1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Artykuł do magazynu studenckiego

Dyskusja w dziale Nauka i Natura rozpoczęta przez czarymary w dniu 11.05.2016

1. czarymary

czarymary Zagubiony

Siema wszystkim. Na naszym wydziale mamy magazyn studencki o tematyce ekonomicznej. Chciałem napisać artykuł o korzyściach, które gospodarka odnosi po ułatwieniu dostępu do marihuany. Nie jestem pewien czy tekst przejdzie, ale chciałem napisać nawet dla poszerzenia swojej wiedzy.

Póki co mam trochę korzyści:
    1.Mniejsza ucieczka kapitału(kasa nie spieprza do zagranicznych importerów ani nie jest przeznaczana na inne przedmioty z procederu, więc może być wydawana w normalny sposób z zyskiem dla państwa)
    2.Mniejsze wydatki na ten obszar działania niebieskich
    3.Zmniejszone rozmiary zorganizowanej dilerki marihuaną(w takim modelu hiszpańskim jedyny handel marihuaną polegałby na pójściu do kumpla po sztukę, jeśli nasz krzak jeszcze nie doszedł)
    4.Zwolnienie miejsc w więzieniach dla tych, którym naprawdę się należą
    5.Możliwy mniejszy alkoholizm(baka jest alternatywą)
    6.Poprawa jakości marihuany i usunięcie problemu oprysków-brixu-innych gówien(jak ktoś chce sobie truć własne krzaki to spoko)
    7.Większe wpływy dla branży ogrodniczej i energetycznej(growboxy)
    8.Zalety medyczne
    9.Możliwe mniejsze spalanie marihuany(zakazany owoc lepiej smakuje)
    10.Gdyby zajęło się tym państwo lub wyznaczyło do tego przedsiębiorstwa, to byłby to olbrzymi zysk dla budżetu+więcej miejsc pracy+zysk dla tych przedsiębiorstw
    11.Mniejsze użycie dopalaczy

Z wad mam to:
    1.Możliwe zwiększenie spalania(jesteśmy w Polsce, tu niczego nie można przewidzieć)
    2.Możliwe częstsze przypadki jazdy po mj(chociaż wiemy, że po mj jeździ się bezpieczniej niż na trzeźwo, ale tego raczej nie zamieszczę z przyczyn oczywistych)
    ale jeszcze czegoś szukam żeby nie było, że robię propagandę.

Póki co mam CHART: Drugs That Cause The Most Harm - Business Insider - taki diagram o szkodliwości narkotyków, który chcę wrzucić na początku artykułu. Ktoś ma jakieś dane, artykuły i chciałby mnie wspomóc w uświadamianiu ludzi?

1 person likes this.
  2. Zielony OG

Zielony OG Autorytet

Fajna sprawa, mimo wszystko ja nie dawał bym tego o spalaniu w wadach i zaletach jednoczeście, bo to taka sprzeczność w artykule nie działa dobrze.. bardzie podać jakieś statystyki jako ciekawostkę bo chyba gdzieś było, że po legalu spadło użycie...

3. czarymary

czarymary Zagubiony

Generalnie myślałem najpierw o przedstawieniu wad, potem wpływ legalu na spalanie(jako takie przejście między wadami a zaletami), a potem zalety. Jak czytelnik zobaczy ile jest tego, a ile tego to lepiej będzie na to patrzeć ;d o, dzięki, będę szukać :)

4. Ja uważam ze napisanie wad i zalet nie jest złe lepiej przedstawić czytelnikowi cała prawde niż pisać w samych superltywach ;]

5. Zielony OG

Zielony OG Autorytet

no w sumie nie głupie w szczególności, ze przy zaletach tych wad jest na prawdę mało i są absurdalne(w porównaniu do zalet) lub niepotwierdzone a takie przejście może nakłonić niewtajemniczonych do czytania dalej aczkolwiek myśle, że studenci dobrze siedzą w temacie ;d
    Na pewno podał bym w tym przejsciu wpływ legalu (tj statystki) na popełniane przestepstwa, spożycie alko itp.. :]

6. mattiv

mattiv Expert

Ja zawsze mam jazdę po mj haha

nasiona marihuany, nasiona konopi