1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

2 letnia dziewczynka z mocnymi napadami padaczki

Dyskusja w dziale Leczenie i aplikacja marihuany rozpoczęta przez Adamus10 w dniu 12.05.2017

1. Adamus10

Adamus10 Autorytet

Witam serdecznie :)
    Chcialbym Was zaciekawić moją sytuacja i może znajdą się jakieś ciekawe odpowiedzi

Moja dwuletnia siostra choruje na zespół Westa możliwie że Aicardi. Nie potrafi samodzielnie ustać na nogach a co dopiero chodzić, nawet nie było momentów raczkowania. Napady padaczki ma od urodzenia, leki chemiczne nie kontrolują jej. Napady codziennie w w kilku seriach ogniskowe i atoniczne. Obecnie siostra przyjmuje dwa leki Keppra i Clobazam, jest na diecie wysoko tłuszczowej i od trzech miesięcy otrzymuje doustnie krople Cannabis 3x50 mg dziennie. Napady są ale dziecko lepiej funkcjonuje, lekarz zalecił dodanie thc do cbd więc razem z rodzina szukamy opcji medycznej marihuany... Czy ktoś z forum miał styczność z takim przypadkiem ? Czy jest szansa znalezienia odpowiedniej marihuany aby całkowicie wyłączyć ataki padaczki i pozwolić sie rozwijać :(?

2 people like this.
  2. tapczan

tapczan TURBO WŁĄCZAM POTEM

opcji medycznej trawy w polsce nie dostaniecie na własna reke musicie podjąć uprawe jeśli chcecie żeby złagodzić siostry bóle
    także polecam wam poszukać na internecie trawy o wielkiej ilości cbd i potem zrobić z niej olej rso na necie jest wiele przepisów
    także powodzenia i zdrówka dla siostry nie dawajcie jej wpierdalać tej pierdolonej chemii bo ja zabijecie !

1 person likes this.
  3. Evidox

Evidox Wiedza nadprzyrodzona

1 person likes this.
  4. Adamus10

Adamus10 Autorytet

Dzieki za szybka odpowiedz :)
    Tez chciałbym aby moja siostra przestała brać te chemiczne gowno ale niektóre ataki są takie mocne ze da sie je zastopować lekiem... Poruszyłem temat z rodzina. Nie jesteśmy jakos mega obeznani w temacie marihuany ale niektórym dzieciom oprócz dużej ilości CBD szukaj tez odmian z widoczna zawartością THC. Myślicie ze jest to dobry pomysł spróbować z tym THC ? Myśle ze na początek powinnismy poszukać olejku z więcej CBD (aktualnie siostra bierze 11% CBD w tym 0,2 THC) i wtedy gdyby nie było żadnych widocznych efektów spróbować z ta większa ilością THC ?
    Bede wdzięczny za każda odpowiedz, dziekuje za pomoc !!!

5. arnik

arnik Użytkownik

Nikt ci tutaj nie udzieli takich informacji ponieważ od "zawsze" czyli odkąd narodziła sie nowoczesna medycyna maryska była zakazana a co sie z tym wiąże nie były prowadzone żadne powazne naukowe badania nad jej wpływem na zdrowie ludzi tj. na jakie choroby pomaga. Te informacje o jej przydatności sa uzyskiwane od ludzi ,którzy sami na własna rekę sie nia leczyli. Nie sądze żeby na forum był ktos ,kto leczył nią te choroby o których wspomniałes. Sugeruje poczytac internet pod tym kątem. Jesli chcesz rady odnosnie odmian bogatych w thc i cbd to zajrzyj na strone http://grubylolek.pl/14-medyczne-cbd tam przy niektórych odmianach sa opinie. Jesli chcesz w miare tanie nasiona z duża zawartoscia thc i cbd to spróbuj No Pain (dostepne na Pestkomani) ,zawieraja po kilkanascie % obu skladnikow . Ten olejek ,który obecnie siostra bierze najprawdopodobniej jest robiony z konopii włóknistych . One sa legalne i mozna je legalnie uprawiac (po wczesniejszym zgłoszeniu).Na necie jest wielu producentów tego olejku. W przypadku odmian zawierających thc i cbd ich wpływ psychoaktywny jest mniejszy niz gdybys porownywal odmiane z taka sama zawartoscia thc ale bez cbd. Wynika to z tego ze cbd znosi wpływ thc.

6. Imlerith

Imlerith Geniusz

Adamus, życzę żeby siostra z dnia na dzień lepiej funkcjonowała i pamiętaj, zacznij dzialac z medyczna marihuana, sadz ja, bo przez ten zjebany rzad nigdy nie doczekasz akceptacji tego niesamowitego leku, naprawdę. Pozdrawiam.

1 person likes this.
  7. Domel

Domel Autorytet

Tak jak kolega wyżej pisze, najlepiej będzie jak weźmiesz to w swoje ręce i sam będziesz sadził, i również trzymam kciuki za siostrę :)

1 person likes this.
  8. ganja man

ganja man ganja man

thc jest substancją psych aktywną co powoduje zawroty głowy czyli fazę, ale w konopi nie ma samego thc lecz lekarstwo na padaczki, nowotwory i wiele innych chorób nazywa się ona cbd <----- są odmiany konopi co mają małą ilość thc i dużą ilość cbd i gdy jest 50% thc i 50% cbd nie powoduje fazy lub jeśli cbd jest więcej niż thc to również nie powoduje tak zwanej fazy. Są również olejki cbd do e-papierosów,masło, ciastka, oleje do smażenia lub ciast dla zdrowia dziecka warto walczyć z chorym prawem które panuje w Polsce albo wyjechać gdzieś za granicę gdzie konopie/ marihuana jest legalna i tam wydawać duże pieniądze na badania i lekarstwa w których i tak są konopie. NIE POLECAM UFAĆ DILEROM CO SPRZEDAJĄ MARIHUANĘ BO NIE WIADOMO CZY CZEGOŚ NIE DOSYPALI NP. JAKIEGOŚ DOMESTOSA LUB INNYCH CHEMIKALIÓW polecam samemu posadzić bo przecież każdy diler powie że jest to czysty towar a tak naprawdę to tak nie jest i dlatego ludzie w szpitalach kończą.... pozdrawiam i życzę dla córki powrotu do zdrowia :/:/:/:/:/:/:/:/:/

--- Dodano ---

ps. herbaty są jeszcze do picia

1 person likes this.
  9. Adamus10

Adamus10 Autorytet

Cześć Wszystkim :)

Odkąd napisałem post i razem z rodzicami pogadaliśmy poważniej o medycznej marihuanie siostra ma się dobrze :) Niestety ataki padaczki nadal występują, lecz w mniejszym stopniu i słabsze. Choć czasami silniejsze ataki potrafią strasznie zmęczyć małą aż się wygina ze strachu czy bólu. Na szczęście pozbyliśmy się leków, po których funkcjonuje lepiej !!! Zostało nam tylko testować każdy medyczny olejek az trafimy na taki ktory pomoże :)

1 person likes this.
  10. Natasz

Natasz Inspiracja

Musisz samemu posadzić i zrobić olej w wielu przypadkach ataki padaczki z kilku dziennie spadają do 2-3 ataków na miesiąc życzę zdrówka twojej siostrze i powodzenia

1 person likes this.
  11. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Kolega poczyta blogi Doroty Gudaniec czy Pauliny Janowicz ,to matki które przeszły procedury i walke o legalne leczenie swoich dzieci medyczna marihuana w Polsce
    Potworna drogę procedur walki i betonu.
    Ale co chce napisać , szukajcie tam pomocy , do Doroty można napisac maila , a lekarstwa szukac u Naszych południowych siąsiadów.

2 people like this.
  12. Adamus10

Adamus10 Autorytet

Witam
    Czy mógłby ktoś przybliżyć która odmiana medycznej marihuany była by odpowiednia na zwalczenie ataków padaczki. Gdybym juz posadził to automat czy sezonowe ? Dziekuje

13. lopur

lopur Banned

Sezonowe

1 person likes this.
  14. marcopolo

marcopolo Weteran

• Charlotte’s Web
    • Harlequin
    • Sour Tsunami
    • Cannatonic.

1 person likes this.
  15. Adamus10

Adamus10 Autorytet

szukam i szukam... ktos wie gdzie znajde pestki dokladnie tych odmian co podał @marcopolo ? moga byc zagraniczne strony wazne zeby bylo :) dzieki

16. marcopolo

marcopolo Weteran

2 people like this.
  17. Adamus10

Adamus10 Autorytet

znalazłem :)

1. Charlotte's Web - najprawdopodobniej zamówimy gotowy olejek CBD
    2. https://elev8seeds.com/strains/harlequin-cbd/
    3. https://www.taniesianie.pl/RESIN-SEEDS-Cannatonic
    4. https://dutchseedsshop.com/product/sour-tsunami-seeds-10-seeds/

Chyba zacznę od odmiany Cannatonic - polski sklep i zamówienie tylko na 3 pestki a nie jak przy Harlequin i Tsunami na 6 czy 10 pestek (nie potrzeba mi tyle).
    Wszystko dokładnie sprawdziłem i opisy i geny sie zgadzają. Wszystko sprawdzilem na stronie https://www.leafly.com :)

18. Adamus10

Adamus10 Autorytet

Siema,

Sytuacja wygląda następująco, dzisiaj siostra dostała tak mocnego ataku, ze aż nie mogłem na to patrzeć, strasznie cierpiała :( Porozmawiałem z mamą na spokojnie i spisałem każdy olejek z jakim miała styczność.

1. Początek stycznia 2017 - Czyste CBD 10%, 10 miligramów na kg ciała (siostra 15 kg) olejek aktualnie podawany
    2. RDE - rayo de esperanza cbd, podobno 5% CBD 0,2 THC full spectrum, wyciąg z całej rośliny, odmiana Z7 80% indica/20% sativa, po tym olejku czuła się źle
    3. odmiana sativy Palmeton harmonic ? nie wiem dokladnie 20:1 CBD:THC na poczatku siostra sie czula dobrze pozniej juz ataki wrocily
    4. Spray THC do nosa. na poczatku euforia pozniej strach i panika

i tutaj moje pytanie czy jest opcja ze wlasnej uprawy odmiany medycznej marihuany pomoga ?? ? brala same cbd nie pomoglo, 20:1 nie pomoglo.

gdybym mial juz gotowe roslinki i tak nie wiem jak olejek zrobic zeby wykorzystac tylko cbd i inne leczace kannabidiole. jest tez opcja vaporyzacji ?? kurde nie wiem juz co robic.

19. lopur

lopur Banned

Nie zadawaj głupich pytań.
    Nie pomoże!!! Pomaga tylko jak ktoś inny uprawia, bo jak ty będziesz uprawiał to ci nie pomoże a nawet zaszkodzi - Pasuje ci taka odpowiedź.?

Kurwa, twoja siora cierpi tak że nawet nie możesz patrzeć na to i sie jeszcze zastanawiasz czy ganja którą ty bedziesz uprawiał.
    To idź pogadaj z kaczyńskim albo ziobro, oni też pierdolą bez sensu.

Sadź jak najprędzej!!!

20. Adamus10

Adamus10 Autorytet

Chyba mnie źle zrozumiales albo ja pojebalem troche.

Chodzi mi o to ze siostra brala juz mocne olejki z duza zawartoscia cbd i nic nie pomagaly, a te ktore sa opcja na leczenie padaczki maja mniejsza wartosc cbd. Czy to odmiana leczy czy zawartosc CBD ???:(