1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Ak-47x1,LEDisON Naświetlacz Halogen LED 50W IP65 SMD 4000K

Dyskusja w dziale Niedokończone fotorelacje rozpoczęta przez Brykiet w dniu 22.09.2018

1. Brykiet

Brykiet Tuptuś

Nasiona: Auto ak-47 femi
    Producent nasion: SeedBay
    Sklep nasion: thc-thc
    Growbox: Obudowa od komputera PC y=50cm, x=25cm, wyłożony folią aluminiową do pieczenia ciast i potraw, błyszczącą stroną do środka
    Oświetlenie: chwilowo aquael leddy smart sunny/plunt 8000K 6W. W ciągu tygodnia zostanie zakupiony LEDisON Naświetlacz Halogen LED 50W IP65 SMD 4000K
    Wentylacja: Wentylator od komputera PC 12V podłączony (do tylniej części obudowy) pod zasilacz 9V co daje wolne obroty, niezaklejona dziura z przodu obudowy to wylot powietrza. Wentylacja zmieni się z zakupem nowego oświetlenia, tak żeby chłodziły tył i przód LEDisON Naświetlacz Halogen LED 50W IP65 SMD 4000K
    Ziemia: Prima Flora pokojové rostliny
    Donice: Ucięta butelka, około 200ml
    Nawozy: Ziemovit naturalny biopałeczki nawozowe do roślin zielonych, Ziemovit uniwersalny pellet do przypraw(?) Na nim stoi donica to nie chce mi się znowu otwierać a nazwę zapamiętałem chyba prawidłowo
    Trening: LST
    Filtr: brak bo poco? Żeby nie było czuć kwitnącą konopiom to rozsypę kawę na podłodze growbox'a
    Doświadczenie w uprawie: Żadne
    Kiełkowanie odbyło się przedwczoraj (2018-09-20).
    Nasiona zostały włożone do donicy wczoraj (2018-09-21).
    Dzisiaj (2018-09-22) o 8:47 zostały wykonane dwa zdjęcia.
    20180922_074908.jpg
    20180922_074839.jpg
    Dzisiaj (2018-09-22) o 17:32 zostało wykonane zdjęcie na którym pociecha pierwszy raz pokazała buzie, 20180922_171058.jpg
    na małych listkach została skorupka nasionka ciekawe jak z nią poradzi sobie moje słoneczko, jeśli się przyjrzysz zauważysz małą łodygę, z tej perspektywy nie można było zrobić zdjęcia na którym była by bardziej widoczna, a nie chciałem jej ruszać (musicie się tym zadowolić), niech rośnie piękna Panienka.

2. Heniekzbagien

Heniekzbagien Forumowy guru

Po opisie setupu śmiem stwierdzić że nie poczytałeś za dużo o hodowli.
    Wiatrak z kompa daj na wylot i niech zasysa powietrze z wewnątrz i wypluwa na zewnątrz. Wlot pasywny zostaw, a masz na odwórt.
    Nie żydź na nawozach i poświęć te 15-20pln i kup coś z odpowiednim NPK na wega i flo bo te pałeczki to chujwie jak się będą rozkładać i uwalniać składniki - zero kontroli nad tym jak dla mnie, a potem będzie płacz.
    Doniczka to jakaś kpina- 200ml???? Co Ty. Jak Ci szkoda hajsu to kup/znajdź/zajeb baniak z wodą 5l, wytnij BOCZNĄ ściankę (jeśli baniak ma 4boki) lub wytnij w boku owalny otwór (jeśli butla jest okrągła) i tym sposobem kładziesz butle na boku w boxie i masz podłużną dużą donice. I owiń ją czymś bo korzenie nie lubią słońca! Zawsze możesz zakupić w pierwszym lepszym ogrodniczym normalną podłużną balkonową doniczkę, albo zajebać komuś z balkonu na parterze ;d
    I otwory zrób w doniczce tej co już masz i docelowej.
    Jeśli myślisz że kawą zamaskujesz krzaka na flo to powodzenia. I już kmiń nad wentem komputerowym 120mm którego dasz na ledisona bo się grzeje okrutnie a przez to skraca swoją żywotność.
    I nie lej jej za dużo wody na tym etapie! Tyle. Dziękuje dobranoc.

Brykiet likes this.
  3. Brykiet

Brykiet Tuptuś

to ja się poddaje...

4. GrabuZZZ

GrabuZZZ Tuptuś

Nie ma co się poddawać ;) to tylko wydaje się takie skomplikowane, ale jak zalapiesz bakcyla to uprawa będzie samą przyjemnością ;d

Brykiet likes this.
  5. Brykiet

Brykiet Tuptuś

dobra zamówiłem tą lampę, wentylator duży mam jutro kupie butle 5L, w piątek przy dobrych wiatrach powinien być już wpis z nowego, lepszego growbox'a ;). Jaki nawóz mi polecacie? taki żeby w normalnym sklepie ogrodniczym można było by zakupić owy nawóz

6. Anakonda373*

Anakonda373* Tuptuś

Będzie git , powodzonka ;)

Brykiet likes this.
  7. przy pierwszej uprawie proponowalbym uniwersalny biohumus na veg-a

Brykiet likes this.
  8. Brykiet

Brykiet Tuptuś

Okej, kupie, a na flo? czy nie potrzeba na flo? najpierw jest veg a potem flo czy jak to z tym jest

9. GrabuZZZ

GrabuZZZ Tuptuś

Najpierw zainteresuj sie nawozem na weg, czyli uniwersalny biohumus najlepiej, organiczny i tani. Jeżeli ci zależy na kosztach oczywiscie. Na flo masz chwilke czasu więc radze poczytać o nawozach i ktore (według ciebie oczywiscie) bedzie najlepsze dla twojego planta

Brykiet likes this.
  10. Brykiet

Brykiet Tuptuś

GrabuZZZ... mam czekać na ostatnią chwile tak jak teraz? proszę Cię powiedz co na flo

11. GrabuZZZ

GrabuZZZ Tuptuś

Na flo? Polecam BioBizz a dokładniej Bio Bloom i Top Max. Sam używam Bio Bloom i jestem zadowolony, mozesz kupic samego Bio Bloom, albo dokupic do tego Top Maxa, te nawozy powinno sie łączyć ;)

Brykiet likes this.
  12. Brykiet

Brykiet Tuptuś

ogólno dostępnych w sklepach ogrodniczych proszę

13. GrabuZZZ

GrabuZZZ Tuptuś

Ogólno dostępne na flo to podobno burza kwiatów, ale nie używałem więc nie mogę zbytnio się wypowiedzieć

Brykiet likes this.
  14. Heniekzbagien

Heniekzbagien Forumowy guru

Nie płacz jak baba tylko zakasaj rękawy i się przygotuj odpowiednio, a zobaczysz jaka to przyjemnomść ściąć swojego krzaka i zakurzyć dobry temat.
    Na flo szukaj czegoś z przewagą P i K w NPK, a na wega coś z przewagą azotu (N).
    Uprzedzając Twoje pytanie co to NPK itd - odwiedź dział dla początkujących i doczytaj podstawy i heja jazda jazdeczka!
    Powodzenia!

GrabuZZZ and Brykiet like this.
  15. Brykiet

Brykiet Tuptuś

Mam już listę zakupów, wszystko zaplanowane teraz zostało tylko pójść kupić i zamontować. Dzięki wam chłopaki za te słowa

Heniekzbagien likes this.
  16. GrabuZZZ

GrabuZZZ Tuptuś

Heniek zawsze motywujący, ale no, jak się chce to się potrafi, tylko trzeba czytać, i zbierać doświadczenia ;d

Heniekzbagien and Brykiet like this.
  17. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Burza kwiatów na flo to bardzo dobry nawóz. Jak się z nią już ma trochę doświadczenia to można szybko zbudować na niej ciężkie topy

Brykiet likes this.
  18. Brykiet

Brykiet Tuptuś

biopon nawóz typu biohumus na weg, target nawóz do pelargoni na poczatek flo, a jak juz zacznie na pełnej yhm k.rwie kwitnąć to dożucam planton K do tego drugiego nawozu z target a ten planton jest z plantpol, myśle że wszystko git

19. GrabuZZZ

GrabuZZZ Tuptuś

Czekamy na upa ;d Z fartem !

Brykiet likes this.
  20. Brykiet

Brykiet Tuptuś

lampa prawdopodobnie do piątku powinna być więc wtedy kiedy przyjdzie to wieczorem będzie update, nie krócej niż 3-4 dni lampa powinna być więc proszę o cierpliwość a ładne zdjęcia będą, opisywać nie będzie co bo wszystko co zaplanowane to napisałem ale czuję że będzie miło popatrzeć, i mam pytanie, folia aluminiowa to przy kładzeniu lepiej pognieść tak jak na zdjęciach, czy może lepiej na płasko przykleić?

nasiona marihuany, nasiona konopi