1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

6 x + speed auto - '1000W led' + 125w CFL [0,36m2]

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez Katarakta w dniu 10.03.2018

1. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Czesc,

Z przyczyn przykrych dwa lata temu musialem zakonczyc moja 5 uprawe ale nareszcie wracam do gry z nowym nickiem. Bardzo prosze o wytykanie bledow bo po takim czasie czlowiek moze wyjsc z wprawy :)

Nasiona: 6x Auto Fem + speed auto (Sweet Seeds)
    Treningi: brak
    Growbox: bedzie montowany w nastepna sobote 70x70x160
    Wentylacja: dwa wiatraki 6" 15w beda wmontowane razem z boxem.
    Oświetlenie: Ledy BESTVA 1000W Double Chips full spectrum 10w diody + 125w CFL podlaczony do termostatu aby podniesc temperature do 24C
    Nawozy: Bio Bizz - Bio heaven, Bio Grow, Bio Bloom , Top Max i Mikroza OldTimer
    Filtr węglowy: maty weglowe z okapow uszczelniajace drzwi + zamontowane w wylotach w grow boxie gdy zostanie zmontowany.
    Donice: 6x11l
    Ziemia: BIOBIZZ ALL MIX 50L Keramzyt na spodzie + 2 dodatkowe warstwy karmazytu zapewniajace dodatkowa bariere dla korzeni aby bryla rozwinela sie troj poziomowo
    Cykl lamp: Do końca 20/4
    Temperatura: 20C - 24C
    Wilgotnosc: 70%

Lepsze zdjecia roslinek beda w przyszlosci (lenistwo level over 9000)

Dzien 3 od wyjscia z ziemi.

View attachment 167460
    View attachment 167462
    View attachment 167463
    View attachment 167461

8 people like this.
  2. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Niestety niema mnie w domu przez caly tydzien wiec przed wyjazdem podlalem troche wiecej. Wczoraj moja dziewczyn zlorzyla namiot i podczas przenoszenia roslinek zauwazyla jakby delikatnie przypalone koncowki.
    Czy moze byc to wina tego ze podlalem okolo 300ml na roslinke przed wyjazdem?Nie lalem bezposrednio po roslinach tylko raczej po obrzezach +3ml Bio Heaven woda mineralna bo wciaz czekam na PH down.

Jest sie czym martwic czy wszystko jest ok?

Zdjecia 3 roslinek na ktorych sie to pojawilo

PS: PH wody ktora podlewalem to 6.2

View attachment 168034
    View attachment 168035
    View attachment 168036
    View attachment 168037
    View attachment 168038

1 person likes this.
  3. Moonweed

Moonweed Kumaty

Kurczę, te przypalone końcówki tak samo wyglądają jak u mnie na początku - co później się rozwinęło i 'spalona' była 1/3 malutkich pierwszych listków. Tutaj zerknij zdj: https://forum.nasionakonopi.pl/314,...x-candy-kush-express-rqs-hps-100w-0-25m2.html (zaznaczam ze to moja 1sza uprawa)

Tylko że u mnie to było najprawdopodobniej kilka błędów naraz (między innymi przelanie) - ekspertem nie jestem, więc nie doradzam, ale ja bym chwilowo nie podlewał jak 300 ml wlałeś, wg doświadczenia które miałem w ostatnich dniach ;d i na razie bym się nie martwił, a dokładnie obserwował.

1 person likes this.
  4. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Ok, ma to sens tylko u mnie jest to poczatkowa faza rzeczywisice przelalem przez ten wyjazd. No nic przerwa od podlewania. Czlowiek dlugo nie siedzial w temacie to wyszedl z wprawy.

Dzieki wielkie uspokoiles mnie :)

--- Dodano ---

Pytanko dodatkowe wedlug kalkulatora optymalnie w namiocie powinno byc 18.600 lum wlasnie kazalem dziewczynie sprawdzic termometr w namiocie i okazalo sie ze temperatura podskoczyla do 30C co moze byc tez przyczyna tych popalonych koncowek...
    Do sedna mysle nad zakupem drugiego panelu led w sumie mialbym 23.500lum czy to nie bylo by za duzo? Chce wymienic tego CFL bo grzeje za bardzo.

Last edited: 13.03.2018
  5. mikołaj

mikołaj Guest

Ty masz tam 1000w full spectrum czy 100w?

6. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Z tego co pisalo w opisie na amazonie to 1000w full spectrum dajace 11823lum ciagnie okolo 190w dlatego tez nie wierze w te 1000w... tutaj podrzucam ci pelna specyfikacje i recenzje
    https://www.ledplantlights.com/bestva-led-review/ w jezyku ang

7. mikołaj

mikołaj Guest

Pierdolony marketing ale zeby az tak ze z 200 robia 1000 W full spectrum nie ma co patrzec na lumeny zostaw tak jak jest i tak podejzewam ze bedzie sztos jak dobrze pojedziesz. Przeciez masz doswiadczenie na jakich lampkach robiles wczesniejsze grow?

8. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Zawsze lecialem na HPS 250w i 400w tez bylo a jako ze zycie mi sie dobrze uklada to pomyslalem ze polece troszku wyzej i pol profesjonalnie z ledami.

Nie lapie tego do konca to lumeny z ledow sa bardziej wydajne niz z hps? Zawsze myslalem ze lumen to wykladniczo z kalkulatorkiem ma byc wartosc X i nie wazne czym bys swiecil X lumenow jest potrzebnych i tyle trzeba dac?

Swoja droga 600w marsa pobiera 272w ...

9. mikołaj

mikołaj Guest

Tutaj jest inaczej bardziej trzeba na waty patrzec bo lumeny w full spectrum sa male a wydajnosc jak widac jest wieksza niz w przypadku "starych lamp" roslina ma barwy ktore sa jej najbardziej potrzebne do prawidlowego rozwoju. Wedlug mnie jest bardzo latwo uprawiac pod tym oswietleniem i poradzisz sobie bez problemu.

1 person likes this.
  10. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Dzieki wielkie kolego. Kiedys to bylo kurllllaaaa pamietam jak dzies jak sie na lumeny patrzylo kurlaaa kiedys to bylo a nie teraz jakies wynalazki xD

To co jest wyznacznikiem ledow sa jakies cyferki ktore moge sobie gdzies policzyc?

11. mikołaj

mikołaj Guest

Nie wiem czy jest jakis kalkulator czy cos podobnego, ja mam male doswiadczenie z ta barwa ale licze waty na pol z hps_em jeszcze trzeba brac poprawki na jakosc diod ktore mamy w panelach. To wedlug mnie to w Twoim boksie zamiennik to 400w hpsa. Wydaje mi sie ze to jest najodpowiedniejsze porownanie ale tak jak pisalem mam nie duze doswiadczenie i moge sie mylic .

1 person likes this.
  12. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Poczytalem i wglebilem sie w temat (4h z zycia wyjete) masz absolutna racje te ledy to ekwiwalent 400w hps czyli jak na mojego boxa znacznie wiecej niz trzeba.

Dzieki wielkie kolego!

PS: Znalazlem nareszcie kalkulator ktory wprawdzienie porownuje do hps ale za to mowi ile mol/dziennie twoje ledy dostarczaja.

Bylem sceptycznie nastawiony ale po zobaczeniu wykresow i wyliczen pokrywa sieto ze specyfikacja producenta wiec mysle ze warto rozpowszechnic ten kalkulator :)

https://www.growtent.pl/Kalkulator-Lumenow-PAR-swiatla-cinfo-pol-27.html

Last edited: 14.03.2018
  13. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Dzien 10

Dupy nie urywa bo podczas mojego wyjazdu temperatura skoczyla do 30C i moja piekna nie wpadla na to zeby CFL wylaczyc ^^

Ale wszystko chyba wyglada stabilnie wszystkie roslinki ida rowno wiec z robie zdjecie grupowe nie bede.

Temperatura od czwartku dzien 26C Noc 22C.

Leje juz Bio heaven + Bio grow.

Pytanko do was na 10 dzien roslinki wygladaja znosnie czy sa opoznione?

View attachment 168601
    View attachment 168602
    View attachment 168603

14. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Dzien 17

Chyba wszystko idzie w dobrym kierunku zauwazylem na dwoch roslinach ktore mialy przypalone koncowki listkow ze na tych listkach pojawily sie tez drobne plamki, jednak niema ich nigdzie indziej?

Czy jest to mozliwe ze mikroza dziala w takim tempie ze organiczne nawozy staja sie zbyt szybko dostepne co konczy sie przenawozeniem?

Mam nadzieje ze wszystko jest cacy :)

View attachment 169844
    View attachment 169843
    View attachment 169842

Last edited: 24.03.2018
  15. No aktywne grzybnie pomagają we wzroście układu korzeniowego i przyswajania wszystkich potrzebnych substancji z gleby przez korzeń. Ja na wega lalem najpierw 1/3 nawozów przy pierwszym podlaniu, później do 3tyg krzaka przez pół i po 3 tyg już 100% dawki, aż do pokazania się pierwszych pre flowerów. Pozdro i z fartem
    Zapomniałem dodać, że używam normalnej ziemi z marketu budowlanego(nie mylić z najtańszą super marketową) i pełen pakiet odżywek organiczno-mineralnych firmy HESI

Last edited: 26.03.2018
  16. Proton

Proton Tuptuś

Na takim metrażu mam problem z pomieszczeniem 3 roślinek. Nie wiem jak Ty chcesz tam pomieścić 6 ;d Ale powodzenia! ;]

17. Ja mam taki sam metraż i mam jednego af critical + 2.0 od dinafemu ok. 60 dzień i prawie miesięczna sezonowke amnesia lemon od barney's farm bodajże. I choćbym chciał to już tam nic nie wcisnę :Peace:

18. Alibaba

Alibaba Forumowy guru

To nie jest przenawożenie, wygląda raczej na drobny deficyt potasu, ale nie uzupełniaj nic ekstra bo w tym stadium czasami wywala takie plamy, a rośliny nadal rosną jak gdyby nic.

19. Katarakta

Katarakta Tuptuś

Wszystko wyglada cacy na chwile obecna podesle zdjecia w weekend.

Podlalem pierwszy raz czysta woda rosliny moze musza ochlonac nie zauwazylem zadnych deficytow i kropeczki tak jak byly tak nadal sa w tych samych miejscach i kropeczki sie nie rozprzestrzeniaja a rosliny rosna.

Mysle ze wdarl sie blad i prawda jest taka ze mam 0.49 m2 a nie 0.36m2

Wymiary namiotu 70x70x160 i szczerze mowiac moge tam jeszcze lekko zmiescic 3 doniczki 11l wiec miejsca jest sporo ale zostanmy przy 6 na chwile obecna :)

20. Mroczny

Mroczny Weteran

Te pierwsze przypalonka roślinek to od all mixa.Ale widzę sytuacja opanowana.Powodzonka

nasiona marihuany, nasiona konopi