1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

4xAuto White Widow Led grow, 4x Power Plant HPS grow, zapraszam :)

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez Berner w dniu 09.02.2018

1. Berner

Berner Zagubiony

Witam na mojej pierwszej fotorelacji

Długo zastanawiałem się na którym forum podzielić się moim hobby, i jednak nasionakonopi uważam za najlepsze, rodzinna atmosfera :)

A więc przejdźmy do rzeczy. Moją fotorelacje będę prowadził z dwóch namiotów jednocześnie więc myślę ze będzie ciekawie..
    Na pierwszy ogień idzie namiot do automatów. Bardzo je lubię, od tego zaczynałem i tego tez chce się trzymać. Światło z marsa jedzie 24h, cree 18/6.

Namiot - DR60 czyli 60x60x140
    Nasiona - 4x Auto White Widow Dutch Passion
    Oświetlenie - Mars Hydro II 400, Chiński led oparty na CREE CXA3070 200W - w sumie to będzie poniżej 400W z gniazdka realnego zużycia, i tak duzo jak na tą powierzchnie
    Wentylacja - tutaj duzo nie powiem, jest wentylator mieszający i wyciąg o nieznanej mocy
    Ziemia - Light Mix
    Donice - 4x9L airpot
    Nawozy - mineralne Canny, niestety ciężko się z nimi pracuje ale jak już są trzeba używać.

ok, wiec może przejdziemy do drugiego boxa. to mój box do feminizowanych sezonówek. tutaj polujemy na duże okazy. planowany weg to 5-6 tygodni a może i wiecej...

Namiot - DR90 czyli 90x90x190
    Nasiona - 4x Power Plant Dutch Passion
    Oświetlenie - HPS, Lumatec 660W + Sputnik
    Wentylacja - osobny wyciąg dla HPS o nieznanej mocy, dodatkowy wyciąg primaklima, i wiatraki mieszające
    Ziemia - Light Mix
    Donice - 4x15L airpot
    Nawozy - mineralne Canny

Power Planty mają na zdjęciach 21 dzień wegetacji. White Widow 17 dzień dla 3 roślin i 12 dzień dla jednej. Wdowy kiełkowały w Easy Plug.

Last edited: 11.02.2018
    8 people like this.
  2. Wiadrolistka

Wiadrolistka Moderator Moderator

Ale czemu żadnych zdjęć?
    Rośnie to już?
    Fajna faza dwa boxy, kibicuję ;d

3. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

Nooo, początek robi wrażenie!
    Dawaj częste aktualizacj, dużo zdjęć,
    opisuj co się dzieje w boxie, a na pewno
    zainteresowanie fotorelacją będzie duże.
    Powodzonka, z fartem do samego harvestu!

Last edited: 13.02.2018
  4. Berner

Berner Zagubiony

Nie mogę już edytować pierwszego posta a wkradł się błąd. Mój box DR60 ma wymiary 60x60x170.

U automatów wszytko w porządku, gdzieś w 15 dniu pokazują preflowery, trochę za wcześniej..., mam najdzieje ze nie bedą za niskie. Sa zbite, krótkie przerwy, lampy są maxa wysoko i zero wyciągania. Dosyć dużo już azotu w liściach ale jeszcze brak przypaleń. Podaje małe stężenia nawozów ale raczej często. Wszystkie przeszły krótki trening lst, i dalej idą juz bez treningów.

Power planty trenowały dwa razy lst, teraz wszystkie przeszły toping i boczne rozgałęzienia doganiają. Szczególnie z jednej rośliny jestem zadowolony, będzie miała bardzo fajną strukturę. HPS również szybko pod sufit i żadnych wyciągnięć wręcz aż za bardzo zbite. Świece różnie, rano 400W, potem 600W i na noc znowu 400W. Na kwitniecie postaram się 660W cały czas jeśli nie będą za wysokie krzaki. Były ślady nadmiaru azotu, jak opadnięte same końcówki liści oraz drobne przypalenia, ale sytuacja jest już raczej opanowana. Ostatni nawóz to mix na 5l wody - 1ml Vega, 1ml Mag, 1ml Cal, 2ml Cannazym, i 3ml ukorzeniacza akurat nie z serii canny bo mi się skończył, tylko jakiś tam gratisowy.

Last edited: 13.02.2018
    3 people like this.
  5. Master!

Master! Wiedza nadprzyrodzona

Ciekawie sie zapowiada...bede tu zagladal i licze na czeste up-y. Pozdrawiam i z Fartem !!!

1 person likes this.
  6. Berner

Berner Zagubiony

Siema growerzy, czas na aktualizacje.

Niestety nadszedł bardzo smutny okres dla każdego fana naszej rośliny... nie mam już co jarać ;(

Automaty jak to automaty robia co im sie podoba. To będzie juz ostatnia ich uprawa z mojej strony. Zaczynają już właściwie kwitnąć 3 z nich. Jedna na pewno zostanie karłem. Zestresowały sie nadmiarem azotu albo zbytnim przesuszeniem gleby ponieważ trochę mnie w domu nie było. Końcówki liści trochę przypalone, ale bez większej tragedii. Nastepna uprawe w tym boxie zrobie dla jednej sezonówki, długo wegowanej, byc moze na siatce. Na zdjęciach to ich dzień 23 i jedna 19 dzień w lewym górym rogu. (ona być moze pozniej zacznie kwitnac i beda z niej ludzie).

No i w związku z tym ze nie mam co jarać rośliny pod hpsem zostały przełączone na 12/12, moc full power 660W. Nowe odrosty sa dosyc jasne wiec jedziem z koksem jeszcze na weg. Na zdjęciach maja około 30 dni.

Do następnego, elo

4 people like this.
  7. Gandalf.

Gandalf. Expert

szykują się zajebiste topy ;d
    wyglądają na zadbane oby tak dalej
    jedziesz dalej z koksem

8. Berner

Berner Zagubiony

szybki up,

moje karły sobie kwitną. jest to 26 dzień dla 3 z nich, i 22 dzień dla jednej która jeszcze nie kwitnie, dopiero pokazuje pre flowery. leje samą wodą ostatnio i pod ledami wolno im sie zużywa azot. co ciekawe roślina która później zacznie kwitnąc dostała mniejsza dawkę azotu ale szybko dostała calmag i nie pokazuje oznak czerwonych łodyg tak jak pozostałe, czyżby mit genów obalony ? pozdro

Last edited: 22.02.2018
    2 people like this.
  9. bradpitt

bradpitt Błyskotlwy

Widzę, że kolega od nie dawna na forum a doświadczenie ogromne :) czerwone łodygi to dobrze czy źle?

1 person likes this.
  10. Berner

Berner Zagubiony

ja bym sie tym nie przejmował, często liście są zdrowe a łodygi czerwone i rośnie dobrze. ale np słynny grow boss z YouTube twierdzi że to niedobór magnezu

11. Berner

Berner Zagubiony

Power planty rosną bardzo fajnie, duzo piją wody, chętnie jedzą nawozy :karmi:. Lubie uprawiać w zimę, łatwo utrzymać idealna temperaturę około 24 stopni. Na zdjęciach 31 dzień, jeszcze trwa indukcja więc niech będzie ze to nadal veg. powodzenia wszystkim prowadzącym swoje fotorelacje peace.

4 people like this.
  12. Berner

Berner Zagubiony

Kolejny tydzień za nami...

Niestety zrezygnowałem z automatów pod ledami. Były za małe, tylko mnie denerwowały. Zwolniły miejsce pod jedna WWXBB Female Seeds. Jedna auto wrzuciłem do namiotu z HPS bo akurat jest miejsce.

Power planty mają dosyć długą indukcje ale powoli sie zbieraja do tworzenia szczytów. Łodyga głowna jest juz całkiem gruba. Ciągną do swiatła, duzo piją około 0,5l dziennie. Swiatło trochę 600w, trochę 660w. No i tyle, niedługo będzie co oglądać mam nadzieje. ;d
    Ps. Macie polecić jakiś dobry mikroskop na telefon ?

Last edited: 05.03.2018
    6 people like this.
  13. Berner

Berner Zagubiony

UP

Zostały już tylko Power Planty. Zaczyna sie najciekawszy okres, biorą się do roboty. Piją codziennie wodę z nawozami po około pół litra na głowę, najlepiej 300ml rano i 300ml pod koniec dnia, ale nie zawsze jest na to czas.

4 people like this.
  14. Gandalf.

Gandalf. Expert

Kup sobie soczewkę z allegro za 10zl nakładasz to na telefon a jak masz kozak telefon to z zoomem zrobisz z tą soczewką fotki jak pod mikroskopem
    dobrze ze wyjebałeś hujowe rośliny, nie ma sensu takich trzymać, żeby 600w świeciło w coś co da kilka lub parę gram
    Czemu nie robiłeś odrostów na dwa szczyty? Wyszłoby ci to przy takiej opcji świetlnej na taką powierzchnie
    Widać kozaki się zrobiły

15. Berner

Berner Zagubiony

pewnie mogłem dłuższy weg ale pusto w słoikach... namiot nie jest na 100% wykorzystany, następny grow robię na 5 roślin. pod koniec postaram się o mikro jakieś.

16. benger

benger Weteran

staraj sie trzymać wszystkie szczyty na tej samej wysokości, te roślinki co są niższe to podstaw coś pod nie aby z resztą były na tym samym poziomie
    po za tym idzie kozak :)

17. Berner

Berner Zagubiony

UP

Pogoda za oknem znowu zimowa :/ Nie ma jak otworzyć namiot w którym świeci 600w HPS. Żaden led nie zastąpi tego ciepła i wrażenia słońca, i swojego małego kawałka tropików.

Say hello to my little friend - WWxBB.

4 people like this.
  18. Berner

Berner Zagubiony

UP

Jestem już gdzieś w połowie kwitnienia, a na liściach jesień. Być może słaby poziom azotu w ziemi bo za szybko odstawiłem nawozy na wegetacje, a po części to normalny proces. Zobaczymy czy dadzą rade puchnąć.....

Do następnego

19. TheSpecialOne

TheSpecialOne Banned

Jak na moje to masz niedobory potasu i fosforu...

20. Berner

Berner Zagubiony

UP

Poszło bardzo dużo liści dzięki czemu światło teraz dociera niżej. Rośliny zostały bardziej otwarte poprzez naciąganie łodyg. Lampa trochę obniżona, no i jedziemy dalej.

nasiona marihuany, nasiona konopi