2 x Lemon OG Haze auto, 2 x Purple Mazar auto - HPS 150W [Box 0,35m2]

Przemytnik Rzeżuchy 02.10.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemanko, problem z purpurą się pogłębia. Liście się zwijają i usychają, coraz więcej przebarwień i utrata barwy.Dziwna łodyga, ale nie wiem czy tak było od początku, czy teraz jakaś taka zniekształcona. Rozwojowo stanęła w miejscu. Topy jak 24 dni temu. Ziemia, która wcześniej z dnia na dzień schła teraz od paru dni cały czas wilgotna. Możecie coś doradzić? Przelanie wodą coś pomoże. W ogóle coś może pomóc?

• Lubie to x 1
  2. Zielonylisc

Zielonylisc Zagubiony

Jesli gleba długo trzyma wilgoć a liscie usychają to tak na logike cos z korzeniami sie dzieje... moze flush zrobic? A moze jednak to nieszczęsne pH?...

3. Jest to 47flo. Flush'a właśnie zrobiłem. Czy to możliwe żeby skoczogonki mi ją tak zniszczyły? Jeśli tak jak się przed nimi bronić?

4. Tsubasa

Tsubasa Zagubiony

To jest zaawansowane flo, normalne że zaczyna sama siebie zjadać. Tylko trochę dziwne że topy nie puchną. Ja podlewalem nawozmi na zmianę z wodą i w końcu przestała puchnąc to 2 razy po kolei podlałem nawozami i znów zaczęła puchnąc.

5. Partyzant2k17

Partyzant2k17 Zagubiony

Jezel myslisz ze sa to skoczogonki to szukaj w podstawce od doniczki albo w glebie malych bialych 3-4mm robaczkow, w malych ilosciach sa niegrozne a nawet przyjazne (przetwarzaja mase organiczna) lubia wilgoc i dzialaja w grupie, gryza korzenie i liscie, gdy narusza strukture korzenia zbyt mocno, roslina nie jest w stanie pobierac skladnikow odzywczych w glebie co skutkuje zachamowaniem jej rozwoju albo usychanie lub nawet gnicie konopii, zwalczyc je mozna chemicznie np.paleczkami przeciwko owadom wtykanymi w glebe, ale ja Ci polece naturalny i lepszy, choc troche ryzykowny sposob, ale w malym stopniu. :)
    Zanurz doniczke z konopia w wiadrze z woda i zabezpiecz tak zeby woda jej nie wyparla(obciaz jakos donice) tafla wody powinna znajdowac sie kilka albo najlepiej kilkanascie centymetrow nad gora doniczki. Po paru godzinach woda sama wypchnie skoczogonki z gleby, trzeba ta wode wylac razem ze skoczogonkami, po tej akcji konopii nie powinno podlewac sie nawet przez tydzien, nie tylko dlatego, ze przed chwila przez kilka godzin byla cala zanurzona, przede wszystkim dlatego, ze skoczogonki ktore nie zostaly podczas zabiegu wyparte przez wode, nalezy zlikwidowac drugim sposobem. Skoro zatem nie lubia zyc w suchym miejscu, trzeba doprowadzic do tego, zeby ziemia została przesuszona. Ryzykowne jest to ze roslina po przesuszeniu nie dojdzie do siebie, ale nie zapominajmy ze konopia to silna roslina i woli przesuszenie od przelania, pozdro :D:

6. Ryjek

Ryjek Użytkownik

świetny kolor topków :)

7. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Jaką masz tam temperaturę w boxie? Jaką wilgotność? W jakiej odległości od topów wisi lampa?

8. Wesołych Świąt Mordeczki.
    84/62 flo mija. Żarówka jest, no mniej więcej 15cm nad linią szczytów, temp około 30 wilgotność poniżej 40.Topy mleczne, bursztynów nie widać. Długo jeszcze? Nie przekwitnie?
    Aktualnie jesień:

• Lubie to x 8
  9. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Wydaje mi się, że odległość lampy od szczytów jest zbyt mała, przegrzewają się i będą już do końca miały luźną strukturę. ​

• Lubie to x 1
  10. benger

benger Użytkownik

Jak bundi mówi, daj tak 25-30 cm od lamp do topów.
    Jak chcesz mozesz kosic juz, ja kosze na 100% mlecznych i jestem zadowolony z fazki. Jak chcesz cos mocniejszego to potrzymaj jeszcze 2 tyg.
    i tydzien przed ścinką tylko wode lej.

11. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

To nie od lampy...to takie pheno,regres budowy topków przez ruderalis w genach,sporo odmian tak ma i rośliny mają takie kłosowate retro wygladajace luźne topki.

12. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Oczywiście i to pheno występuje akurat wyłącznie w jego egzemplarzach tych odmian. Nie wpadłbym nigdy na to.
    Muszę w końcu spróbować zasadzić jakąś taką roślinkę i się na niej doedukować. Przemytniku Rzeżuchy, a więc tak
    jak Ci tu kolega napisał - jednak za wszystko odpoowiada takie "pheno", odległość 15 cm szczytów od lampy HPS jest
    optymalna, a i temperatura 30 stopni im jak najbardziej służy. Wybacz, że będąc laikiem próbowałem sugerować
    cokolwiek innego.

13. Evidox

Evidox Zagubiony

O kurde a ja się zawsze śmiałem z tych zdjęć przy wyborze pestek a tam na zdjęciu taki popcorn trochę a teraz już będę wiedział po za tym fajny kolorek i ciekawie szczyty tych topków wyglądają, a te Lemony soczyste. Udanych zbiorów natraktorze natraktorze natraktorze

14. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

4 x roślina z przewagą indica,rózna struktura kwiatów,temp. dzień -noc 25-22st.,wilg. 40-60%,lampka led 100W

150W to lekka żaróweczka na 0,36m2,ta purpura żadka bo za mało światła...zresztą widać to po topkach ,podobie wyglądają na out gdy roślina rośnie w zacienionym miejscu,drugie to geny...więcej lub mniej ruderalisa...automaty,żadko mają stabilne geny,rozrzut w jednej paczce może być ogromny.

• Lubie to x 4
  15. Ryjek

Ryjek Użytkownik

hps 150w przy 0,35m2 jest jak nabardziej adekwatny do powierzchni, ale trzymanie go 15 cm od rośliny to na pewno nie nawet przy idealnej temperaturze..
    Z tym gadaniem producentów odbłyśników i żarówek jest tak samo jak z nawozami.. Kupujesz odbłyśnik, a na kartonie masz odleglość cm od szczytów i narysowane, że jedna trzecia lumenów sie marnuje jak dasz 15cm wyżej ha ha.
    Na nawozie 4ml/L z każdym podlaniem.. Jak niekiedy połowa tej dawki co drugie podlanie planty pali..
    Z hps'ami o różnej mocy akurat miałem troche do czynienia i odnośnie stupięćdziesiątki mogę się wypowiedzieć, że roślinki najlepiej czują się w odległości 40/45 cm od niej

• Lubie to x 1
  16. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Ponad dwa tygodnie ciszy, jak tam Twoje panienki? Może jakaś aktualizacja? :d

17. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Temat leci do niedokończonych :odlot:
    Gdybyś chciał wznowić - kontakt na priv.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...