40x noname outdoor na bagnach

lunatic 24.05.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam wszystkich, jest to moja pierwsza fotorelacja i jestem jeszcze laik w tych sprawach więcj liczę na wyrozumiałość i wiele cennych porad :D

Jest to moja: 2 uprawa (pierwsza była totalną porażką) i 1 fotorelacja
    Nasiona: nołnejmy z palonka (tak, 40 pestek z dychy palenia x) ), prawdopodobnie przewaga sativy i automaty
    Ziemia: uniwersalna z brico + spotowa
    Donice: część w workach, wsadzone w ziemie, reszta bezpośrednio w glebie
    Nawozy: Biohumus (nie wiem jeszcze który)
    Charakterystyka spota: Bagna (mokradła?) w laskach na polu (dość spory, dziki obszar), dużo różnej zwierzyny, w tym boberki. Sam spot znajduje się przy sadzawce wśród gęstych pokrzyw, w koło drzewa i drzewka. Ziemia głównie torfowa, na szybko mierzyłem pH biorąc próbki wody z sadzawki - odczyn obojętny. Słońce od wschodu słońca + 1.5h do ok. 17, później półcień.
    Jak często planuje robić update mojej fotorelacji:: Tak często, jak będę odwiedzał spota, raczej regularnie. Najpierw co 3-4dni, później myślę, że co tydzień.

Laski poszly do ziemi 9.05.2018 i jeśli dobrze pamiętam to 37 z 40 pokazało kiełki. Fotorelację postanowiłem założyć dopiero teraz, po sugesti człowieka z tego forum, a mianowicie mlynu345 (pozdrawiam :p). Bedę wrzucał tylko zdjęcia pojedyńczych sztuk, żeby nie robić za bardzo śmietnika, gdyby coś się z którąś działo to na pewno się tu pojawi.

Zdjęcia:
    11.05.2018 (dzień 2 weg)

14.05.2018 (dzień 5 weg)

18.05.2018 (dzień 9 weg)

21.05.2018 (dzień 12 weg)
    Tutaj bliźniaczki, 20 nasionek poszło po 2 do kubeczka, ponieważ brakło mi doniczek x)
    Jak widać radzą sobie dobrze jak narazie ^^

23.05.2018 (dzień 14 weg)
    Tutaj troche rozmazane, bo akurat psy niedaleko zaczeły strasznie ujadac (prawdopodobnie locha z młodymi, którą ostatnio spotkałem @_@)
    I jedna z pierwszych, najśilniejszych panienek:

24.05.2018 poszło na spot jeszcze 7 plantów, pierwotnie było ich 10 i miały iść do szklarni przez co czekały 2 tygodnie w tych małych doniczkach (przepraszan ;-;). Ostatecznie trafiły do swoich sióstr i niestety przy transporcie 3 najsłabsze odpadły. Aktualnie na spocie znajduje się 10 pojedyńczych sadzonek i 8 podwójnych (16) z pierwszego rzutu, 7 z drugiego rzutu oraz 3 w doniczkach 5l u mnie w ogródku. Łącznie 36 maluchów.
    Różnice między panienkami są duże co można zauważyć na zdjęciach, już teraz przypuszczam, że 6 z nich odpadnie poprzez selekcję naturalną :p

Następny up prawdopodobnie w sobote, zależy od pogody.

Wszelkie uwagi i krytyka mile widziane. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej to też pytać, może o czymś zapomniałem ;p

• Lubie to x 4
  2. z czego słyszałem (i sam korzystam) biohumus super forte do roślin zielonych NPK 1,5/0,5/1

wg mnie źle postąpiłeś sadząc 2 pestki w 1 dziurce, teraz mogą się one zagłuszać

• Lubie to x 1
  3. ciekawią mnie te sadzone po 2 razem. mam nadzieję że fotorelacja dotrwa do końca

• Lubie to x 1
  4. Wiem, brałem połowe z tych podwójnych na straty, ale nie miałem serca ich wywalać, a kiełki już były spore.
    Zobaczynym, na pewno pare tych słabszych odpadnie.

Co do zdjęć, będę jutro odwiedzał spota, rzucić im poleconego biohumusa forte i ślimakol też posypie.
    Jestem ciekaw jak małe po tych paru dniach upału z drobnymi opadami :>

5. Od razu na straty. Może coś z nich jeszcze będzie ;-)

A co do biohumulusa to nie podlewaj jeszcze jak są takie małe, niech osiągną 3-4tyg od wysadzenia a później stosuj najpierw 1/3 dawki co tydzień.

Pozdro z fartem

6. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Ja juz bym dał biohomusa i to nawet w proporcji 1:1 ;d biohomus nie zaszkodzi a pobudzi roślinke fajnie.Dolomitem im sypnij tez...

7. Też tak pomyślałem, dlatego polałem im wczoraj nawozem 80ml na 5l (zalecane 10ml/litr), bo niektóre troche słabo idą.

Foto z wczoraj (Dzień 20 weg):
    Obawiam się, że pare z nich ma za mało słońca przez pokrzywy (już wykoszone).
    Przepraszam za jakość, chujowy apart :/

Tutaj najgorszy przypadek, obstawiam niedobór słońca:

Jedna z 3 podwójnych, gdzie ta druga jest przytłaczana przez koleżankę. Zrobiłem małe LST tej większej, żeby odsłonić mniejszą:

Tutaj jedna z tych par, które się dobrze dogadują haha

Te 6 spóźnionych, siódma uschneła niestety. Będzie coś z nich? Bo są ewidętnie opóźnione w rozwoju x)
    Mają maks. 11cm.

Na koniec coś na dobre zakończenie, jedne z tych silniejszych:

Jak pisałem, dostały już nawozu więc może ruszą. Martwi mnie, że mają juz 3 tyg i są chyba troche małe (szczególnie te 6 wysadzonych później)

Z racji upałów zamierzam je odwiedzić jutro, sprawdzić czy ziemia im za szybko nie wysycha. Wrzuce też zdjęcia 3 panienek z ogrodu, ale one idą akurat bardzo dobrze.
    Pozdrawiam :D

• Lubie to x 2
  8. spokojnie. na oucie niema światła przez 18 czy 20h i warunki są troche trudniejsze od boxowych więc początkowo rosną wolniej ale wszystko wygląda w normie więc się nic nie martw ;)

• Lubie to x 1
  9. Moim skromnym zdaniem dwa planty w jednym dołku to zły pomysł. Rośliny będą sobie nawzajem zabierać wodę i i składniki pokarmowe

10. a do tego będą walczyć między sobą systemem korzeniowym i dla tego będzie ciekawie ;)
    A tak w ogóle to ziomek wyjaśnił czemu tak zrobił więc go rozumiem

11. Będzie cos w stylu 2 krzaczki wielkosci o połowe mniejszej czyli wyjdzie na 1 krzaczek wiesz o co mi chodzi

12. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Lej ta wodę dalej od łodygi niech korzeń poćwiczy trochę się powysila i poszuka wody a wtedy będziesz miał większe panny

• Lubie to x 1
  13. Jako, że wczoraj spadł deszczyk nie odwiedzałem spota. Dzisiaj natomiast byłem u 3 panienek w doniczkach i troche mnie zaniepokoiły.
    (dzień 25 weg)

Przy pierwszeju i drugiej zaczeły liście od dołu schnąć. Staram się je podlewać wieczorem i nie lać po lisciach. Ogólnie to od 2 tygodni ciągle słoneczko praży i temperatura w dzień 28+. Wczoraj spadło troche deszczu, wcześniej podlewane były w czwartek bodajże. Ziemia była jeszcze lekko wilgotna więc nie podlałem ich.

Gdzie mogłem zrobić błąd?
    Jutro idę na spota, bo zacząłem się troche martwić o pozostałe (albo zrobie to jeszcze dzisiaj nwm) :/

14. Widać że były mokre liście i słońce je przygrzalo mocno. Spokojnie odbija a tam gdzie żółte liście dawaj biohumusa

• Lubie to x 1
  15. Witam, zgodnie z zapowiedziami wracam właśnie ze spota z porcją nowych zdjęć. Tym razem umieszczam miniaturki, ponieważ troche ich będzie :D
    (dzień 26 weg)
    Na początku tak prezentują się dwie, najsilniejsze moim zdaniemm zawodniczki wśród 1.5 metrowych pokrzyw.
    Zdjęcie z lotu ptaka jednej z nich:

Te z podwójnych, gdzie jedna przoduje w walce o zasoby:

Tutaj inny ładny okaz:

Bliźniaczki :D
    Tutaj coś jedną sponiewierało, ogólnie wyglądają marniej, bo są bliżej wysokich pokrzyw i mają gorsze naświetlenie

Jednego planta coś chyba podkopało, bynajmniej wyglądało to na zapadniętą ziemie :/

Ale za to 6 spóźnionych roślinek świetnie się przyjeło i starają się dogonić siostry <3

Tutaj te mniejsze, jakoś ruszyły po dwóch podlaniach z nawozem:

To by było na tyle. Planuje robić im następnym razem LST, bo idą ładnie. Dziękuję za wszelkie słowa otuchy i dobre rady. Pozdrawiam :D

• Lubie to x 1
  16. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Jesli te podwojne bedziesz temperowal,czyli naginal wyzsza by ta mniejsza miala szanse na wybicie oraz dokarmial racjonalnie, to moim zdaniem jedna, jak i druga ma szanse na dobry plon.Podstawa do zadbac o dokarmianie.Powodzonka

• Lubie to x 1
  17. Nooo i nadal ładnie idzie. U tej obgryzionej zobacz od spodu czy coś się nie czai (jakieś owady/ślimaki) bo jeśli tak to opryski/slimakol i ciśniesz dalej ;)

• Lubie to x 1
  18. Dokładnie to zamierzam uczynić, dzięki :D

Mógłby ktoś strzelać, jaka to może być odmiana?
    Jeśli chodzi o gatunek, to palonko z kórego mam nasionka dawało raczej energiczny haj typowy dla sativy i pachniało taką łąką (?) w każdym razie taki charaktersytyczny ziołowy (dla zioła xD) zapach - nie słodkawy czy duszący wręcz jak przy tych mocnych (indica?) tematach co zwalają z nóg.
    Jednak po liściach wygląda chyba jak jakaś mieszanka (50/50?).
    Nie znam się za bardzo na odmianach, jesli ma ktoś jakieś sugestie to chętnie poczytam ^^

19. Doglądałem, ale nic nie znalazłem. Kiedy je sadziłem było troche ślimaków i skorupek to je wywalałem jak najdalej. Dziwne, że uwzieły się na tą jedną tylko...

20. Siemka, troche mnie nie było z racji, że popadało troche zbawiennego deszczu w końcu :D
    Wracam dzisiaj zadowolony ze spota, ponieważ panienki idą nadal ładnie. Szczególnie te 6 spóźnionych, przerosły nawet niektóre swoje starsze siostry!
    (dzień 33 weg)
    Ta największa ma ponad 30cm!

Tutaj inna, starsza w porównaniu z bańką

Tutaj najlepsza zawodniczka po LST, sam byłem pod wrażeniem, że tak ładnie poszła ^^

Tu kolejne

Tu jednej coś skubneło szczyt akurat w miejscu zetknięcia z ziemią (miejsce jest ciemno brązowe, jakby przypalone nawet) :/
    Na szczęscie idą boczne łodygi dzięki LST, więc się aż tak nie przejmuję

Z niektórymi tylko zaczęło dziać się coś niepokojącego. Coś je gryzie. Na liściach widziałęm jakies małe skaczące owady, prawdopodobnie młode koniki polne. Ktoś mógłby się wypowiedzieć i doradzić czym to psikać?
    A może to wina innych czynników?

Dodam też, że 3 panienki w donicach (przesadziłem 2 dni temu do 10l bo przestały coś rosnąć) od paru dni mają uschnięte, żółte liscie na dole, dosłownie tylko pierwsza dolna partia. Przelałem je? Ostatnio podlewałem je w czwartek a wczoraj znowu lało sporo. Jedna, która była ciągle w donicy 7.5l (pozostałe w 5l) rośnie dobrze i nic raczej się z nią nie dzieje, jest też większa. Jak będzie potrzeba to dorzuce zdjęcia jesczze dziś.

Pozdrawiam cieplutko :D

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...