AFGHAN KUSH, CANDIDA, NIGHTINGALE, JACK HERRER, CRITICAL|MH 150W + HPS 150W| [0.36m2]

Adamus10 12.03.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

1) Nasiona - Candida + Nightingale - Medical Marijuana Genetics, Critical - RQS, reszta gratisy.
    2) GrowBox - 60x60x180 Herbgarden Mylar 190T
    3) Oświetlenie - MH 150W + HPS 150W, (w szafie mam Led LEDISON 150W COB 4000K) co lepsze ? :)
    4) wentylator VKO 100mm Turbo 135m3/h + mieszak Monkey Fan 20W z cyrkulacją.
    5) Ziemia - Terra Canna Professional
    6) Donice - ?
    7) Nawozy - BioTabs Zestaw Startowy + woda,
    8) Trening - LST, Topping
    9) Filtr węglowy - ECONOMY 100xh180mm 160-240m3

Siema Wszystkim :))

Jest to moja 3 uprawa, 2 na tym forum. Zakładam relke, ponieważ potrzebuje waszego wsparcia oraz doświadczenia z roślinami :)
    Uprawa mocno Bio, organiczna. Na ten moment panny na parapecie, może do końca tygodnia, potem wsadzam do boxa i przesadzam w trochę większe donice, następnie docelowe (jeszcze sie zastanawiam jakie wybrac). Mam 2 komplety lamp do wyboru, w grę wchodzi też zakup nowej. Budżet mam w okolicach 600 zł. Jest cos teraz mega sprawdzonego na rynku ? :) Wegetację planuje do końca Marca potem hop na FLO panny. Muszę się postarać z treningiem żeby mi boxa nie rozwaliły :) Celem jest chociaż 30/35 z krzaka, zobaczymy co wyjdzie.

Pozdro !!!

• Lubie to x 3
    • Kocham to ! x 1
  2. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Ledison jest super na veg - dla mnie bezkonkurencyjny. Na flo daje rade, ale hps lepiej sie sprawdzi.

Powodzenia!

3. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

no super i tak też zrobię :)

Moje kochane dziewczynki :)

50C217F6-28BF-481D-BF98-ACF774851E16.jpeg

DFCAEC94-4E44-46D9-A0EE-51E6F25F4271.jpeg

• Lubie to x 2
    • Kocham to ! x 1
  4. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Dziewczyny już w boxie. Mają już 3/4 dni. Wegetuje je do 5 kwietnia, około 3 tyg. Przesadzam do 2L jak korzenie wypełnia aktualne doniczki. Potem 4 lub 5 litrowe.

5. Spoko projekt, też mam dwa afghany obecnie. Jeden na mikoryzie + biobizz, a drugi na tabsach.
    Myślę, że o boksa nie ma co się martwić. U mnie w takim samym stoi teraz 6 w 11l doniczkach, a wiem, że da się wstawić i 9.

6. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Kolego jak Ty zmieściłeś 6 11L doniczek ? :) chyba ze własnej roboty. Bo ja mam po 25cm średnicy te 11L i max 4 wejdą.

7. Tylko w swojej wyobraźni, w której wydawało mi się, że tam jest napisane 80x80x180 ;f

8. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Cześć :)

Mija 7 dzień życia roślinek, od soboty są w boxie. Warunki 24/27 stopni dzień 18/19 noc
    Próbuje utrzymywać około 60/80 % Rh. Według mnie trochę słabo idą, dlatego dałem im dziś małą pożywkę. Rozcieńczone GK-organics (bat guano) 1ml na 1L wody. Wiem ze jest to nawóz typowy na Flo, ale jestem zdania ze małe papu im nie zaszkodzi.

9. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Cholera jasna, co jest z tymi zdjęciami ? Wszystkie które chce dodać obracają się, jest jakiś magiczny sposób na to ? Nie chce wam dodawać obróconych fotek, jeszcze sobie coś z szyja zrobicie haha

Tak wyglądają na dzień dzisiejszy.

FF1AF100-8A0C-4615-9669-64FC2F36F469.jpeg

994F4DE9-D287-4F0E-BCEC-C15730B547E7.jpeg

• Kocham to ! x 1
  10. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Joł

Dzień 11

Roślinki już w docelowych 5L donicach, użyte BioTabs zgodnie z instrukcja, jedynie dawałem trochę więcej mikoryzy pod sadzonkę ale to na plus :) Candida mocno w tyle, reszta idzie ładnie. Warunki stałe. Lampa około 20 cm od szczytów. Next up przy zmienianiu na FLO.
    Pozdro

A4E3F24F-7B02-4035-96F9-5E5E30F4F99E.jpeg

11. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Siema !!!

Trochę mnie nie było, trochę roboty było. LED spisuje się na WEG-u mega dobrze według mnie, mimo tego, że to jego 3 uprawa. Trochę się grzeje ale to już każdy posiadacz Ledów zapewne wie. Planuję za 2/3 dni przełączyć rośliny na FLO. Kilka informacji na temat uprawy :)

1) Lampa około 25 cm od szczytów
    2) Nie planuje już robić żadnego treningu, przez większość wega miały LST i Topping.
    3) Podlewane około 0,75 Litra na roślinę. Stopniowo zwiększam ilość wody.

4) zauważyłem 2 przebarwienia na liściach. Brązowe plamy (Jack Herrer) jasno-zielone (Critical) Trochę poszperałem po internetach i doczytałem, że brązowe plamki mogą powodować niedobór magnezu. Czy jest ktoś w stanie potwierdzić tą informację. Natomiast jasno-zielony liść według mojego doświadczenia może być spowodowany wysokością lampy od rośliny ale tez nie jestem na 100% pewny tego. Aha rośliny lecą na BioTabsach, dostały jedną dawkę nawozu 13.03. Więc Jack Herrer na pewno daje po sobie oznaki głodu tylko czy to niedobór własnie magnezu ?

5) Pytanko do was. Myślicie, że warto zmieniać lampę na FLO na HPS 250W ? LED idzie fajnie ale boję się ze nie podoła bo to już jego 3 uprawa. HPS nowy.
    6) Czy mogę poucinać liście przytopowe zaznaczone na zdjęciu ? zasłaniają głównie mniejsze odrosty, a niektóre nawet zachodzą na szczyty. Czy może to w jakiś sposób wpłynąć na rośliny ? Dzięki !!!!

Roślinki mają dokładnie 27 dni. Warunki stałe:
    Dzień 25/27 stopni RH 60/70
    Noc 17/19 stopni RH 70

IMG_2888.JPG
    IMG_2890.JPG
    IMG_2887.JPG

12. Jak za 2-3 ni chcesz na flo to nie ucinaj, jasne plamy są od lampy u mnie to samo było, oddal i wszystko wróci do normy, a te liście które zasłaniają odginaj wkładaj jedne pod drugie kombinuj zeby wszytko jak najlepiej doswietlic.
    Co Do lampy to ci nie pomogę bo nie miałem leda ale hps duzo więcej ciepła daje ( wydaje mi sie że byłby lepszy )

• Lubie to x 1
  13. Wingo

Wingo Kumaty

Wygląda jak początki problemów z wapniem- przy ledach może się to wydarzać :)_jakoś rośliny mają większe zapotrzebowanie. Jakies opryski z wapniem i będzie git- roślinki ogólnie wyglądają dobrze i nie obcinaj liści teraz żadnych, dopiero przy indukcji jak będzie taka potrzeba to można usunąć jakieś dolne- liście to płuca rośliny.

• Lubie to x 1
  14. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Siema !!!

Znowu troszkę dłuższa przerwa od relacji, za co przepraszam :D

DZIEŃ 16 - FLO

DZIEŃ 25/26 STOPNI 40/50 RH
    NOC 18/19 STOPNI 40/60 RH

Zmieniłem lampę na HPS 250W, niestety pod LED-em miały za zimno (około 21/23 stopnie). Roślinki dostały pierwszą dawkę nawozu BioTabs na FLO 18 Kwietnia.

Robię większy upgrade uprawy, zamówiłem większy box 120x120 i planuje wsadzić 2 rośliny pod HPS oraz 2 kolejne pod LED-a. Taki mały test, może uda mi się zaobserwować jakąś różnice w procesie końcowym.

Pytanie do Was - kiedy mogę poucinać liście z dołu roślin ? Patrząc po fotorelacjach sporo osób tak robi. Aha i czy mogę teraz przesadzić rośliny do większej doniczki ? Czy już za późno na takie coś ?

Bez tytułu.png
    Bez tytułuzzz.png
    IMG_2676.JPG

• Lubie to x 1
    • Kocham to ! x 1
  15. Lanrete

Lanrete Tuptuś

człowiek zalogowany ostatnio 25.04.2020 raczej juz nic nie wrzuci. Po co ten syf tutaj jeszcze wisi.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...