1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

50 - dniowe automaty

Dyskusja w dziale Ocena twoich roślin rozpoczęta przez mlodyafgan w dniu 28.09.2012

1. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Witajcie.

Ocencie na własne oko jak wygladaj te rosliny.
    Sa to automaty, akurat na zdjeciach AK-97(38cm) i View attachment 2308 Easy Bud(32cm) View attachment 2309 View attachment 2310 . Maja prawie 50 dni. Według informacji zawartej przez producenta nasionek moge je scina za około 20 dni.
    LEcz ja watpie w to zeby to sie udało. Jak myslicie za ile te roslinki beda gotowe?
    I czy moge liczyc chociaz na 10 gram z kazdego krzaczka. Dodam ze wsadziłem do za małych 5 l donic. Juz po 30 dniach było widac korzenie na dole:/
    Podlewam ja teraz cały czas nawozem organicznym Plagron na kwitnienie(ten z algami morskimi).

2. fro9

fro9 Kumaty

3. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Spoko temat:)
    Ale ciekaw jest w miare dokładnych informacji, bo obawiam sie mrozów:/

4. fro9

fro9 Kumaty

Rozumiem że masz outdoor?! Moje Są In

5. Punky

Punky Weteran

Jakiś miesiąc przynajmniej musisz im jeszcze dać. 10g/krzak raczej nie dasz rady, liczyłbym na jakieś 5.

6. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Tak sa outdoor stad moje obawy.

7. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Czyli do konca gdzie pazdziernika pozno. Nie da rady jakos przyspieszyc ich jakimis preparatami.
    Poki co sa w takiej małej szklarnii wiec w dzien maja powyzej 30 stopniC bez problemu.

8. grzeesiekk

grzeesiekk Błyskotlwy

możesz kupić Ripen.Jest to stymulator kwitnienia.

9. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Nie tyle stymulator kwitnienia ile przyspiesza dojrzewanie kwiatów - ale nie zwiększy ich tylko przyspieszy dojrzewanie ;] Jest to opcja ale szkoda dawać Ripena - to nawóz do Indyjek ( medycznych z silnym hajem ) , czy nie masz możliwości przenieść roślin do boxa ?

10. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Nic własnie nie mam. Tylko out w mini szklarni. Jeszcz zanim to dojrzeje, a pozniej suszenie gdzie??:/
    A co sadzicie gdybym podlewał np. 5-krotna dawke nawozu organicznego Plagron, przyspieszy to coś. Bo tam jest napisane 4 ml na 1 l a teraz daje gdzies z 20 ml na 1,5 l wody.

11. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Nie podlewaj zwiększoną dawką bo spalisz i nic nie będzie ;]
    Tak myślę...ile im brakuje ? miesiąc ? to jak zaczną się przymrozki to wnieś do domu ( jeśli masz taką opcje ) - a bardziej optymistyczny scenariusz to patrząc na prognozy pogody jesień ma być łagodna więc trzymaj maxymalnie długo !

12. Matix650

Matix650 Forumowy guru

Jak je trzymasz w szklarni to możesz zamontować jakieś ogrzewanie jak się zaczną przymrozki.Ale na razie jesień ma być ciepła więc pod szklarnią mogą ci rosnąć.Z ucinaniem liści bym się pohamował bo czasu masz mało a to niepotrzebnie zestresuje roślinę.Lepiej będzie jak zamiast obcinania liści zrobisz im LST