1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

AF: Devil Punk, Durban Bebook, Amnesia Gnom, WWxAmnesia [0,25m], Ledison 150W

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez Heniekzbagien w dniu 24.05.2018

1. Heniekzbagien

Heniekzbagien Forumowy guru

Witam w mojej drugiej uprawie indoor. Tym razem do boxa lecą automaty.
    NASIONA:
    - Durban Bebook af
    - Amnesia Gnom af
    - Devil Punk af
    - WhiteWidow x Amnesia G13/GGS af
    GROWBOX - DiamondRoom 50/50/120
    OŚWIETLENIE - Ledison 150W
    WENTYLACJA - na weg wyciąg zrobiony z wentylatora komputerowego, a na flo wyciąg kanałowy Extractor 100mm / 107 m3/h, do tego mieszak z kompa 140, a wloty pasywne
    FILTR WĘGLOWY - Can Lite 150PL 150-165 m3/h 100/125mm
    ZIEMIA - mieszanka allmixa i lightmixa z BioBizza w proporcji 75%/25% + mikoryza z Bioponu
    DONICE - 20/20/h23 5,7l
    NAWOZY - BioGrow, Biobloom, TopMax z Biobizza + zamiennik asahi - Superplon K + sproszkowana skórka z bananów

Jak zwykle u Heńka bywa - atrakcji i wtop nigdy mało. Chyba z 3 tyg usiłowałem wykiełować pestki i praktycznie nic nie wyłaziło. Z pierwszej tury wyszedł Devil punk i ciśnie jak na diabła przystało. Reszta poszła w kibel niestety. Cholera wie co nie tak robiłem...Nieważne. W końcu po trzecim sposobie kiełkowania wyszły na świat dwie dodatkowe panienki i jedna jeszcze teraz jest w trakcie kiełkowania.
    Na dzień dzisiejszy najstarszy Devil Punk ma 27dni i od kilku kwitnie. Nie wiem od ilu bo nie było mnie przez tydzień na bagnach, a jak wróciłem i zajrzałem do niego to jeb w łeb - kwitnie. Od razu LST poszło i trochę ją pomęczę tym.
    Amnesia od Gnoma ma 2dni, a WhiteWidow x Amnesia od ggs'a ma 1 dzień.
    Na Devilu wyszedł deficyt azotu podejrzewam, i został podlany wodą z BioGrow 1ml/l. Następne podlanie zafunduję mu z roztworem ze skórek z bananów.
    Warunki w boxie:
    Temp 31st dzień/25st noc
    RH 60%/45%

Amnesia od Gnoma
    DSC03348.JPG

WW x Amnesia GGS
    DSC03352.JPG
    Devil Punk
    DSC03353.JPG

A tutaj dla posiadaczy Ledisonów tip. Tsubasa już u siebie pokazywał i doradzał żeby zdjąć górę i zamontować panelowi wiatraki. Ja za namową Tsu postanowiłem schłodzić panel ale po swojemu :)
    W cholere mniej roboty i przedewszystkim rozkręcania lampy a efekt - mistrz. Patyczek do szaszłyków łamiemy na 4 równe części i wkładamy w otwory wenta które są na śruby. Władamy między te żeberka na górnej pokrywie i chłodzenie gotowe. Went na focie ma 120mm i jest podpięty do zasilacza z regulacją napięcia. Chodzi chyba na 9v albo i wolniej a panel ledwo ciepławy na całej szerokości :)
    DSC03354.JPG

DSC03355.JPG

I tradycyjne zdjęcie klasowe
    DSC03356.JPG

Last edited: 24.05.2018
    Adamus10, QrczaK, vagabondo and 3 others like this.
  2. Heniekzbagien

DZIEŃ:
    Devil Punk 34
    Amnesia Gnom 9
    Amnesia x WW GGS 8
    Durban jeszcze nie wyszedł, czekamy...

Warunki w boxie:
    Temp 31st dzień/25st noc
    RH 60%/45%

Panny sobie rosną jak ta lala. Devil dzisiaj dostał pół litra samej wody, a dwie amnesie zostały poczęstowane roztworem po 200ml + 0,5ml BioGrow. Niepokoi mnie deliktane deliktane tracenie kolor na dużych liściach u Devila. Widać to na wiatraku na focie. Też obstawiacie głód?

Następne podlanie będzie miał z roztworu woda+sproszkowana skórka z banana. Co jeszcze....ogólnie nic niepokojącego się nie dzieje, no może poza tym że Durban nie umie wyjść na powierzchnię. Po tygodniu kurwica wzięła górę i delikatnie tam pogmerałem przy pestce i okazuje się że puścił z 2cm korzeń w dół. Tak że liczę że teraz skupi się na wystawianiu łba ponad powierzchnie ziemi. Tyle z newsów. Ktokolwiek tu zagląda - pozdro!

Devil Punk
    DSC03361.JPG

Amnesia Gnom
    DSC03358.JPG

Amnesia x WW GGS
    DSC03360.JPG

Zdjęcie klasowe
    DSC03357.JPG

Kana Bis and vagabondo like this.
  3. QrczaK

QrczaK Tuptuś

Trochę Ci ten punk przysłoni resztę. Chyba, że zdążysz go ściąć zanim kolejne dojdą ;d

Ciekawy zestaw, będę oglądał :)

Heniekzbagien likes this.
  4. Lanrete

Lanrete Zagubiony

Popraw ten wiatrak na ledisonie bo tracisz lampe i spadnie jeszcze na rosliny.

5. Heniekzbagien

Rozwiń swą myśl. Nie bardzo rozumiem co ma went do mocowania lampy i skąd myśl że co tu się może zadziać.
    Masz moją uwagę :)
    Dawaj

6. Heniekzbagien

Tam jest napisane TRĄCISZ!!! Noooo to już teraz rozumiem. Musiałem się zrobić na perłowo żeby zauważyć hahaha

QrczaK likes this.
  7. Heniekzbagien

DZIEŃ:
    Devil Punk 42
    Amnesia Gnom 17
    Amnesia x WW GGS 16
    Durban zdechł....na jego miejsce wjedzie AK472 af, jeśli wykiełkuje i wyjdzie w kubku $^^@$^*%$%*@^(%^!#@

Warunki w boxie:
    Temp 30st dzień/25st noc
    RH 60%/45%

Obie Amnesie tak idą że łeb mi rozsadza jak do nich zaglądam co kilka dni. Trochę wyjazdowej roboty mam i co jakiś czas znikam z bagien na 2-3dni. W tym czasie moja ogrzyca sprawuje opiekę nad dziatwą.
    Jak zwykle coś musi iść nie tak, i tym razem nie mogę sobie poradzić z deficytem który Devil wywala na liściach.
    Podlany był we wtorek roztworem 700ml z 1mlBioBloom+1mlBioGrow. Nie wiem czy teraz podlać wodą czy dojebać mu wodę z PK z bananów czy jeszcze raz roztwór z BioBloomem i BioGrow.
    Amnesie podlane rozworem z BioGrow. Jak widać zero problemów z nimi póki co.
    Doradźcie coś pany/panie. Nie chciałbym zablokować/popalić rośliny nawozami jak to miało miejsce w poprzedniej uprawie.

Devil Punk
    DSC03362.JPG

DSC03363.JPG
    DSC03364.JPG

Amnesia x WW GGS DSC03365.JPG

Amnesia Gnom DSC03366.JPG

Zdjęcie klasowe
    DSC03367.JPG

Pozdrawiam serdecznie.

Wiadrolistka likes this.
  8. Moonweed

Moonweed Kumaty

<----- uwaga amator haha
    yoo, nie chcę Ci źle doradzić, dlatego proszę abyś wziął poprawkę na to, co napiszę, ale...

U mnie też na all-mixie i bio-bizz wyskoczył niedobór (po rozpoczęciu indukcji). Pojawił się w postaci blednących liści - coś w stylu wysysania chlorofilu - oraz czerwonych/fioletowych szpikułek i nowych łodyg.
    Myślałem, że to będzie kaplica i będę musiał zrezygnować z organiki, aby ten niedobór zwalczyć... no bo tak wszędzie pisali, że niedobór na organice trzeba zwalczyć mineralnymi
    Ale wpadłem na pomysł pewnego testu i nalałem mniejszą ilość wody z wysokim stężeniem bio-grow.

Wyglądało to tak: wcześniej były podlania po 1,8-2,5 l na 11 L donicę (głównie czysta woda, bo myślałem że all-mix dłużej wytrzyma).
    A w tamtym dniu podlałem 1,4 L ze stężeniem 5 ml bio-grow i małymi dawkami bio-bloom i top-max

No i niedobór zaczął znikać w prawie natychmiastowym tempie, bo chyba już następnego dnia. Wtedy też postanowiłem dać się plantowi wyciągnąć (podwyższając lampę), żeby była większa część zdrowej łodygi.
    Zdjęcie jak to wyglądało, żeby potwierdzić te moją teorię haha
    (pytanie, czy dobrze widać o co mi chodzi - kliknij aby powiększyć)

Tylko wiadomo... to są jednak inne warunki uprawy, Ty masz ledy i ten niedobór to wcale nie musi być to samo, bo raz jeszczę zaznaczam - jestem amatorem.

Last edited: 08.06.2018
  9. Heniekzbagien

Dzięki Moonweed. Zastanawiam się właśnie czy dzisiaj/jutro nie podlać z większą dawką BioBlooma, ale poczekam jeszcze na kilka opinii co by nie narobić większych szkód.

10. Heniekzbagien

Sytuacja chyba idzie w dobrą stronę. Devil dostał wczoraj papu z Biogrow i Bioblooom i wydaje mi się że popuchły kwiatki. Martwiłem się że włosy zbrązowieją ale nic takiego się nie stało. Tak że dzięki za rady na SB pany.
    Na następne podlanie zaserwuję mu roztwór z PK z bananów.
    Kolejny news - AK pokazał łeb na powierzchni ziemi :)

11. Heniekzbagien

DZIEŃ:
    Devil Punk 47
    Amnesia Gnom 22
    Amnesia x WW GGS 21

Warunki w boxie:
    Temp 29st dzień/25st noc
    RH 60%/45%

Amnesie idą jak tzw pojeby. U Devila wydaje mi się, że deficyt przyhamował a kwiatki konkretnie zaczęły puchnąć. Co prawda troszkę włosy złapały brązowego koloru ale nie dużo.
    Jutro dostanie roztwór z jeszcze większą dawką BioBloom i BioGrow + TopMax i liczę, że deficyt pójdzie w zapomnienie.
    Na jutro też przewiduję rozpoczęcie LST na obu Amnesiach.

Amnesia x WW GGS DSC03372.JPG

Amnesia Gnom
    DSC03373.JPG

Devil
    DSC03375.JPG

DSC03376.JPG

Zdjęcie klasowe
    DSC03377.JPG

Wiadrolistka and Moonweed like this.

nasiona marihuany, nasiona konopi