1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

AF Mazar & AF King's kush & NoName 4x -- PP 23/32W (0,23m2) By Prorok

Dyskusja w dziale MAŁE POWIERZCHNIE ~ 0,8m2 / max 400W rozpoczęta przez ProrokX485X w dniu 26.11.2017

1. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

Siemanko
    Po długich miesiącach udało mi się wrócić do uprawy tych wspaniałych roślin.Tym razem postawiłem bardziej na naukę i podszlifowanie moich umiejętności więc lecą tylko 2 AF tak żeby jednak coś było i 4 NoName z palenia od dobrego kumpla (na pewno jeszcze nie raz polecą bo mam jeszcze trochę sionek od niego) 1 NN to projekt "parapet" od początku października był na parapecie od tygodnia leci w szafie i dzięki temu powrócił do życia on jest bardziej moją "kukiełką" uczę się na nim Fima nadal średnio wychodzi (~80% szczytu a rośnie i tak jeden ) Pozostałe 3NN posłużą mi jako baza wiedzy będę się troszkę z nimi bawić ale nie do przesady.Raczej tyle słowami wstępu nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do śledzenia moich poczynań a znając mnie znów pojawią się jakieś problemy haha
    Nasiona: Auto Mazar Fem--Dutch Passion King's Kush AF --Green House Seeds 4xNoName--By kumpel z podwórka
    GrowBox: Szafa przerobiona na Box 45x50x160cm (0,23m2)
    Oświetlenie: PLANTPHOTONIC - 23W32W
    Wentylacja: 120mm 12V Wciąg Wyciąg Black Orchid fi 125 TURBO Mieszający 90mm 12V
    Ziemia: Biobizz light mix (NN w donice ma 70% Biobizza i 30% kwiatowej bo brakło mi 2L bizza) keramzyt na dnie
    Nawozy: TryPack Biobizz (BioGrow+BioBloom+TopMax)
    Trening: LST i na NN Topping/Fimming (nauka) oraz defoliacja dla wszystkich ale na AF w mniejszym stopniu
    Donica: 3x 7L(1x 7L przedzielona na pół ~3,5L) 2x Butelki 1,5L
    Filtr: Zamierzam kupić do 150zł ale jeszcze nie wiem jaki

1 Dzień WEG 26.11
    25C 58%
    Podlane 30ml wody Parapet dostał parę dni temu 150ml pożywki biobizz ~1,5ml/1L
    Parapet ma piękny zielony kolorek górne liście mają delikatny nadmiar azotu ale to nic takiego dziennie dostaje oprysk z odstanej wody
    1NN jeszcze całkiem nie wyszedł dzisiaj wieczorkiem już będzie nad ziemią.Panel 17cm zastanawiam się czy nie podnieść do 22cm żeby rozłożyć lepiej światło ale z drugiej strony boje się że się za bardzo wyciągną ​

10 people like this.
  2. Aby Z Głową

Aby Z Głową Autorytet

Siema będziesz miał stałego widza ;) Nie za małe ten panel na taką pow. ? Co to za kolor panelu PLANTPHOTONIC był innego z tego co pamiętam.

3. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

mógłby być większy ale też za mały nie jest
    i jest to Plantphotonic tylko widocznie dali mi zieloną obudowę kupiony na Flora&Fauna
    Mam nadzieję że nie zanudze haha

4. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

7 Dzień Weg
    24-26C 52-57% /// 19-22C 57-75%
    Wszystko leci jak narazie dobrze chodź coś mi się wydaje że są ciut za małe jak na 7 Dzień ciągle dostają samą wodę 6,2-6,6ph Co dziennie dostają oprysk na noc z odstanej wody
    martwi mnie tylko King's kush bo ma dziwne jasne plamy na liściach ale z racji że dostaje taką samą wodę jak inne to wydaje mi się że poprostu tak ma bo rośnie normalnie

5 people like this.
  5. Partyzant2k17

Partyzant2k17 Inspiracja

Dostana pierwszy nawoz w zyciu to raz dwa urosna w mgnieniu oka, dobrze ze lejesz sama wode, po 10 dniu mozesz przyzwyczajac powolutku malymi dawkami, ladnie ida ale troszke sie wyciagaja i podsyp ziemie pod pierwsze listki pozdro :)

6. Mroczny

Mroczny Weteran

Siema.Mieszający skieruj tak żeby wiał na małe roślinki tak żeby ruszały się trochę od powietrza.Pozwoli im to na wytworzenie grubszej łodygi i tym samym roślinka będzie lepjej szła.Będę śledził twój projekcik z zaciekawieniem. Pozdrawiam Mroczny

7. koleszka84

koleszka84 Geniusz

Zasiadam i obserwuje. Mam ten sam panel na 0.25. Możesz zdjąć tą plekse . Będzie więcej światła

8. Medicum89

Medicum89 Expert

dopiero teraz wpadlem na Twoj projekcik bede obserwowal:) z fartem lap buszka

9. ChatBot

ChatBot Forumowy guru

wydaje mi się że pp32 może być ciut za słaby na tego boxa ale obym się mylił... powodzonka :)

10. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

No taki 100 w byłby optymalny.

11. Ryjek

Ryjek Weteran

właśnie wyglądają na 7-8 dni więc idą idealnie :)
    dobrej fazy z uprawy życzę :) rób po swojemu z nawozami itp już doświadczenie z tamtych grow masz, a plamkami w pierwszych tyg życia sie nie przejmuj. Przeważnie są najróżniejsze i chuj wie od czego.. nie ma sensu sie tym przejmować, bo tylko spierdolić można, zaczynając podawać bez sensu jakiś nawóz na te plamki czy coś..
    pozdrawiam

12. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

dzieki za zainteresowanie
    dzisiaj planty zostaly podsypane i dostaly kolejna dawke wody 6,2 ph

13. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

Mam chwile to poruszę parę rzeczy
    co do pleksy to raczej ją zostawię boje się że od wilgoci ledy może szlak trafić czy coś a światła chyba aż tak dużo nie uzyskam jak ją ściągnę
    i teraz ważne pytanie
    jak wyłączę całkowicie mieszający to warunki utrzymują się mniej więcej na takim poziomie 24-27C (25 zazwycza) 52-58% a w nocy 19-22 zazwyczaj 20 58-78% zależy czy dostaną oprysk a staram się pryskać dziennie i jak narazie mi to wychodzi
    a gdy włączę mieszający na minimum to warunki są 22-24C 56-64% (wigl taka bo wczoraj akurat podlewałem) w nocy jeszcze nie sprawdzałem ale pewnie coś około 18-21C powinno być i teraz pytanie czy nie za wielka pizgawica ?? i jakie powinny być mniej więcej optymalne warunki pod takim ledem ?

--- Dodano ---

dzisiaj jest 9dzień widać już ze ruszyły najwidoczniej korzeń już się rozwinął
    wczoraj podlałem 90ml 6,2ph i tak myślę ze w czwartek-sobote bo mniej więcej wtedy będzie sucho zaleje je nawozem BioGrow 0,5ml/1L duża dawka to nie jest a może je troszeczkę obudzi
    i jakoś w weekend sobota/niedziela to będzie 13-14dzien poleci oprysk z asahi sl bo gdzieś czytałem ze dobrze to działa na planty lepiej się rozwijają czy coś nie wiem zobaczę a co wy o tym pomyśle sądzicie

14. Partyzant2k17

Partyzant2k17 Inspiracja

Nie bedzie pizgawicy, przeskok temperatury nie jest zbyt duzy, na konopii nie zrobi to wiekszej roznicy, odpowiednia temp to pomiedzy 15-30stopniami celcjusza a wilgotnosc pomiedzy 40-80% , asahi jest niezbednym dodatkiem do uprawy, uzywaj jak najbardziej pozdro :)

15. marcopolo

marcopolo Moderator Moderator

Jesli skierujesz mieszajacy na panel,aby strumien powietrza oplywal panel i pozniej 'wpadal'na roslinki,to i roslinki beda zadowolone,panel bedzie mial chlodzenie i temperatura w boxie bedzie w miare stala.
    Gdzies czytalem ze optymalna temperatura dla konopi to:
    Faza wegetatywna:21-29*C
    Flo:18-26*C
    Ale moge sie mylic-powodzonka:Piona:

16. Lubię Matme

Lubię Matme Autorytet

przy wyższej temp na wegu wypadałoby wręcz użyć co2 z tego co sam czytałem ;d

17. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

wypada ale powyzej 28C a ja mam ledwo 26

18. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

13 Dzień WEG
    23-25C 58-65% // 20-22C 62-78%
    Trochę się obijają ale tak to idą dobrze bardzo ładna zieleń ;d: 11 dzień Weg (07.12.17) Oprysk z Asahi SL dzisiaj 13 dzień pierwszy raz poszedł nawóz w ilości mniej więcej 0,7-0,9ml/1L Bio Grow 6,2ph planty z doniczek dostały 250-300ml a te z butelek 120-200ml
    Po oprysku z Asahi na drugi dzień zostało może z 50ml roztworu w butelce postanowiłem tego nie wylewać i dolałem po prostu czystej wody która zawsze pryskam jak myślicie nie zaszkodzi ?? Dzisiaj przełączyłem panel na 32W czyli na bloom ciekaw jestem czy coś to da no i dzięki temu temperatura wzrosła o zabójczy morderczy 1 stopień

7 people like this.
  19. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

kiedy mogę robić topping ?
    fima chyba nie będę robił bo coś mi to nie wychodzi
    3-4 piętra czy raczej 4-5 oczywiście tylko na NoNameach

20. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

Możesz spróbować fima, jak nie wyjdzie to jedziesz topping, odwrotnie raczej nie polecam ;d

nasiona marihuany, nasiona konopi