AK 482 - 77 dzień ile do ścinki?

skolopendra 04.12.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

1. Kolezanko
    2. Typowy wiejski filozof jestes, idacy na latwizne i wykrecajacy kota ogonem.
    Na forum, w wielu watkach - czy to 1000 powtarzających sie pytan do, czy tez wielu starszych fotorelacjach, znajdziesz informacje, ze czas zycia/kwitnienia rosliny podany przez producenta ma sie nijak do rzeczywistosci, to samo tyczy sie okreslenia dojrzałości rosliny.
    Na szczęście, mozna w kazdej chwili zalozyc nowy temat, zadac jedno z grupy powtarzajacych sie pytan i oczekiwac ze wrozki z forum, odpowiedza na to pytanie iwiele innych, nawet nie zadanych rowniez.
    Zamiast klapnac wygodnie, przejzec kilka watkow na forum, znalezc odpowiedz na swoje pytanie a przy okazji, poczytać juz wylana wiedze innych uzytkownikow forum w innych problemach, by za piec minut nie zadac kolejnego banalnego pytania pt. Hak wykonac poprawnie plukanie/flush.
    Brawo!

2. v3nom

v3nom Użytkownik

aż nie wierzę w to co czytam, dosłownie odwrotność tego co pisałeś kiedyś tam.
    czemuż to taka porada koledze ? czym się motywowałeś pisząc to zdanie ? :D

jebać ten ripen. po nim smak jest paskudny, zatrzymuje cukry w roślinie dzięki czemu puchnie ale podczas palenia tego zbryla się to w smołę a nie tak jak w przypadku normalnych nawozów w popiół.
    po ripenie trzeba bardzo mocno flushować ziemię i dawać ze dwa tygodnie tolerancji dla samej wody, ogólnie według mojej opinii ten nawóz nie nadaje się kompletnie do konopii

3. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Może szybko uczę się na błedach i pomimo tego że sie kłucę nie mając racji to wyciągam wnioski i coś tam we łbie zostaje:) ja też miałem trochę mniejsze ryzyko że nie dojdzie bo miałem już mleko a plancik potrzebował tylko spuchnąć a kolega pisał że u Niego wszystko przezroczyste a planty w średniej kondycji więc nie warto było ryzykować...no i ogólnie mniej doświadczony byłem:) no i wtedy miałem połowiczną świadomość tego że to co chcę zrobić to niebezpieczny eksperyment a takie to tylko na sobie można robić a nie kolegom w potrzebie doradzać:)

4. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Hehe Skolopendra nie jaraj tyle:) przecież napisała "chciałabym" czyli nie popełniła żadnego błędu wprowadzającego w błąd że niby jest rodzaju męskiego:)

5. :rastaman:Nie obudziłem się jeszcze alebeka

6. Zbliżenie 100X
    20191208_125208.jpg

7. Jeszcze kilka trochę lepszych fot:
    1.jpg
    2.jpg 20191208_172836.jpg

3.jpg

8. Panie jak te topy. Daj jakieś fotki

9. Kurde tricho większość przeźroczyste tak że niema co ciąć

10. Mówią ze jeszcze z 2 tygodnie...
    2.jpg 3.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

• Kocham to ! x 1
  11. Uuu ale piękne topy i kolorki. To będzie na dniach się zmieniać bo widać że ścinka blisko.
    Jakbyś po ścince nie miał co zrobić z suszem to mogę się nim zająć :D::D::D:

• HAHA XD x 1
  12. Moje tempo palenia to jakieś 5 gram na miesiąc.A zakładam że tu będzie trochę więcej? Dla nas dwojga z pewnością wystarczy ...

Dla koleżanki również

:piwko:

13. AK 482 89 dzień
    Coraz więcej mlecznych trichomów ,kilka zaczyna przechodzić w kolor bursztynowy :

99.jpg
    1.jpg
    9.jpg Więc wygląda że jeszcze kilka dobrych dni.Tak jak napisano mi wcześnie że pewnie ponad dwa tygodnie od założenia tematu
    Kiedy mogę przejść na podlewanie samą wodą ?

natraktorze

14. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

W dniu, ktorym zalozyles temat.

15. ;>
    Się trochę spóźniłem .Muszę więc zacząć od już...

:*

ps:czy jest sens płukania ziemi pod bieżącą wodą ?Czy zostawić jak jest ?

Last edited: 15.12.2019
  16. Chyba jedna wypłukam:

"
    JAK POPRAWNIE PRZEPROWADZIĆ PŁUKANIE TWOICH ROŚLIN
    Płukanie konopi indyjskich jest bardzo bezpośrednim procesem. Gdy normalnie podawał byś nawozy, zwyczajnie lejesz czystą wodę. Zwykła woda z kranu jest wszystkim czego potrzebujesz, aby przeprowadzić płukanie, upewnij się tylko, że jej poziom pH jest na bezpiecznym dla Twoich dziewczynek poziomie. Woda czerpana ze studni ma zazwyczaj właściwy poziom pH i nie wymaga dalszej uwagi, jeżeli jednak jest to potrzebne, bezwzględnie musisz to zrobić. Odpowiedni poziom pH jest jedyną rzeczą, o którą należy się w tym wypadku martwić.

Zalej glebę taką taką ilością wody, jaką tylko może ona w sobie utrzymać. Pozostaw ją tam na parę minut, aby minerały się w niej rozpuściły, następnie wlej jej jeszcze więcej, aby je wszystkie wypłukać. Jeżeli uprawiasz konopie indyjskie w warunkach wewnętrznych pod sztucznym oświetleniem, obserwuj wodę opuszczającą podstawę doniczek. Powinna być zabarwiona i wyglądać na brudną. W tym momencie bardzo pomocny może być miernik TDS (z ang. total dissolved solids - suma substancji rozpuszczonych). Jeżeli zbierzesz i zmierzysz wodę opuszczającą doniczki, wskaźnik powinien wskazywać około 1300 ppm, co jest dość wysokim wynikiem. Należy płukać roślinę tak długo, aż zebrana woda potraktowana miernikiem da wynik około 50 ppm, lub zbliżony do wyniku wody, którą stosujesz do płukania. Kolor wody także powinien być jaśniejszy i generalnie powinna sprawiać wrażenie dużo czystszej. Celem jest wypłukanie tak dużej ilości minerałów ze strefy korzeniowej twoich roślin, na ile to możliwe."

17. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Jak lałeś tylko green sensation albo inny organik to nie musisz płukać...poleć od teraz do końca na wodzie i będzie git...ale jak lałeś w tym tygodniu jakiś mineralny to lepiej wypłukaj

18. Green sensation, tak lałem oraz BIOBIZZ BIO-HEAVEN nie wiem co to jest dokładnie.
    Uff ,zrobiłem płukankę trochę wody i czasu to zajęło.

Z EC 1600 spadło do ok 400 ,na większe jeszcze obniżanie brakło mi sił...
    Mam nadzieję że po tym całym zabiegu roślinki nie zdechną .

:cojej:

19. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Nie no zdechnąć to nie powinny...uważaj teraz na plechę bo wilgotno mogą mieć jak ziemia taka mokra...nie włączaj nawilżacza

20. Nawilżacz wyłączyłem juz na flo.wentylatory zostawię dziś właczone na noc.Ale.dziekuje za.info.:)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...