. CalMaga mam z agromixu i wczoraj podlałem. Zobaczymy czy roślinka stanie na nogi. Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić oprysku dolistnego z roztworu magnezu.
    Dzięki za sugestie dotyczące podlewania.
    Będę informował jak się sprawy mają :]

9. Hola amigos!
    Poniżej moja starszy pomidor.
    Aktualnie ma 45 dni, a od 15 jest na flo.
    Podziwiajcie, oceniajcie, chwalcie i gańcie :drzewo:

IMG_20200524_134542.jpg

IMG_20200524_133905.jpg

10. Niestety zadziałałem na własną rękę kierując się różnymi informacjami znalezionym w internecie i efekty są opłakane.

W ostatni piątek 22.05 podlałem tę roślinę 1,4l wody + 3ml cal mag (który ma również 7% azotu) + 2ml pk13/14.W ostatni piątek 22.05 podlałem tę roślinę 1,4l wody + 3ml cal mag (który ma również 7% azotu) + 2ml pk13/14.

Wcześniejsze podlanie również było z nawozami, ale z 3ml agrecol mineral żel + pk13/14Wcześniejsze podlanie również było z nawozami, ale z 3ml agrecol mineral żel + pk13/14

Początkowo wydawało się, że roślina wygląda lepiej, ale teraz liście zrobiły się mocno ciemnozielone, oklapły, a ich ogonki mają czerwone zabarwienie. Do tego dochodzą również żółte i uschnięte liście u dołu rośliny.Początkowo wydawało się, że roślina wygląda lepiej, ale teraz liście zrobiły się mocno ciemnozielone, oklapły, a ich ogonki mają czerwone zabarwienie. Do tego dochodzą również żółte i uschnięte liście u dołu rośliny.

Wychodzi na to, że chyba przenawoziłem.Wychodzi na to, że chyba przenawoziłem.

Czy mogę to jeszcze uratować flushemCzy mogę to jeszcze uratować flushem czy roślina nadaje się już do wyrzucenia?czy roślina nadaje się już do wyrzucenia?

Proszę Was o pomoc.

IMG_20200525_074852.jpg

IMG_20200525_074922.jpg

11. marcopolo

Zrob flusha,jesli masz mozliwosc to po flushu gdzies w dobrze naslonecznione miejsce aby ziemia przeschla,i tylko woda.Nawozy podajemy z glowa,nadgorliwosc jest gorsza od niewiedzy:)

• Lubie to x 1
  12. Eh, jak to mówią "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz"... Ok, zrobię flusha i na najbliższe dwa podlewania (a w zasadzie do momentu jak roślina dojdzie do siebie) dam sobie spokuj z nawozami. Z tym nasłonecznionym miejscem może być problem, bo nie chcę żeby pachniało w całym domu, więc w zasadzie jedynym wyjściem jest dla mnie pozostawienie rośliny w boksie.

Dzięki

13. Flush zrobiony w poniedziałek i... pannica wygląda jakby znów chciało jej się żyć :odlot:
    No i pąki zrobiły się bardziej pokaźne.

Do zbiorów zostało ok 20 dni. Czy warto lać jej jeszcze jakiś nawóz (na przykład pk13/14) za kilka dni czy raczej już do końca podlewać ją wodą?

IMG_20200529_150047.jpg

14. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Zakładając że jeszcze kilka razy dasz jej w pizdę to do zbiorów jeszcze ponad dwa miechy:) karmić trzeba regularnie i według obecnego zapotrzebowania rośliny aż do dwóch tygodni przed kosą

15. Mam nadzieję, że już jej nie zrobię żadnej krzywdy :]
    Ty na serio mówisz, że jej flo może przeciągnąć się jeszcze dwa miesiące? Nawet jeśli to automat?

16. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

może...automaty tylko szybciej zakwitają ale flo trwa tyle samo co w przypadku sezonów...i w tym i w tym przypadku flo wydłuża się pod wpływem stresu i kiepskich warunków...takich jak zbyt wysoka temperatura na przykład...a nawet jeśli warunki będą idealne to i tak możesz zapomnieć że planty dojdą tak szybko jak podaje producent...jeszcze zależy jaki susz chcesz zebrać...czasem sam okres dojrzewania trichomów do mocnego upierdalającego bursztynu może przedłużyć życie roślin o trzy tygodnie względem półprzeźroczystego mleka dającego lajtowy pozytywny high

17. Weg 56 dni
    Flo 26 dni
    Temperatura ~26°C
    Wilgotność ~60%
    FP 18/6
    Wczoraj podlałem ją 1L wody.

Widać, że roślina po flushu ma się znacznie lepiej, ale nie jest git na 100%.
    Na górnych liściach pojawiły się żółte plamki, a zdecydowana większość liści jest jasnozielona.
    To co mnie cieszy to to, że kwiatostan puchnie.
    Czy może jej brakować żelaza?

IMG_20200604_191327.jpg

IMG_20200604_191410.jpg

18. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Te plamy to przypalenia od lampy raczej...zwiększ odległość...i daj jej jeść teraz bo za dwa tygodnie ani jednego liścia nie będzie:)

• Lubie to x 1
  19. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Siema kolego , przebarwienia na liściach nie są od lampy to clf można trzymać blisko bez szkody na popalenie , podejrzewam że problemem jest nawożenie , nadmiar każdego pierwiastka blokuje przyswajanie kolejnych ,dlatego doradzają naprzemienne nawożenie woda- nawóz- woda by nie blokować . Doradzam ostrożność w tym wypadku gdyż nadmiar zawsze szkodzi bardziej niż ewentualne niedobory . Co do dalszych losów roślin , lać PK zgodnie z dawkowaniem i czekać kosy .

• Lubie to x 2
  20. Panowie, dzięki za odzew.
    Wydaje mi się, że to nie od lampy, bo nawet trzymając rękę 1cm od niej nie czuję żeby mnie parzyła.
    Dziś przy podlewaniu zmierzę pH wody wypływającej dołem. Może tu leży problem.
    No i oprócz tego dam jej jeść.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...