Auto AK-47 x2, 60 Day Grapefruit x2, CFL 125W, [0,25m2]

ZielonyMohikanin 28.04.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Hej, zacznę od wymaganych rzeczy.
    • Specyfikacja wentylatatora
      • Przyłącze/średnica kanału: 100mm (4")
      • Przepustowość 104 m^3/h
      • Moc: 15W
    • ziemia- Podłoże uniwersalne z Tesco zmieszane z Podłożem dla ziół z firmy Athena z dodatkiem Karemzytu na dnie doniczki i z około 15% zmieszane z ziemią.
      (najpierw kupiłem ziemie z Tesco, chciałem dokupić perlit, nie znalazłem, więc dokupiłem i zmieszałem tą drugą ziemie od Atheny która perlit zawiera)
    • 23x23 chyba tak to było z tymi donicami
    • obciążąnie głównej łodygi, czyli chyba trening LST to się zwie, może tą siatkę zamontuje jeszcze
    • Filtr węglowy Can Lite 150PL 150-165 m3/h 100/125mm

Jest to moja pierwsza uprawa, wcześniej nic nie uprawiałem, nawet chyba pietruszki, trochę poczytałem o temacie przed zaczęciem.
    Jeżeli wyjście rośliny z ziemi uznajemy jako pierwszy dzień jej życia, to tej jednej jest pierwszy, więc

1 weg RH% 33% temp. 25,4
    jeżeli stacja pogody za 40 zł z allegro dobrze mi pokazuje :)

Pytania:

1. Dostałem matę na podłogę, jak się teraz doczytałem, a założyłem ją tak aby zasłaniała filtr na górze, pomyślałem, że w tedy z góry będzie odbijała się mata a nie filtr, więc będziesz więcej światła a filtr i tak pobierze powietrze, czy to jest okej?

2. Mam miernik PH do gleby ale nie mam miernika do wody, może tak być? bo wyczytałem, że powinno się sprawdzać wodę, którą się podlewa

3. Od kiedy zacząć nawozić, tą jedną już?

4. Kupiłem mikroryze, jak mi dojdzie od razu nią polać 4 doniczki?

5. Czy już mierzyć PH gleby?

Last edited: 28.04.2020
  2. 6. Czy tego karemzytu nie ma za wiele na górze, i dlatego nie wyszły inne roślinki?

IMG_20200428_171359.jpg IMG_20200428_171407.jpg IMG_20200428_171415.jpg IMG_20200428_171427.jpg IMG_20200428_171433.jpg IMG_20200428_171441.jpg

3. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

1. Dostałem matę na podłogę, jak się teraz doczytałem, a założyłem ją tak aby zasłaniała filtr na górze, pomyślałem, że w tedy z góry będzie odbijała się mata a nie filtr, więc będziesz więcej światła a filtr i tak pobierze powietrze, czy to jest okej?

- Matę w sensie podłogę? Za ch*ja nie kumam o czym gadasz :) Ale jeśli chodzi o podłogę to jej miejsce jest na dole boxa.

2. Mam miernik PH do gleby ale nie mam miernika do wody, może tak być? bo wyczytałem, że powinno się sprawdzać wodę, którą się podlewa

- Jeśli masz taki wbijany w ziemię to go możesz wyjebać. Jak taki co się rozrabia ziemię z wodą i potem bada kolor blablabla to sobie zostaw ale zaopatrz się w taki żółty najprostszy ph metr do wody i bufory do kalibracji - mówisz że to Twój debiut więc przyda się nabank. Ewentualnie za 20ziko w sklepach akwarystycznych kupisz kropelki do badania ph wody. Miernik wygodniejszy i dokładniejszy.

3. Od kiedy zacząć nawozić, tą jedną już?

- Szukaj na necie tabelki biobizza i tam masz takie ogólne wskazówki co do nawożenia. Nie trzeba się tego trzymać sztywno bo wszystko zależy jak bogatą w pokarm masz ziemię więc jak roślina pokaże niedobory to reagujesz. Byle nie przeginać z dawkami bo nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

4. Kupiłem mikroryze, jak mi dojdzie od razu nią polać 4 doniczki?

- Mikoryzę. Poczytaj co to jest i co daje roślinom. Ogólnie to sypie się ją w okół korzenia.

5. Czy już mierzyć PH gleby?

- Nie. Ale sprawdź jaką wodą podlewasz żeby nie mieć za jakiś czas niespodzianki.

6. Czy tego karemzytu nie ma za wiele na górze, i dlatego nie wyszły inne roślinki?

- Ja kermazytu nie toleruje w ogóle więc dla mnie to do wyjebania w pizdu rach ciach terefere elo. Roślina roślinie nierówna i różnie wychodzą z ziemi. Pytanie jak w ogóle je kiełkowałeś?

• Lubie to x 1
  4. 11 weg RH% 48% temp. 30,4

Ad 1. Tak, potem się doczytałem, że ona niby dodatkowo, tylko po co? temp. sięga mi czasami 31 stopni dlatego zdjąłem tą matę z góry.

Ad2. okej, taki mam, gdzieś już słyszałem, że jest lipny.

3 roślinki wyrosły, jedna nie.

Nowe pytania:

A. Dodałem nawilżacz powietrza, czasami jak dłużej działa, nawet na najmniejszych obrotach to wilgotnościowy mi pokazuje 95 %, to nie za dużo?

B. Czy to nie za mocna lampa jak temp mi bez nawilżacza skacze do 31 stopni?

IMG_20200501_213221.jpg IMG_20200501_213228.jpg IMG_20200501_213234.jpg IMG_20200501_213238.jpg

5. Co do Twego.pytania pierwszego ta mata to dodatkowa extra podloga tylko ze ruchoma, mozesz ja wyjmowac, myc ... lub montowac pod sufit :)... a Ty na sufit... to stad ta temperatura... to tak jakbys dziecku na glowke buta chcial zalozyc...(w kazdym.zestawie jest instrukcja obslugi)pytanie z innej beczki... bo widze zevto wszystko masz skitrane w szafie za drzwiami... gdzie wydmuchiwane jest cieple powietrze ? Poza szafe czy do szafy ? Stad problem temperatura...

6. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

I pytanie czy wyciąg chodzi non stop? Filtr masz załozony już?
    A podłogę docenisz jak przelejesz rośliny i będziesz miał bajorko na podłodze i w pomieszczeniu gdzie to stoi.

• Lubie to x 1
  7. Po to wlasnie podloga... Heniek tez o tym kiedys niewiedzial I teraz tak na Niego mowia...z Bagien :):)

• Kocham to ! x 1
    • HAHA XD x 1
  8. odpowiedzi:
    1. gdzie wydmuchiwane jest cieple powietrze ? Poza szafe czy do szafy ?
    No racja, do szafy.
    2. I pytanie czy wyciąg chodzi non stop? Filtr masz załozony już?
    mam założony, chodzi cały czas.

Moje nowe pytania:
    1. nie mam miernika PH wody, mam tylko ten miernik z długimi rurkami, który jest podobno beznadziejny, nie mam jak zmierzyć PH, jednak podlewam wodą, która przechodzi przez filt Britta co obniża PH wody. Mam wapno, czy posypać nim?
    2. Czy są jakieś oznaki złej uprawy? Przyznam się, że po pierwszym entuzjazmie nie loguje się tutaj codziennie, temperatura mogła być przez te 9 dni zawyżona.
    3. Już zacząć trening LST? Jakieś porady, jak najłatwiej to zrobić?

9. zdjęcia

IMG_20200511_201120.jpg

IMG_20200511_201123.jpg

IMG_20200511_201125.jpg

IMG_20200511_201128.jpg

IMG_20200511_201132.jpg

IMG_20200511_201134.jpg

IMG_20200511_201137.jpg

10. Wystarczy ze powietrze bedzie wydmuchiwane poza szafe to temperatura Ci zjedzie wdol ( na logike to powietrze co wypuszczasz , zasysa spowrotem...jest Ono juz cieple....wiec odpowiedz sobie sam... drugie ..hmm jak masz obok.jakis sklep ogrodniczy lub cos z rybkami oczka wodne akwaria itd... zwykly zoologiczny... z pewnoscia za ok 15zl.kupisz test kit. To sa kropelkowe testy do ph wody. I po problemie. Poza tym po co.na weg filtr ?

11. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

Ja to nie kumam za bardzo jak na to można nie wpaść - wypluwasz powietrze z namiotu które ma temp powiedzmy 35stopni i je spowrotem zasysasz :D
    Wyjeb rure czy co tam masz to jakoś poskładane tak żeby wypluwało to na zewnątrz. Przecież tam nie ma świeżego powietrza tylko masz obieg zamknięty w szafie. Amsterdamczyk dobrze gada.
    Z kropelkami też dobra rada. NAwet jak nie zbadasz nimi ziemi to robisz wodę z odpowiednim ph i podlewasz a ziemia w końcu takie ph załapie jak tam coś jest nie teges. Póżniej jak już będą większe i będą więcej pić to przelejesz aż dołem wypłynie i zmierzysz sobie tą z podstawki jakie ma ph i będziesz wiedział co w ziemi piszczy. Albo i nie, patrząc na wentylacje :D
    Filtr wyjeb bo go zajedziesz. Węgiel w filtrze nie lubi wysokiej wilgotności. I daj tam do środka sam kajnd of mieszak bo łodygi to takie lebiody że to zaraz się przewróci.
    Rzekłem.

12. Jak widać można nie wpaść, i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie :)
    Wentylacja już poprawiona, wydmuchuje za szafę.
    "sam kajnd of mieszak" nie rozumiem, że mam podczepić kwiaty pod jakaś rurkę aby się nie przewróciły?
    Filtr wyłączam, nie wiedziałem, że niepotrzebny a czym mniej energii tym wiadomo lepiej.

25 weg RH% 43% temp. 30,4

Załączam nowe zdjęcia. Czy na razie wygląda to okej? Czy jak jeszcze nie zacząłem treningu LST to jest sens zrobić to teraz?

IMG_20200521_085815.jpg IMG_20200521_085817.jpg IMG_20200521_085821.jpg IMG_20200521_085842.jpg IMG_20200521_085845.jpg IMG_20200521_085848.jpg

13. Mohikanin to masz filtr na prąd? Ty nie rozumiesz. Wentyl zostaw włączony, odepnij tylko filtr węglowy by się nie używał i Nie zamulam Ci obiegu. Tak napisałeś że filtr wyłączasz bo szkoda pradu:) wpisz sobie w Google schemat wentylacji w growboxie i kliknij grafikę... Będziesz miał wszystko czarne na białym :)

• Lubie to x 1
  14. A Henkowi z wentylem chodziło o to byś dał mieszak do środka żeby stymulowało ruch wiatru, wiejąc na rośliny będzie nimi podmuchiwac, przez co staną się mocniejsze łodygi. Jaśniej nie mogę

15. Okej, dzięki, już kumam o co chodzi z tym filtrem.
    Mogę zacząć robić trening LST jeszcze? Bo nie wiem czy ona niedługo nie zaczną kwitnąć i czy jest sens. To automaty o krótkim czasie wzrostu, więc się zastanawiam.
    I dwa, mam wapno, jest sens nim posypać ziemie aby kontrolować PH gleby? Po to w końcu to kupiłem, więc chciałbym użyć.

A w środku jest wentylator taki mały, on cały czas dmucha.

16. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Rób lst...Teraz jest dobry czas na to...bedą indukować trochę później bo mają chujowe warunki...za suchu i za ciepło

Wapna nie ma sensu dawać...może w późniejszym flo jak nawozy na kwitnienie zakwaszą glebę ale też wątpię

17. okej, ale serio mają chujowe warunki? otworzyłem szafę, więc już nie jest tak ciepło, a codziennie na noc włączam nawilżacz powietrza, więc chyba super sucho też nie mają, zabolały mnie te słowa ;p

1. podpiąłem na razie jedną roślinkę, czy dobrze to zrobiłem? jej łodyga się nie ułamie, bo tak to trochę wygląda? ZDJĘCIA 1-3
    2. co znaczą te małe listki na dole, każdej rośliny, żółte i zwiędłe, to normalne? ZDJĘCIA 4-5
    3. co oznacza pożółknięcie jednego listka na jednej roślince? ZDJĘCIA 6-7

IMG_20200527_083939.jpg IMG_20200527_083959.jpg IMG_20200527_084002.jpg IMG_20200527_084024.jpg IMG_20200527_084032.jpg IMG_20200527_084052 (1).jpg IMG_20200527_084052.jpg IMG_20200527_084007.jpg

18. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Uchylona szafa się sprawdzi...sam tak robiłem...nie wiem tylko czemu nawilżacz tylko na noc włączasz...lst wykonane w miarę dobrze ale system mocowania trochę kuleje...drucik na środku łodygi raczej nie utrzyma planta sztywno ale obserwuj...może akurat...poza tym jest za cienki i może się wrzynać...łodyga się nie złamie...te małe zwiędnięte listki to normalne a te z ostatnich zdjęć to raczej za dużo nawozu...Rób lst reszcie planów ale grubszym drutem i mocniej skrępuj

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...