1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

40x noname outdoor na bagnach

Dyskusja w dziale Niedokończone fotorelacje rozpoczęta przez lunatic w dniu 24.05.2018

1. Ganjamatyk

Ganjamatyk Błyskotlwy

Korzenie to ważna sprawa , nie mogą wystawać bo je słońce uszkadza , ale jak uważasz że tak jest ok to twoja sprawa.

2. No nie podsypywałem ich i idą już dobrze. Wiele roślin np. na bagnach zostaje z odsłoniętymi korzeniami podczas suszy i rosną bez problemu. Piszę tak tylko na podstawie obserwacji :confused:

3. Mineło już trochę czasu od ostatniej relacji i trochę się pozmieniało ^^
    Dzień 75 weg

Tak jak przeczuwałem, te już kwitnące to całkiem inna odmiana. Niedość, że tamte jeszcze nie dają żadnych oznak kwitnięcia, to są o wiele wyższe i jaśniejsze. Mam tylko nadzieje, że to nie pełnosezonówki, bo niektóre mają już conajmniej 1.3m wysokości z drobnym LST @_@

Te mniejsze już niedługo do ścinki, mają dość spore topy jednak obawiam się pleśni. Usunąłem dzisiaj dwa topy, które ewidentnie zaatakowała szara pleśń - był schowane wśród liści i leżały przy ziemi.
    Z obawą przed zniszczeniem reszty plonów wyciąłem największe topy, żeby ich nie stracić, bo wyglądały już na gotowe. Resztę zostawiłem, bo wolałem pierw sięgnąć porad na forum.
    W ściętych topach zauważyłem coś takiego:

Czy to też jest inny rodzaj pleśni? Topy był już ładnie oszronione, jednak nie wygląda mi to na żywice :x
    Drugie pytanie, czy mogę usunąć tylko kawałki zarażone plęśnią, czy ten rodzaj pleśni pałaszuje już całego topa?

Bakłażan288 likes this.
  4. Bakłażan288

Bakłażan288 Użytkownik

Dobrze oglądaj roślinki często pleśń siedzi w środku topa,usuwaj jak zobaczysz bo to moze ci zepsuć wynik końcowy o dużo

lunatic likes this.
  5. Eh czyli większość plonów z tych małych pójdzie na straty :/
    Dzisiaj pod lampą doglądnąłem zerwanych topów to połowę oczyściłem i odstawiłem w inne miejsce do suszenia. Pewnie nic z nich nie będzie :(

Bakłażan288 likes this.
  6. Bakłażan288

Bakłażan288 Użytkownik

7. Nie no już ponad tydzień temu kontrolnie topa zerwałem to klepał konkretnie. Martwi mnie, że ta plecha zje połowe plonów :/
    Czyli ścinać teraz już wszystkie kwitnące, żeby tamte większe co nie kwitną nie zaraziły się?

Bakłażan288 likes this.
  8. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Teraz obejrzeć dokładnie i ścinać tylko te na których widać coś złego. Resztę spryskać miedzianem albo topsinem i niech rosną

lunatic likes this.
  9. Bakłażan288

Bakłażan288 Użytkownik

Jeżeli cię klepło konkretnie to możesz ścinać

10. Bakłażan288

Bakłażan288 Użytkownik

Ale te najlepsze ścinaj tamte z dołu niech zostaną i jeszcze trochę dojdą.

lunatic likes this.
  11. Dzięki chłopaki, zrobię tak jak piszecie. Jutro idę zakupić ten topsin, środek na ślimaki i nowy zapas nawozu.
    Po jutrze lece na spota i kolejna relacja, zobaczymy jak to się rozwinie :P

12. marcopolo

marcopolo Moderator Moderator

Jakies wiesci,moze maly up?

13. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Moderator

Fotorelacja zmarła.
    Wędruje na wieczny odpoczynek w fotorelacjach niedokończonych.
    Amen.

nasiona marihuany, nasiona konopi