1xThink Different, 1xAutoUltimate, 1xAutoBlackberry Kush, 1xAutoBlueberry, CFL 250W [0.36m2]

duracell 17.12.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cześć to moja druga uprawa(pierwsza to noname bez boxa) nasiona kiełkowane na krążkach jiffy, wyszły 6 grudnia, blackberry 7

1.wszystkie nasionka AUTO od thc.thc.com

2.box diamond room 60x60x160, nawilżacz z higrometrem

3.lampa CFL elektrox dual 250W, świeci 20/4, odbłyśnik paraboliczny daisy

4.wyciagajacy 125mm GT 300m3/h + mieszajacy monkey fan, wlot pasywny

5.ziemia Canna Terra profesional + dolomit, donice 11L, bluberry ok 6l samoróbka bo zabrakło miejsca na nawilżacz

6.nawozy plagron terra grow, terra bloom, pk 13/14, power roots, hesi boost, asahi sl

7.na pewno LST, inne sie zobaczy w trakcie
    8.filtr 125mm, 350m3/h narazie nie podłączony

Zapraszam do oglądania i komentarzy

11 dzień,
    temp.22-26 dzien,19-20 noc wilg 50-70%, podlewane mineralna + power roots 1ml/1.5L, dalej bedzie odstana kranówka, ph zbijane kwaskiem cytrynowym
    bluberry miała być najmniejsza wedlug opisu, wiec poszła do mniejszej doniczki, ale jak narazie jest najwieksza ze wszystkich
    nie wiem jak podpisać zdjecia, w kolejności jak sie załadowały to
    1. Blackberry kush
    2. Blueberry(mniejsza doniczka)
    3. AutoUltimate
    4. Think Different

• Lubie to x 6
  2. judaista

judaista Moderator Moderator

Dziwnie ta żarówka wisi. Gdzie kupiłeś taki odbłyśnik wgl? :D
    Ale rośliny ładnie idą i się nie wyciagają, więc chyba się sprawdza.

3. ChatBot

ChatBot Tuptuś

ktoś mówił że cfl'ki w takim położeniu lepiej się sprawdzają... nie wiem czy nie uho przypadkiem? :niewiem:

4. Gandalf.

Gandalf. Gość

To jest odblysnik fotograficzny na moje oko, takie w studio mają

5. Ryjek

Ryjek Użytkownik

To jest parasol babci.. Najlepszy na weg przy udziale lampki 6400K :D:

6. Gandalf.

Gandalf. Gość

Babci Steni? :szok:

7. Stary Zgreed

Stary Zgreed Użytkownik

Tak jak kolega napisał...normalny odbłyśnik paraboliczny...do CFL,czy nawet HPS

8. odbłyśnik z netu, z growshopu, mialem chwile zwykly z blachy ale byl za mały, i wyginał się od cieżaru żarówki, przy tym prawie nic światła nie ucieka do góry=wiecej dla roślin, tak mi się wydaje, ale zajmuje wiecej miejsca w pionie, nie wiem czy z czasem nie bedzie to problemem, i boje sie też troche o lampe, nie wiem jak zniesie wilgoć z nawilżacza

9. 19dzień życia roślin
    temp.24-27 dzien, noc do 20 wilg.55-70%

Roślinki podlane power roots, i terra grow 5ml/1.5L, 2dni temu zrobiłem LST i już żaluje ze posadzilem wszyskie na środku donic...niestety dziś przy poprawce w think different pękłą łodyga japierdolejapierdolejapierdole
    w najmniejszej donicy, czyli bluebeerry zaczeły wychodzic korzenie dołem, nie wiem co z tym zrobić, narazie wepchnalem je lekko do śrdka odrobina ziemi

wszelkie podpowiedzi mile widziane:>

• Lubie to x 2
  10. Gandalf.

Gandalf. Gość

Powinno się zrosnąć, też tak robię jak coś pójdzie nie tak, tylko mocniej spajam ze sobą pęknięcie

11. To że korzenie wychodzą dołem to sie tym nie przejmuj, to normalne. One będą wychodzić i usychać. Nic z nimi nie rób.

12. własnie spryskałem wszystkie panny asahi, i mam pytanie jak dlugo to moze stac rozrobione z woda? bo rozrobilem pół litra i ponad polowa została.

bałem sie mocniej, zeby nie złamać do końca, bo pekniecie jest dosyc mocne, jakieś pół przekroju łodygi, fajnie bylo by gdyby sie zrosło, podparłem troche zeby sie stykały bardziej obie strony, ale jeden liść powyżej już zflaczał i został obciety, nic tylko czekać...

na pewno nic nie zaszkodzi tej blueberry jak pozwole korzeniom wychodzić i usychać?? bo myślalem juz nad wieksza doniczka, tylko miejsca brak

13. Ryjek

Ryjek Użytkownik

nic jej nie będzie.. może nawet pozytywnie to na nią wpłynie.
    A korzenie zawsze se tak wychodzą i z wielkich donic, całkowicie normalna sprawa..
    Tego asahi to już wylej do kibla.. Można zrobić też mały oprysk kwiatkom parapetowym, ale nie na wszystkie zawsze dobrze to wpłynie..
    np. aloesowi potrafi zacząć gnić na brązowo kilka liści. Juka to samo, tylko jeszcze gorzej..
    Z kolei np. fikusom, zroślichom można psiknąć i raz w miesiącu i nie ma to na nie negatywnego wpływu a przeciwnie

14. Think Different poradziła sobie ze złamaną łodyga, nic nie usycha wiec chyba wszystko w porzadku

dziś zauważyłem plamki i dziury na liściach na jednej z roślin, co to może być?

15. benger

benger Kumaty

plamy - obstawiałbym deficyt cal-magu
    dziury - możliwe ze robale

16. a dolomitem można zastąpić ten cal-mag?? to też nawóz wapniowo magnezowy

17. czesc, mam problem z wentylacja, przedwczoraj podlaczylem filtr bo zaczelo pachniec, i wentylator jakby stracil moc pod obciazeniem, wywalilem nawilzacz, a wilg 70+ caly czas temp. do 32,
    probowalem dac filtr na druga strone czyli na wylot, ale bez efektu, z nawet cofalo mi powietrze do boxa...
    MIAŁ KTOŚ PODOBNY PROBLEM??
    dodam ze wczescniej wyszystko bylo ok w tej samej konfiguracji,
    nie wiem czy cos z filtrem sie stalo?ponad miesiac lezal w szafie, czy z wentylator konczy swoj zywot, na sucho bez tlumikia dziala chyba ok, czuc strumien powietrza, po podlaczeniu filra w boxie na wylocie czuc tylko leciutki powiew goracego powietrza

18. mały up
    DZIEŃ 30 temp. 23-28 / wilg. 50-70%
    kwiatki rosną zdrowo, podlewane terra grow i power roots w normalnych dawkach, po 1.5L na donice co 3-4dni, teraz bedzie sama woda, i zaczynam z nawozami na kwitnienie, zapach coraz mocniejszy, a nie moge podlaczyc filtra, bo wentylator chyba kończy swoj żywot, zobacze jak spisze sie przez weekend...

Think different zrosłą sie ladnie po pęknieciu, za to ultimate straciła cały czubek, ale idzie tylko troszke gorzej od pozostałych

jakieś sugestie? zjebki? wszystko mile widziane,

mam wrazenie ze ciezko mi bedzie pomiescic je wszystkie w tym boxie, jak beda rosnąć w takim tempie

• Lubie to x 3
  19. Partyzant2k17

Partyzant2k17 Zagubiony

Jak sie martwisz o miejsce to mozesz zastosowac trening z siatka tzw. "scrog"
    Ogolnie to widac potencjal, pozdro :)

20. scrog wypróbuje może kiedyś w przyszłości, to tak na prawde pierwsza uprawa i nie chce za wiele kombinowac

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...