3x WW x BB 1x gorilla glue 1x skunk nl 1x critical orange punch

green kondor402 19.09.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. v3nom

v3nom Użytkownik

dosyć dziwna teoria ale skoro tak uważasz..
    skład wody w twoim regionie można zawsze sprawdzić na stronie wodociągów lub bezpośrednio się z nimi kontaktując

w polsce, woda w kranie jest pitna bez konieczności przegotowywania. można ją pić, podawać zwierzętom oraz podlewać nią rośliny bez żadnego przygotowywania.
    skład minerałów w butelkach wód mineralnych nie zawsze jest odpowiedni dla roślin ze względu na różne rodzaje soli, twardość czy pH
    było już kilka testów różnego rodzaju wód gdzie kontrolowany był odczyn pH i wśród wieeelu wielu różnych rodzaji jedynym najbardziej trafionym była oaza z biedronki. po kilku latach skład tej wody się zmienił i ona już nie nadaje się kompletnie do podlewania roślin a woda w kranie zawsze ma takie same parametry.
    poza tym nawet jeśli ta woda okazałaby się dobra to jest ona najnormalniej w świecie zbędnym wydatkiem

2. v3nom

v3nom Użytkownik

dosyć dziwna teoria ale skoro tak uważasz..
    skład wody w twoim regionie można zawsze sprawdzić na stronie wodociągów lub bezpośrednio się z nimi kontaktując

w polsce, woda w kranie jest pitna bez konieczności przegotowywania. można ją pić, podawać zwierzętom oraz podlewać nią rośliny bez żadnego przygotowywania.
    skład minerałów w butelkach wód mineralnych nie zawsze jest odpowiedni dla roślin ze względu na różne rodzaje soli, twardość czy pH
    było już kilka testów różnego rodzaju wód gdzie kontrolowany był odczyn pH i wśród wieeelu wielu różnych rodzaji jedynym najbardziej trafionym była oaza z biedronki. po kilku latach skład tej wody się zmienił i ona już nie nadaje się kompletnie do podlewania roślin a woda w kranie zawsze ma takie same parametry.
    poza tym nawet jeśli ta woda okazałaby się dobra to jest ona najnormalniej w świecie zbędnym wydatkiem

3. a która z moich teorii nie jest dziwna?:) może i jest to zbędny wydatek ale nie aż tak duży żeby się nim przejmować...dziennie wypalam zioła za większą kwotę niż wynosi mnie miesiąc podlewania:)...myślę że ten skład wody o którym można się dowiedzieć to skład po wypłynięciu z ujęcia a nie z kranu po tym jak woda najadła się minerałów po drodze...moja kranówka ma 310 ppm nie wiadomo czego podczas gdy niektóre źródlanki mają ppm w granicach 150 i to jest ''czysta'' woda do której można dolewać nawozy według własnych upodobań...do tego można stosować źródlanki naprzemiennie...raz dać takiej co ma więcej jednego minerału a drugi raz taką co ma więcej innego minerału...z kranówką ładujesz w ziemię cały czas to samo i z czasem może dojść do przegięcia pałki...do tego dochodzi fakt że przez całego wega musiałem tylko raz obniżać ph octem a tak to lałem wodę z ''fabrycznie'' dobrym ph a efekty obniżenia ph kranówki octem czy innymi specyfikami mogą z czasem ustąpić i ph znowu się podniesie...do tego dochodzi chlor który niby wyparowuje ale lepiej dmuchać na zimne:) może i trochę na wyrost martwię się tą jakością kranówki ale jakoś jej nie ufam i wolę dmuchać na zimne

4. właśnie czaiłem jakość mojej wody na stronie wodociągów...a więc tak...suma składników mineralnych wody źródlanej żywiec zdrój wg etykiety 408mg/l wynik ppm na mierniku 220 suma składników mineralnych mojej kranówki 94mg/l wynik ppm na mierniku 310...coś się tu kurła nie zgadza:) czyli chyba tak jak podejrzewałem...moja kranówka resztę minerałów nabyła po drodze do mojego kranu i już nigdy się nie dowiem co w niej jest...dowiedziałem się natomiast ze strony że moja kranówka ma w kurwę wapnia...dwa razy więcej niż na przykład primavera a jak wskazuje miernik może go być jeszcze więcej...nie wiem czy trzy miechy lania takich ilości wapnia roślince jest zdrowe i nie chcę się przekonać:)

Last edited: 21.10.2019
  5. tak więc ja na flo będę robił tak że znajdę sobie najbardziej bezwartościową(czytaj czystą) źródlankę w baniaczkach 5l jaką mi się uda po czym wleję do niej 1ml green sensation na litr a następnie dodam canna terra flores do uzyskania 1100ppm...w razie potrzeby ph wyreguluję przy pomocy ph-/ph+...co drugie/trzecie podlanie będę ową czystą źródlankę mieszał z piwniczanką do osiągnięcia odpowiedniego ph przy czym wynik ppm będzie niższy (podejrzewam że około 600-700) żeby roślinkom dać trochę odpocząć od minerałów

6. v3nom

v3nom Użytkownik

A wystarczyłoby żebyś odstał kranówke 24h przex podlaniem i zmierzył pH i w razie czego zbuforował.
    Jeszcze nie widziałem pełnej uprawy na tym forum na samej wodzie butelkowanej, na żadnym innym również nie ale wychodzę z założenia że czym więcej sie kombinuje tym łatwiej przekombinować.
    Życie i pracę należy sobie ułatwiać zamiast utrudniać
    Pamiętaj o tym ze woda mineralna ma różne pierwiastki których obecność nie jest mile widziana w glebie.
    Bez względu na wszystkie rodzaje dostępnych wód i tak niezastapiona jest deszczówka.
    Ciekawe co bedzie na flo

7. co
    do wody mineralnej się zgodzę...jest w niej dużo wszystkiego i z minerakami trzeba ostrożnie...natomiast woda źródlana to kranówka która nie przepłynęła przez wodociągi...nic poza tym...można je nazwać : woda źródlana wodociągowa i woda źródlana butelkowana...po rozeznaniu w kilku sklepach mógł bym znaleźć wodę o identycznym składzie co moja kranówka...nie miał bym nic do kranówki gdybym nie wątpił w stan polskich wodociągów...moja ostatnia uprawa była na samej wodzie butelkowanej a nawozów dodawałem przy każdym podlaniu i było elegancko...niestety nie mam możliwości uzbierania takiej ilości deszczówki a chciałbym...co będzie na flo to wie tylko Hajle Syllasie Ras Tafari:) na pewno może być ciężko z miejscem w boxie:)

Last edited: 21.10.2019
  8. Weg dzień 36
    Critical jack auto weg dzień 19

IMG_20191022_131057.jpg

IMG_20191022_131108.jpg

9. qylie

qylie Użytkownik

Ph wody napewno nie jest cały czas stałe nawet w butelkowoanych.

10. Nie wiem co masz na myśli...czy że zmienia się w stosunku jednej partii wody do drugiej partii czy że zmienia się po odstaniu...mnie chodziło o to że ph muszynianki i piwniczanki nie zmienia się gdy woda postoi jakiś czas

11. 40 dzień życia roślinek
    Dugi dzień indukcji

Szybka sesja z podlewania

Dzień ustawiony na 13-13,5 godziny...nie mam czasu dokładnie zobaczyć bo tak ostatnio jebię fuchę po godzinach że tracę przytomność zanim zgaśnie...nie mam też czasu przeczytać czy flo liczyć od momentu przestawienia czy od kiedy zaczną kwitnąć więc będę wdzięczny jak mi ktoś napisze...nie mam też czasu na dokładniejszy opis...wydupiam na fuchę...pozdro600

IMG_20191026_140615.jpg

IMG_20191026_140851.jpg

IMG_20191026_140900.jpg

IMG_20191026_140906.jpg

IMG_20191026_140920.jpg

IMG_20191026_145045.jpg

IMG_20191026_145056.jpg

IMG_20191026_145107.jpg

• Lubie to x 4
  12. 46 dzień życia roślin
    8 dzień indukcji

Krzaki zaczęły wchodzić na lampy a ja tak się z fuchy spieszyłem że zapomniałem narzedzi do przerobienia...do jutra muszą tak być a jak wrócę z fuchy to podnoszę lampy...tak wygląda całość i zdrowe liście z dolnych partii które odpadły a oddzielne foty każdego krzaka z osobna wrzucę w osobnych postach bo by się nie zmieściły...ktoś mądry wie co może być powodem odpadania zdrowych dolnych wiatraków? Niedoświetlenie? Ciasnotsa? Starość pomimo tego że są zdrowe? Przejmować się czy nie?

View attachment 297392

IMG_20191101_110315.jpg

IMG_20191101_111348.jpg

IMG_20191101_111408.jpg

• Lubie to x 1
  13. Większy ww x bb

IMG_20191101_110104.jpg

IMG_20191101_110104.jpg

IMG_20191101_110125.jpg

14. Mniejszy ww x bb plus critical jack auto

IMG_20191101_110329.jpg

IMG_20191101_110341.jpg

• Lubie to x 1
  15. Gorilla glue który od początku rośnie tylko w połowie

IMG_20191101_103846.jpg

IMG_20191101_103955.jpg

16. Skunk nl 5

IMG_20191101_103414.jpg

IMG_20191101_103524.jpg

17. Critical orange punch

IMG_20191101_102752.jpg

IMG_20191101_102914.jpg

18. bonusik dla zadumy

19. @green kondor402 hej, zaciekawił mnie ten "inkubator" z początku postów. Napisz proszę coś więcej.

20. Inubator powsał w akcie desperacji dla pestki która nie chciała wykiełkować w celu zapewnienia pestce lepszej wilgoci żeby się rozmiękczyła i pękła...popełniłem bład zostawiając zakręcony korek czym zablokowałem dopływ tlenu...mimo tego że V3nom szybko zareagował i napisał żeby odkręcić korek to pestka i tak nie wykiełkowała więc nie polecam brać ze mnie przykładu akurat wnie tej kwestii:) ogólnie nie mam wiedzy na ten temat ale takie cusie to raczej stosuje się na oucie u małych sadzonek w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak niska temperatura, źwierzeta czy robaczki...mój inkubator to tylko nieudany eksperyment więc bardzo źle trafiłeś:)

21. 48 dzień życia roślin
    10 dzień indukcji

Lampy podniesione dopiero dzisiaj...przypalonych zostało kilka liści critical jack auto i jedna końcówka mniejszego ww x bb...lampy nieco podniesione ale brakło odpowiednich narzędzi i jutro pójdą do góry jeszcze kilka centymetrów...myślę że na kilka-kilkanaście dni to wystarczy a potem przeróbka całego wyciągu...dodatkowo doraźnie szczyty zostały odciągnięte haczykami z drutu co przy okazji spowodowało lepszą penetrację światła do dolnych partii

IMG_20191103_094141.jpg

IMG_20191103_094204.jpg

IMG_20191103_094237.jpg

IMG_20191103_094245.jpg

IMG_20191103_094256.jpg

IMG_20191103_094315.jpg

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...