AF MIX LED [0.49m2]

benger 19.07.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. benger

benger Kumaty

Witam Was w kolejnej odsłonie prezentującą niedawno temu rozpoczętą uprawę :)

Boks
    Herbgarden 70x70x100 [cm]

Pestki wszystkie fem
    3x Punk Devil Auto (Pochodzenie: Jack Herer x Critical Auto) z os'a od @panpestka.pl
    3x Critical Jack Auto (Producent: Monks Seeds ) również z os'a od @dobryskun.pl
    4x Super Skunk x Bebook Special Auto (Producent: Bebook) i również z os'a tym razem od @marcopolo
    3x Crystal Candy Auto (Producent: Sweet seeds)
    Dziękuje wszystkim jeszcze raz bardzo za pestki, postaram się z nich wycisnąć jak najwięcej ^^

Medium, doniczki
    Tutaj robiłem akurat różne kombinacje mieszanej gleby. Niektóre doniczki zrobiłem 3/4 kokosu plagron 1/4 all mix biobizz, a niektóre 1/2 kokos 1/2 all mix. Doniczki kwadratowe większe 5,7 litra, mniejsze 3,2 litra, i butelki po wodach 5l i 6l. Podsypane pod ziarno mykoryza biopon uniwersalna.

Oświetlenie 20/4
    Narazie świeci od początku 4x 30W Led cob ledison 4000k barwa
    Za około tydzień wleci 8 do 10 żarówek LED Classic A67 20W E27 ciepła biel 2700k

Nawozy, odżywianie
    biobizz (grow, bloom, top max, root juice, bio heaven)
    Humusy ekodarpol (up, active, uniwersalny, do kwitnących)
    Sensi Cal-Mag Xtra
    Woda z kranu, odstana min 24h nie regulowane ph.

Wentylacja
    Mieszający i wyciąg mają po 15W mocy.

Najstarsze mają 14 dni z kolei najmłodsze mają 10 dni Więc uznajmy, dla łatwości liczenia i przejrzystości growlogu, że mają 12 dzień dzisiaj :)
    Parę sztuk wychodziło z problemami i troszkę dziwnie wyglądają, mają przebarwienia, a niektóre są poskręcane. Jedna Crystal Candy będzie prawdopodobnie do wyrzucenia bo stoi w miejscu. Reszta jakoś idzie.

123.jpg

124.jpg

214.jpg

241.jpg

1324.jpg

4123.jpg

12412.jpg

13413.jpg

21411.jpg

21421.jpg

34141.jpg

13413241.jpg

13453134.jpg

21124412.jpg

21414141.jpg

• Lubie to x 8
  2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Powodzonka,bede zagladal.Bedziesz tak cala uprawe jechal bez filtra,czy na flo cos podlaczysz?

3. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

Ale brygada! Mikoryze sypnąłeś czy wyjebka na ph z racji upodobań :)?

• Lubie to x 1
  4. panpestka.pl

panpestka.pl Tuptuś

Powodzenia :) !

5. Kwiatek2761

Kwiatek2761 Tuptuś

Korzenie nie lubią światła zmień na zwykła doniczkę może

6. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Gęsto będzie. 12 plantow. Powodzenia :)

7. Powodzenia!!!!!! :)

8. 13 roślin na takiej powierzchni... ciekawy jestem jak to wyjdzie :) widzę ze masz ten sam higrometr co ja, wilgotność spoko działa, ale według mnie zawyża temp względem rtęciowego. powodzenia

9. benger

benger Kumaty

Będzie podłączany filtr diy :)

Mykoryze bioponu sypnąłem do każdej doniczki pod ziarno na wysiew i leje te mikroorganizmy z humus active oraz humus up co powoduje znaczny wzrost mikoryzy przy korzeniach wpływając korzystnie na wzrost i zdrowie roślin według producenta.

Jeszcze nie widać korzeni, póki co zostaje przy tym bo mam porobione w tych butelkach po wodzie dziurki z boku aby więcej tlenu miały.

Dzięki klubowicze za miłe słówka ;)

Dziś 19 dzień +/- 2 dni. Temperatura zaczęła czasem osiągać 30-31*C nie mam co z tym zrobić, muszą sobie dać radę :)
    Dostały ostatnio asahi sl bo nie wiem czym są te przejaśnienia spowodowane, nawóz dostają w minimalnej dawce który zawiera humus up i active czyli prawie nic :P
    Głównie te przejaśnienia występują w tych doniczkach gdzie było więcej all mixu więc tym bardziej nawozu nie chce lać...
    Ph po prostu nie chce mi się mierzyć zbyt lazy jestem aby to wszystko wyciągać przelewać regulować itp itd... niech się tym zajmą te mikroorganizmy w końcu po to je leje.
    Jedne większe drugie mniejsze może i dobrze to te kilka większych będę miał w razie wu gdzie wygiąć jak kilka mniejszych porośnie.
    Około połowa już indukuje, trochę za szybko jak dla mnie na automaty ale cuź poradzę dobrze, że jest ich trochę więcej niż przewiduje ta powierzchnia to taki mały sog wyjdzie :)

asdad.jpg

asdasda.jpg

BCXAC.jpg

gscxzcA.jpg

gsdac.jpg

gsdafad.jpg

gsdcxa.jpg

• Lubie to x 4
  10. Kwiatek2761

Kwiatek2761 Tuptuś

Jak na 19 dzień zajebiste co do temp to tyle powinno być u mnie jest max 26 stopni myśle ze trochę podskoczy jak odpalę wszystkie lampy

11. benger

benger Kumaty

Dzień 23
    Wczoraj załączyłem 9x LED Classic A67 20W E27 ciepła biel 2700k firmy emos, będzie im już to światełko świecić do końca. 180W na taką powierzchnie to już raczej taka przyzwoita moc. Filtr też już podłączony. adsasd.jpg afsad.jpg asdad.jpg asdafdasf.jpg fasdad.jpg fasdafasdf.jpg fasdcacxa.jpg vxzcad.jpg zXqadasd.jpg adsasd.jpg afsad.jpg asdad.jpg asdafdasf.jpg fasdad.jpg fasdafasdf.jpg fasdcacxa.jpg fasdcacxa.jpg vxzcad.jpg vxzcad.jpg zXqadasd.jpg

• Lubie to x 5
  12. benger

benger Kumaty

Yoooo wrzucam updejta ze wczoraj z dnia 34 +/- 2 dni
    Nie było mnie 4 dni i zostawiłem je samopas zalane i jak wróciłem to kilka roślinek weszło w masakryczny głód azotu... Polałem nawozu rzecz jasna ale nadal postępowało, polałem więcej mam nadzieje, że to im już wystarczy. Na dwie roślinki zużyłem 1/3 butelki biohumusa do kwitnących lol :D. Miały bardzo mało all mixu, a większość kokosu także takie buty.
    A i łamane były bo miejsca w górę zaczęło brakować, podlane zostały po ciężkim stresie asahi sl.
    Temperatura osiąga apogeum w 33*C . Przyznam wam, że trochę to grow mi wyszło z po za kontroli :D
    Do następnego !

IMG_20180810_214415.jpg

IMG_20180810_214430.jpg

IMG_20180810_214434.jpg

IMG_20180810_214437.jpg

IMG_20180810_214443.jpg

IMG_20180810_214446.jpg

IMG_20180810_214449.jpg

IMG_20180810_214451.jpg

IMG_20180810_214518.jpg

IMG_20180810_214545.jpg

IMG_20180810_214549.jpg

• Lubie to x 3
  13. marcopolo

No faktycznie glodne.Zobaczymy co podaniu papu,powinny odzyc.Wywal te suche liscie bo widok szpeca haha

• Lubie to x 1
  14. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

O panie, idą jak szarańcza!

• Lubie to x 1
  15. benger

benger Kumaty

a wyrzucam te co po dotknięciu odpadają, a te co trzymają się to niech se roślinki wyssą energie do konća, po za tym jakieś liście muszą zostać a już się ich sporo pozbyłem z dołu i z góry dla odkrycia topów :)

16. Ryjek

Ryjek Użytkownik

ooo super że kolega leci z tematem :) Powodzenia i będę zaglądał co tu się poczynia hehe
    pozdro

• Lubie to x 1
  17. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

To głód ale z powodu PH , z racji że zaszczepiłeś mykoryzę to raczej albo nie działa albo nie działa :)
    Kup myko z growshopu reszta to pic na wodę fotomontaż na to wychodzi , jesli nie zabiłes myko chlorem z wody ,to nic nie powinno jej zabić a widac że nie działa

*musi byc odstana woda przy myko w donicach .

• Lubie to x 1
  18. benger

benger Kumaty

jest odstana więcej niż 48h, na dodatek lane ze słuchawki z prysznica do wiadra co wszystko sprzyja przy napełnianiu i odstaniu ulotnieniu sie chloru.
    głód złapał te co miały zdecydowana przewagę kokosu, a malutko all mixa w stosunku 3:1 w doniczce.

dzięki :)
    oby tak do końca :D

19. benger

benger Kumaty

Dzień 42

adsasd.jpg

asdasd.jpg

asdffa.jpg

fasda.jpg

gadsfadsff.jpg

gdafdf.jpg

gdsafaf.jpg

gdsfafgfda.jpg

gsdf.jpg

hafdegfava.jpg

nhadfgvcxva.jpg

sdaf.jpg

sdagvsdafa.jpg

sdfaff.jpg

sdfafsf.jpg

werfdsaf.jpg

wrfsafa.jpg

• Lubie to x 2
  20. marcopolo

Glodzik Panie ,glodzik.Kokos nie ma wlasciwosci do dluzszego zatrzymywania substancji pokarmowych,a skoro uzyles ok.70% do mieszanki podloza to roslinki wolaja o jedzenie.Musisz bardziej intensywnie karmic te ,ktore rosna w podlozu z przewaga kokosu.

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...