Auto Ak Passion XL x3, LED 90 W, 0,20 [m2]

eternit 29.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Szczęść Boże.
    Jest to moja pierwsza uprawa, więc od razu przechodzę do szczegółów technicznych.
    - nasiona Auto Ak Passion XL Feminizowane z thc-thc.com
    - growbox z płyty wiórowej, wymiary ~0,37x0,74, wewnątrz obite częściowo osłonami przeciwsłonecznymi z auta, częściowo kocem ratunkowym (dlaczego tak wyjaśnię w dalszej części)
    - oświetlenie LED GTV 40W 2700 lumenów + naświetlacz LED 50W 3650 lumenów (nie pamiętam marki), do tego, by utrzymać temperaturę tradycyjna żarówka 100W ~1100 lumenów (lampy full spectrum w drodze)
    - wentylacja to wentylator komputerowy 12x12 cm, napędzany zasilaczem 15V (wyższe obroty) na wydechu, dolot pasywny
    - ziemia uniwersalna, 5,5-6,5 ph, z keramik w środku
    - donice ok. 6 litrów pojemności
    - trening LST

Pierwsza, z trzech, wyszła z ziemi 6 października 2019, wszystkie były moczone 12h w wodzie, potem spędziły czas do wykiełkowania w mokrej ligninie. Każda kolejna pokazywała łeb 2 dni po następnej.
    IMG_20191008_064742.jpg

IMG_20191008_064742.jpg

Po 10 dniach najstarsza sztuka już się ładnie prezentowała, chociaż kolor liści nie był do końca satysfakcjonujący, ale z czasem wyszła na ludzi.
    IMG_20191016_161800.jpg

Po 16 dniach postanowiłem rozpocząć trening. Najstarsza była jeszcze w przejściowej doniczce, więc na pierwszy ogień poszła 2 dni młodsza siostra, która już siedziała w dużej donicy, przygotowanej na stretching.
    Tak wyglądał początek o 7 rano:
    IMG_20191025_070152.jpg

A tak prezentowała się o 16:30:
    IMG_20191025_163449.jpg

Następnego dnia koleżanki musiały spędzić czas na stole w pokoju, w świetle słonecznym, ponieważ w boxie o wymiarach 0,37x0,37 zaczęło się robić ciasno. Wziąłem się za przebudowę ich domku, co skutkowało dwukrotnie większą powierzchnią życiową.
    Najstarsza została przesadzona do dużej donicy.
    IMG_20191027_071743.jpg
    I dlatego właśnie dobudowana część jest pokryta kocem ratunkowym.

W międzyczasie najmłodsza koleżanka zaczęła chorować i trochę licho wyglądać, jednak po kilku dniach po zaplikowaniu nawozu dla kwiatów kwitnących zaczęła odzyskiwać kolorki.

Trening LST chyba bardzo wzmaga ich rozrost, dlatego po 23 dniach od wykiełkowania siostrzyczki dzisiaj wyglądają tak:
    najstarsza
    IMG_20191029_165919.jpg
    średnia
    IMG_20191029_165916.jpg
    najmłodsza
    IMG_20191029_165959.jpg

Jestem zupełnym nowicjuszem, więc proszę o łagodny wymiar kary, chociaż faki i joby przyjmę dzielnie. Porady i pochwały przyjmę jeszcze chętniej.

Jak na razie uprawa bardzo mnie cieszy, więc myślę, że updaty będą dość regularne, choć czasami mam obawy co do słuszności moich działań.

Pozdrawiam

IMG_20191010_163038.jpg

• Lubie to x 1
    Last edited: 29.10.2019
  2. Panowie i panie rolnicy.
    Tydzień temu za żalem trening lst. Na jednej roślince wyszło mi 5 szczytów. Wg daty wyjścia z ziemi i specyfikacji pestek za 46 dni będzie do ścinki. Czy to już koniec treningu w takim razie? Powinienem to zostawić do kwitnięcia w ten sposób?

IMG_20191101_200507.jpg

3. Do ścinki będą za jakieś 70 dni a trening poprawiaj na tyle na ile masz miejsca w boksie...ja bym jeszcze raz poprawił ale ja lubie ścisk w boksie...wiąże się to z większym nakładem pracy w późniejszych etapach...kombinowanie w celu lepszego doświetlenia, utrudnione podlewanie i wszystko inne co wiąże się z dżungla w boksie:) ale dobrze ogarnięte zwiększa plon...sam musisz zdecydować

• Lubie to x 1
  4. Ok. Czyli mam się nie sugerować tym co podaje sprzedawca jeśli chodzi o czas życia rośliny? Pytam bo to pierwsza uprawa i wiem tyle ile przeczytam i dopytam.

5. Sprzedawcy zawsze podają krótszy czas niż jest w rzeczywistości...nie osiągniesz tak szybkich zbiorów nawet gdybyś stworzył roślinom warunki idealne a wiele czynników jeszcze dodatkowo wydłuży Ci czas kwitnienia...może nawet być tak że będą dochodzić jeszcze 80 dni...to zależy od Ciebie

• Lubie to x 1
  6. Miałem tego AK passion na out i dla mnie wyrózniał sie mocą od reszty automatów.

• Lubie to x 1
  7. W sumie to dobra wiadomość. Przy tylu błędach popełnionych przeze mnie to w te 40kilka dni to zdecydowanie za mało czasu :)
    Dzięki za info!

8. Dla prezentowanej koleżanki to jest 26 dzień od wystawienia łebka z ziemi i zaczeli mnie się tu takie cosie pokazywać.
    IMG-5028.JPG
    IMG-5027.JPG
    IMG-5026.JPG

Pozostałe koleżanki bez zmian. Jedna słaba bo niedawno przesadzona, druga słaba bo niedożywiona. Chujowo ale stabilnie. :)

9. Dzień 29.
    U dwóch dziewczynek trening idzie co raz dalej. Muszę przyznać że na boki robi się ciasno w boxie.
    W donicach widać też próby zwalczania jebanych ziemiórek. Ręczne zabijanie, wentylator w ziemię, żółty kubek z wodą z octem i czosnek nie zdały egzaminu (chociaż jak wrzuciłem czosnek na ziemię to dostały chwilowego pierdolca). Najskuteczniejsze okazały się żółte kartoniki pokryte wazeliną, co dzień kilka więcej pojawia się na ich powierzchni. Dodatkowo lekko je przesusze by larwy w ziemi ubić.
    IMG_20191104_192340.jpg
    IMG_20191104_192250.jpg

10. Dzień 36.
    Tak prezentuje się główny szczyt "średniej" roślinki.
    Dzisiaj też dodałem lampę led dająca rzekomo fulspektrum. Spektrometr pokazuje najwięcej czerwonego, niebieskiego i takiego lekko fioletowego, pozostałe barwy w mniejszości. Daje ona dodatkowe 2000 lumenów.

IMG_20191111_170344.jpg
    A tak się prezentuje cały box w prawie fulspektrum :)
    IMG_20191111_125852.jpg

11. Idąc za radą @Technik1 usunąłem osłonę z żarówki ledowej. Ogólnie robi wrażenie,ż świeci ciemniej, bo ta bańka nie rozprasza na boki (i folia nie robi refleksów) ale miejsce w które świeci jest w pytę jaśniejsze.
    IMG_20191113_193155.jpg
    Druga rzecz to jedna roślinka (ta najstarsza) coś choruje. Liście robią się co raz jaśniejsze. Na zdjęciu pierwsza z lewej. W porównaniu do pozostałych jest dużo jaśniejsza. Nawet ta najmłodsza (pierwsza z prawej) ją przegoniła i wygląda dużo zdrowiej (pomimo tego, że myślałem, że nic z niej nie będzie).
    IMG_20191113_193303.jpg
    Nie mogę ocenić wg diagramu czego to może być niedobór. Albo nadmiar.

Następna sprawa o którą chciałbym was zapytać to co zrobić z tymi całkiem żółtymi liściami które plątają się po ziemi i wyglądają tak dość licho. Zostawić? Obciąć? Czekać aż same odpadną?
    IMG_20191113_193323.jpg

No i walczę z ziemiorkami. Łapią się na żółte karteczki z wazeliną. Po tygodniowym przesuszeniu, dzień po podlaniu nowe skurwesynki zaczęły latać w boxie.

Z góry dzięki za podpowiedzi!
    Pozdrawiam!

• Lubie to x 1
  12. Mało widać bo zdjęcie kiepskiej jakości...zrób z bliska tylko tej jednej rośliny...ona w ogóle kwitnie? Bo wygąda jak by białych czuprynek nawet nie miała ale to może przez jakość zdjęcia...nowe szczyty wydają się jasne a to by wskazywało na brak siarki ale po tym zdjęciu to chuja widać...może też przez te robale choruje...na robale najlepsza płytka na owady expel...bezpieczna i skuteczna...Ogólnie to musisz wrzucić lepszą fote i więcej szczegółów...jakie nawozy lejesz...jaką wodę...czy kontrolujesz ph

13. Sorry, dodaje zdjęcie z telefonu i może pogarsza jakość.
    Podlewam wodą o pH 5.5-6.0. Odstana kranówka (u mnie w okolicy jest najczystsza woda, więc nie gotuje ani nie leje mineralnej). Z kranu ma pH dość wysokie więc obniżam lekko sokiem z cytryny, aż wyjdzie z testera właściwe.
    Pierwsze nawożenie to był nawóz z ogrodniczego do roślin kwitnących, prosiłem o taki łagodny, i dałem 1/4 dawki.
    Później biohumus dawałem, połowę dawki.
    Roślina była w małej doniczce, ok 2-3 tygodni temu przesadziłem do dużej. Zaczynała odżywać a od kilku dni co raz gorzej.
    A tutaj zdjęcia (pierwsze to główny szczyt):
    IMG_20191113_210044.jpg
    IMG_20191113_210126.jpg IMG_20191113_210131.jpg IMG_20191113_210134.jpg IMG_20191113_210058.jpg
    Ogólnie to patrząc na diagram to podejrzewałem niedobór siarki. W razie czego jak można to suplementować? :P

IMG_20191113_210140.jpg

14. Ja bym stawiał na podgryzane korzenie przez robale...siarka też może być ale mniej prawdopodobne bo wtedy nowe szczyty wychodzą całe bardzo jasne ale też może być...ogólnie to płytka na owady expel...plagron power roots żeby odbudować korzonki i jakiś dobry nawóz podstawowy na flo który zawiera siarkę i inne potrzebne minerały i powinno się poprawić...obniżać ph lepiej octem bo efekt dłużej się utrzymuje...po soku cytrynowym szybko wraca do pierwotnego stanu

• Lubie to x 1
  15. Roślinkę podupcyło już całkiem. Dzisiaj rano miała poskręcane liście. Czy ktoś może mi poradzić co z tym zrobić bo bym chciał ją uratować jednak?
    upload_2019-11-15_9-55-25.png

16. Mi to wygląda na zbyt wysokie Ph mimo wszystko i brak nawozów. Ile lejesz wody? Nie jest przesuszona lub przelana?

• Lubie to x 1
  17. Zmniejszyłem częstotliwość podlewania, najpierw zrobiłem przerwe 6 dni, bo ziemiórki mi latały cały czas. I podlałem znowu po 5 dniach. Nalałem miarkę wody i drugą miarkę z nawozem 1/4 dawki. Woda cały czas kontrolowane ph, obniżam ph sokiem z cytryny. Możliwe, że ostatnio ją przelałem w środę bo po 10 minutach prawie w ogóle woda się nie przelała do podstawki i dolałem jeszcze pół miarki, spróbuję poczekać do jutra i zobaczę co się będzie działo.

Dobra wiadomość to, że ta druga co wyglądała na całkiem zmarniałą pięknie rośnie, i nowe liście wypuszcza bardzo ładne i zdrowe.

A ta co od początku rosła super, dalej rośnie i na każdym szczycie wypuściła włoski.

upload_2019-11-15_15-21-54.png

18. Mi wydaje się że korzenie nieźle w cipę dostały...larwy ziemiórek pogryzły i jeszcze biohumusem oberwały...a głodek to swoją drogą tylko czym spowodowany? na Twoim miejscu zmierzył bym ph ziemi w razie jak by to probemy z ph ale przede wszystkim zregenerował bym korzenie i pozbył bym się ziemiórek bo jak tego nie robisz to prędzej czy później zjedzą Ci rośliny...nicienie zjadają larwy ziemiórek a płytka expel wykończy dorosłe muszki...

• Lubie to x 1
  19. Z tym biohumusem to pojebało mi się z innym użytkownikiem:)

• Lubie to x 1
  20. Gdzie w necie mogę zamówić nicienie? Widzę po stronach że to ciężko dostępny temat. Doradź, proszę, gdzie najlepiej zamówić?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...