3x Laughing Buddha Feminized | Box 0,25m

Cardcarp 03.06.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cardcarp

Cardcarp Tuptuś

Siemanko Mordeczki!

Po kilku tygodniach przerwy dziewczyna postanowiła wybrać odmianę laughing buddha. Po lowryderach, purple kushach i northern lightach auto przyszedł czas na reguralne feminizowane nasiona i to sativkę :) Zakupiłem, zasadziłem i... z jednego nasionka wyrosły dwie roślinki. Co robić? Zostawić je czy upierniczyć tą mniejszą? Jak zwykle czekam na dobre rady, zawsze chętnie pomagacie :) Pozdro

31.05.2018 przyszły na świat trzy dziewczynki Laughing Buddha feminizowane od Barney's Farm

NASIONO: Laughing Buddha od Barney's Farm

GROWBOX: Diamondroom 50 x 50 x 120

OSWIETLENIE: Ledison 150W

WENTYLACJA: https://www.growtent.pl/product-pol-776-Zestaw-wentylacyjny-GT-100mm-170m3-h.html

ZIEMIA: Uniwersalna do kwiatów 5.5 - 6.5 pH + dolomit

TRENING: na pewno LST i prawdopodobnie FiM

NAWOZY: zestaw Cana Terra https://www.growtent.pl/product-pol-168-Top-Grow-Box-100-Terra-zestaw-nawozow.html

DONICZKA: 5l kwadrat

TEMPERATURA: 25 - 27'C, wilgotność 50-65%

FOTOPEID: veg 24/0 Flo 12/12

MUZYKA: Klasyka z winyla

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

• Lubie to x 6
  2. Pierwszy raz widzę dwa pędy z jednego ziarna. Zostawił bym to choćby w celach naukowych :D

5l donice dla sezonów będą trochę małe. Choćby ze względu na podlewanie. Automat w 7l lałem co drugi dzień, bo korzenie zajęły całość i chlał jak stary alkoholik :D pomyśl o większych donicach bo warto. Powodzenia :)

• Lubie to x 1
  3. Przyszedl czas na sezony miales na mysli? A ta roslinka z rozdwojeniem jazni ladna, mozna napisac trzy czte ry zaczynamy. Powodzenia.

• Lubie to x 1
  4. Cardcarp

Cardcarp Tuptuś

Zobaczymy z tymi doniczkami. Pamiętam, że kiedyś Ryjek w puszce od browara wyhodował dobrego pałkensa :) Ten growbox nie jest taki duży dlatego mam pewne obawy. Poczytałem troche o takich przypadkach jak mój (2 rośliny z jednego ziarna) i większość osób usuwa tą mniejszą bo po prostu nie nadgoni do pozostałych, ale w celach naukowych, hmm... why not :P

5. W tym boxie spokojnie zmieścisz 3x7.5l, chociaż to nadal nieduzo na sezon. A to że w puszce się udało nie znaczy że ty też tak zrobisz ;d z całym szacunkiem oczywiście. Tak czy inaczej mniej problematyczne i bardziej wydajne będą większe donice. Zrobisz jak będziesz chciał :)

6. Cardcarp

Cardcarp Tuptuś

Ok. może polecisz jakieś doniczki? i jak długo wg. Ciebie powinna trwać faza veg?

7. kps

kps Tuptuś

Mam Laughing Buddha u siebie! Powiem tak, nie wiem czy to z wyniku moich problemów z glebą itp.
    Ale jak zasadziłem w styczniu to nie dawno dopiero ścinałem :D
    Fajne planty, jedyny problem to ich zajebiście intensywny zapach. Wziąłem sobie kiedyś sztukę do samochodu,
    skoczyłem na obiad, wracam, a tu zanim jeszcze wsiadłem to było czuć :D

Co do doniczek, też się przerzuciłem na mniejsze nawet na sezony. Chłopaki zajebiście dają radę na tych mniejszych
    donicach.

8. Każdy ma swoje sposoby.
    Mądrzejsi niż ja pisali że na automat optymalnie 7l, na sezonowe - większe.

Przyznaję, że robiłem do tej pory same automaty w doniczkach 7.5 l i mniej więcej od 4 -5 tygodnia lałem im 0.75 l co drugi dzień, bo miały sucho. Korzenie za każdym razem wypełniały całą donicę, tak że przy ścince wyciągałem bryłę a ziemia się nie wysypywała. Może kwestia ukorzeniacza - dawałem pod kiełek i trochę na dno donicy.
    Stąd mój wniosek, że dla sezonowej odmiany w dużym boxie stosował bym większą donicę.

Moje oczekiwania spełniają doniczki z marketów o odpowiedniej pojemności tyle że wiercę i wycinam w dnie dodatkowe otwory. W zasadzie taki durszlak robię, żeby woda nie stała. Na dno trochę keramzytu dla odpływu wody i dostępu powietrza i tyle. U mnie się sprawdza jak do tej pory.

Co do długości fazy wegetatywnej - nie mam doświadczenia. Jeżeli będziesz stosował topping fim supercropping lst - wydłużył bym do 25 - 30 dni, żeby zdążyły się zregenerować. Miejsca dla 3 roślin masz pod dostatkiem.

Bierz poprawkę na to co piszę - nie jestem fachowcem, wiedza raczej od starszych i mądrzejszych plus odrobina własnego doświadczenia.

9. Cardcarp

Cardcarp Tuptuś

UP 6 VEG

Zainwestowałem w nawilżacz bo miały sucho jak na pustyni. Ale rosną ślicznie :) Na razie podlewam samą odstaną wodą, ale od jutra ruszam z nawozami 1/3 dawki. KPS zmartwiłeś mnie trochę tak długim okresem życia tej panienki, ale jak zacząłem to skończę :) Poniżej macie również zdjęcie moich bliźniaczek syjamskich :P chyba niedługo pozbędę się tej mniejszej siostry. Warunki bez zmian wszystko Gitarra!

KPS proszę wrzuć linka do Twojej fotorelacji
    DSC_2419.JPG DSC_2421.JPG

• Lubie to x 4
  10. To teraz zamiast 3 są 4 rozumiem :D haha

11. Cardcarp

Cardcarp Tuptuś

UP 23 VEG

Cześć i Czołem!

Z góry przepraszam za brak aktywności, ale mam mocny zapierdol w robocie :) Warunki bez zmian. Dzisiaj podwiązałem panienki. Rosną, pachną - dlatego założyłem filtr. Wg. mnie wszystko jest w porządku. Z ciekawostek poniżej macie zdjęcie moich bliźniaków syjamskich. Nie mam serca, żeby ją wyrwać :P co będzie to będzie. Kiedy przełączać na 12/12? Wydaje mi się, że to już czas.

Z fartem!

DSC_2557.JPG

DSC_2560.JPG

DSC_2562.JPG

• Lubie to x 2
  12. Cardcarp

Cardcarp Tuptuś

Siema.

Powiedzcie mi proszę czego brakuje panienkom jeżeli żółkną liście? Przestawiłem na foto 12/12. Nie ma tragedii ale wolę dmuchać na zimne.

13. Tsubasa

ZDJĘCIE MIESIĄCA

Tsubasa Zagubiony

Kiedy przedstawiłes na 12/12? Już im lejesz nawoz na flo ..?

14. Nie za wczesnie troche z tym 12/12 ? Jeszcze troche niskie są..

15. Siemanko, potężny ten panel jak na tyle mocy, fajnie wygląda i nieźle świeci. Rośliny masz bardzo jasno zielone, chyba nie odstawiles canna grow ? po przełączaniu na kwitnienie nadal go używaj bo to wygląda jak mało azotu.

Last edited: 04.07.2018
  16. benger

benger Użytkownik

Na me gusta coś szybko przełączyłeś na te 12/12 ja bym czekam do tych 30-35 dni, jasne wiadomo twoje grow Ty jesteś panem ogrodu.
    Growa lej z przewagą azotu póki co...

• Lubie to x 1
  17. Cardcarp

Cardcarp Tuptuś

UP 48/18 Flo

Cześć i Czołem!

Dzięki za rady :) mam namiot o wysokości 160 cm minus lampa minus filtr, także nie mogłem dłużej czekać. Zwłaszcza, że panienki to sativka, która ma tendencję do wzrostu podczas kwitnienia. I tak też się stało :) Wszystko wróciło do normy. Temp. ok 25-26 stopni. Wilgotność: 40-50%. Rosną zdrowe i silne. Podlewam koktajlem canna + booster green sensation.

Ta odmiana ma to do siebie, że dochodzi dosyć długo, ale za to daje obfity plon. To dosyć trudna odmiana do uprawy, natomiast na razie nie mam z nią większych problemów.

Co do lampy to jest to ledison (Tsubasa polecił :) ) 150W i jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystkie moje poprzednie fotorelacje były na tej lampie i ma moją rekomendację.

Looknijcie sami :) Z fartem Mordy!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

• Lubie to x 4
  18. Aby Z Głową

Aby Z Głową Tuptuś

ELO
    Kiedy up?

19. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

Tak ogladam od poacztku dochodze do ostatniego zdj i pierwsza moja mysl chyba bedzie idealnym komentarzem
    O kurwa ale wystrzelily suki

• Lubie to x 1
  20. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Staff Member

Szkoda, że nie zobaczyliśmy tych potworów przy harveście..
    Pozdro!

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...