40x noname outdoor na bagnach

lunatic 24.05.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. (dzień 42 weg)
    Dziewczyny wciąż mnie zadowalają swoim rozwojem :D
    Te mają już spokojnie 50cm

6 wariatek, dalej rosną jak wściekłe. LST było bardzo dobrym pomysłem ^^

(dzień 39 weg i ok. 3 flo)
    3 panny pokazują już włoski, podjarałem się niesamowicie kiedy to zauważyłem :D

Chyba nadal je podgryzają ślimaki, pryskałem je 11.06 jakąś substancją w zraszaczu na mszyce i inne wady, taki do warzyw.
    Chyba zakupie jakąś posypkę na ślimaki bo jeszcze zjedzą mi wszystko :x

Te w doniczkach ruszyły spowrotem ze wzrostem po zmianie doniczki na 10l, ale i tak wyglądają wszystkie jakoś tak marniej, jakby bardziej suche.
    Czy może to być wina za dużej ilości żelaza? Dolne liście nadal żółkną i usychają. Dodam, że nastawionę są przez cały dzień na słonće, które ostatnio daje popalić.

Pozdrawiam :D

• Lubie to x 1
    Last edited: 20.06.2018
  2. Co tu taka cisza, nikt się nie wypowiada :D
    Mam pytanko, czy roślinki dadzą radę tydzień bez podlewania już? Pogoda jest taka średniawa, na pewno nie grzeje tak jak 10 dni temu (wczoraj coś tam z nieba nawet spadło).
    Pytam, ponieważ nie mam za bardzo czasu odwiedzić spota przez weekend, a chciałbym odrazu poprawić LST i podwiązać nowe szczyty - a to troche zajmuje.
    Podlewane były (raczej solidnie) w poniedziałek.
    Nwm czy to ma duże znaczenie, ale połowa z nich jest w foli (z dziurkami)

3. Pewnie że wytrzymaja tydzien bez wody.

• Lubie to x 1
  4. Trochę mnie tu nie było, mam zdjęcia z 29 czerwca, po jutrze też wjadą, bo jade kontrolnie sprawdzić.
    Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony, z właszcza z tych 6 spóźnnionych, które wyszły na prowadzenia i rozkrzaczyły się jak szalone.
    Posypałem jakiegoś granulatu na ślimaki i spisał się bardzo dobrze, ślimaki leżały martwe w granulacie :)
    (dzień 52 weg)

Kwitnęły już 4 panienki

Na koniec taka mała zagadka. Wychodzą ze spota zauważyłem coś dziwnego, mianowicie ta, która pierwsza zaczęła kwitnąć jest jakaś ciemniejsza od innych, dodatkowo ma czerwone łodyżki i co najdziwniejsze wszystkie liście wiatrakowe są 3-listne!
    Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Po prostu taki fenomen? ;d

5. Powiem ze moja noname też ma czerwone łodygi (tylko te które są na samej górze i na odrostach po przycinaniu) ale za to mają piękne 5/7 listne liście

6. Uuu szkoda marnować taki gen. Warto zrobić jakieś klony i pozapylać. Potem pestki kiełkować i zobaczyć które odziedziczyły te 3 liście

7. ja na te dziurki kupiłem jakiś zwykły środek za 13 zł w psikaczu i działa :D ogólnie na owady .. dodam że też mam spot na bagnach ale moje są bardziej hardkorowe że tak powiem ;p

8. Oj chciałbym, uwielbiam takie eksperymenty :D Niestety nie mam chyba do tego warunków :/
    #Edit
    Doczytałem, że ciemne liście, puprurowe łodyżki i słabo rozwinięte liście moga być przyczyną niedoboru fosforu, czy to prawda?

Właśnie też miałem coś takiego, dedykowane do pomidorów chyba (bynajmniej pomidory były na etykiecie) i u mnie to nie pomagało, nie odstraszało to ślimaków bynajmniej. Teraz ta posypka je ubiła i zaczęło się poprawiać. Ale tym pryskanym też zadziałam jeszcze raz w razie "W".

Jutro na spota się wybieram, jestem podjarany bo tamte kwitnące będą już w 17 dniu flo, a widziałem na forum, że niektórym już ładnie puchną kałaszki i inne karabiny ^^

Last edited: 03.07.2018
  9. Mordko u mnie są takie bagna że tam ślimaki nie dają rady chodzić :D

• Lubie to x 1
  10. Siemka.
    Byłem wczoraj na spocie, wszystko w porządku, kwitnie 6 panienek i 7 chyba zaczyna. Pozostałe dalej rosną ^^
    Zdjęć niestety nie robiłem, bo było już za ciemno. mam jedynie jedno z fleszem.

Dzień 57 weg i 17 flo:

Natomiast te 3 w doniczkach dalej sprawiają problemy i jest z nimi coraz gorzej. Próbowałem im na poczatku ograniczyć wodę, potem nawozy, bo myślałem, że przedawkowanie. To nic nie pomogło, więc leje im od tyogdnia ponad 0.5l na głowe. Dzisiaj dostały po litrze i sporo nawozu (2/3 biohumusa i 1/2 florovita na kwitnienie). Jakoś 2 tygodnie temu przesadziłem je do większych doniczek, bo myślałem, że może 5l im nie wystarcza. Na chwile im się poprawiło. W sumie ta najwyższa, która najgorzej szła teraz wygląda już lepiej, ale pozostałe dwie to jakaś tragedia :/
    Pomoże ktoś?

Może je dać do półcienia na jakiś czas? Bo one ciągle w pełnym słońcu stoją od rana do zachodu.

11. Człooowieeeeku za dużo słońca, chowa je gdzieś

12. Powaga? Myślałem, że knonopie lubią. @_@ Temperatura jeszcze ani razu 30 nie przekroczyła nawet.
    Okej jutro z rana je wstawie do półcienia i zobaczymy

13. Co prawda lubią ale jak sam byś stał na słońcu cały dzień to też byś nie wytrzymał

• Lubie to x 1
  14. stoi na dachu w 5l wazonach tam temp przegracza 55st cel albo i wiecej jak co dzien nie podlejesz to bedziesz mial kupe paruje odrazu lej az do przelania jak takie temp

• Lubie to x 1
  15. za sucho jednym slowem

16. Ty kurwa normalny jestes czy trolujesz tylko?

Na dachu jak ktoś tam wyżej pisał nagrzewa się papa, donica, korzenie, woda ucieka w moment a do tego wygląda jakby było zjebane ph. Prawdopodobnie nie uratujesz jeśli tam zostaną

17. O to mi chodziło ziomus ale nie chciało mi się rozpisywać. Na np ziemi cały dzień w jakimś lesie to ok ale na dachu jakiegoś blokowiska to przejebane

18. na dachu sie dobrze suszy ale nie hoduje :D

19. Ganjamatyk

Ganjamatyk Kumaty

Korzenie wystają od głównej łodygi to nie dziwne że dostają po pizdzi....e

20. Akurat to nie przeszkadza roślinie, jak troche wystają. Rzeczywiscie miały za sucho, bo woda za szybko parowała. Podlewam teraz co 1-2 dni i jest git, wyglądają o wiele lepiej

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...