Amatorski 'automatyczny' system nawadniania

Marian Paździoch 21.02.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam!
    Sezon outdoorowy zbliża się wielkimi krokami! Tak więc jak, każdy grower zaczynam już powolutku myśleć co i jak. Jednak mam pewien mały problem.. Otóż od poniedziałku do piątku przebywam ponad 100 km od swojego domu i od spotu. Co za tym idzie wykiełkowanie roślinek sprawia mi dość duży problem :cojej:Myślałem, myślałem, aż w końcu wymyśliłem! Postanowiłem zbudować boxa, w którym wykiełkuję swoje roślinki i podhoduje je na tyle aby mogły być przesadzone na spota. Z tego miejsca chciałbym poprosić Was koledzy i koleżanki o opinie a także konstruktywną krytykę na temat mojego plany działania. Tak więc:
    do budowy boxa mam zamiar użyć starej lodówki,
    do oświetlenia mam zamiar użyć lampę sodową HPS-150W, myślę, że w pierwszej fazie rozwoju roślinek się nada :D,
    do wentylacji wykorzystam zwykłe wiatraczki z komputera.
    Jednak największym problemem przed jakim przyszło mi stanąć to nawadnianie. Możliwość podlewania tylko w weekendy jest bardzo problematyczna. Dlatego wymyśliłem takie rozwiązanie:
    Odwrócona butelka będzie dostarczać wody do pojemnika, w którym będą doniczki z roślinkami. Ciśnienie nie pozwoli na wylanie więcej wody niż wysokość szyjki butelki od dna pojemnika, dzięki czemu roślinki będą miały cały czas dostęp do wody.
    Jednak obawiam się, że ciągły dostęp do wody spowoduje zgnicie korzeni kiełek.
    Co o tym sądzicie? Czy mój system nawadniania ma, w ogóle prawo się udać? Jeśli macie inne propozycję chętnie poczytam!
    Pozdrawiam :]

2. GoHan

GoHan Zagubiony

yo , ale jak beda wieksze, ale to i tak bedziesz musiał kombinować hm ...

• Gowno ! x 1
  3. JanuszWąsaty

JanuszWąsaty Tuptuś

Moim zdaniem za mokro będą miały w ten sposób. Bo jesli dobrze rozumiem to one praktycznie cały czas w wodzie będą stały.
    Można by wziąc taką 5l butle albo coś. I do takiego zbiornika umieszczonego wyżej podpiąć wężyki po jednym do każdej rosliny. Na przykład takie wężyki od kroplówki na końcu maja taki fajny regulator szybkości kapania. I tak by to sobie kap kap kapało. tylko trzeba sprawdzić jak szybko musi kapać żeby wystarczyło.
    Taki wężyk grosze kosztuje.

• Lubie to x 1
  4. .Salam alejkum

.Salam alejkum Błyskotlwy Staff Member

• Lubie to x 1
  5. Male moga stac w wodzie caly czas i nawet powinny. a jak juz przesadzisz to musisz sie martwic. Takie jest moje zdanie powodzenia

• Lubie to x 1
  6. Lodówka jest ok. hps też . Moja rada to wez kup karme dla papug odpal wczesniej lodówe i przetestujesz na ziarnach z karmy tam jest tego sporo. Bedziesz wiedział czy nawadnianie sie sprawdzi.

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...