1xAuto Bluberry Fem + 1xRoyal Creamatic Auto Fem 6XLED 18W 2130lm [0,16m2]

siuwarex 11.03.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Witam. Jest to moja czwarta uprawa i pierwsza fotorelacja. Jak do tej pory moje porzednie uprawy przebiegały bez większych problemów więc mam nadzieję że tak będzie i tym razem. Do tych czas z efektów zawsze byłem zadowolony więc wybieram tylko inne odmiany, a resztę zostawiam wszystko tak jak było do tej pory czyli:

NASIONA: 1 x Auto Bluberry Feminizowane od Duch Passion
    1 x Royal Creamatic Automatic Feminizowane od Royal Queen Seeds
    GROWBOX: szafka wyłożona kocem ratowniczym o wym. 32X46X120
    OŚWIETLENIE: Zarówki z marketu LED 2x18W 2130 lm 6000k + 2x18W 2130 lm 4500k + 2x18W 2130 lm 3000k dokładane stopniowo zaczynając zimnej barwy
    WENTYLACJA: Wyciągający 100 + regulator obrotów, wlot pasywny, mieszający komputerowy 12x12, filtr kolanko 100 90 stopni + naciągnięta skarpeta uszyta z maty węglowej wypełniona węglem aktywnym granulowanym
    ZIEMIA: podłoże uniwersalne 5,5-6,5 PH + perlit i keramzyt na dno i na wierzch
    DONICA: na start kubek od piwa 0,5L,a docelowo 20x20 cm 5,6 L
    NAWOZY: na weg Biochumus, na flo Planton K i Canna PK 13/14
    TRENING: Nigy jeszcze nie robiłem i tym razem nie planuję. Może przy następnej uprawie.

BOX

2 dzień weg. Temp. 26,5-27,5. wilgotność 30-40%
    3 dzień weg. temp 26,5-27,5 noc 21-22 wilg dzień 30-40 noc 40-50

• Lubie to x 5
  2. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Dzięki za zaakceptownie mojej fotorelacji. Z racji że to moja pierwsza fotorelacja zapomniałem wspomieć o kilku rzeczach mianowicie:
    Fotoperiod:20/4
    Woda: Kranówka odstana co najmniej 24h, PH 8 regulowane octem 1ml/1L wody co daje około 6,2 PH ( nie wiem czy ten ocet to dobry pomysł ale jak do tej pory działało).

Dzisiaj jest 5 dzień życia roślinek więc jeszcze pewnie z 2-3 dni i korzonki pokażą się na ściankach albo dnie kubka i wtedy wylądują w docelowych donicach. A na dzien dzisiejszy wygląda to tak

• Lubie to x 3
  3. hmm co do octu to mam mieszane uczucia. Sam nieraz probowalem gdy zdarzyla sie sytuacja awaryjna i zrobilem pare razy maly test wlalem ocet do wody aby otrzymac ph 6 zostawilem na 12h wracam sprawdzam ph i mam 7 - 8.

Powodzenia kolego!

4. benger

benger Użytkownik

Tak jest ze przed kazdym podlaniem trzeba regulowac bo sie samo z czasem rozreguluje.
    Kolego siuwarex zdejmij oprawki z ledow bedzie wiecej lumenow co powinno sie wszystko przelozyc na wzrost i plon roslinek.
    I doczepiłbym sie sie do tego, ze poczatkowo chcesz lac nawoz biohumus (organiczny) a na flo planton k i pk13/14 (mineralne). Uprawa wyjść wyjdzie ale nie powinno sie mieszać organicznych z mineralnymi i na odwrot. Od konca do poczatku powinien byc jeden rodzaj nawozow. Bedziesz tworzyl tym biohujusem przyjazne kolonie bakteryjne w glebie a potem je zabijesz lejac chemie.

• Lubie to x 1
  5. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Staff Member

Powodzenia! Niech Ci pięknie zdrowo rosną :D

Ja też bym Ci radziła zdjąć oprawki, ja jak zdjęłam ze swoich, to normalnie pojaśniało w boxie ;D

Pozdro! :)

6. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Dzięki za zainteresowanie i wszelkie dobre rady. Co do ph to zawssze reguluję przed podlaniem bo rzeczywiście efekt nie jest trwały i po jakimś czasie przygotowana woda wraca do poprzedniego stanu. Co do zdjęcia oprawek już to przerabiałem i faktycznie jest jakby jaśniej jednak w późniejszym okresie kwitnienia zależy mi na tym aby światło rozchodziło się również na boki z racji tego że nie stosuję treningów i topy mam na bardzo różnej wysokości. Wtedy opuszczam niektóre żarówki pomiędzy rośliny aby bardziej doświetlić niższe partie a zachowanie oprawek powoduje że przy okazji doświetlam bocznie głowne szczyty. Jeśli chodzi o nawozy to faktycznie nie są najlepiej dobrane ale zakupiłem takie na pierwszą uprawę no i musiałem zużyć chociaż chyba robiły niezłą robotę. Teraz właściwie nie mam jeszcze nic więc może coś polecicie? A tak wogóle jak ktoś nie lubi niespodzianek i chciałby wiedzieć czego się spodziewać po moim boxiku to zapraszam do albumów na moim profilu. Pozdrowionka

7. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Witam. Mam dzisiaj trochę wolnego więc mam małą aktualizację dla zainteresowanych. W 5 dniu życia roślinki pokazały korzonki na ściankach kubka więc wylądowały w docelowych donicach 5,6L.

5 dzień weg

--- Dodano ---

Dzisiaj mamy 8 dzień życia roślinek. Rozwijają się prawidłowo a nawet bym powiedział że idą jak burza. temp dzień 27-28 noc 20-22. Wilg dzien 30-40 noc 40-50. Z lewej Blueberry z prawej Creamatic. Pozdrawiam

Blueberry

Creamatic

8. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Witam. 19 dzień weg życia roślinek. Wszystko zgodnie z planem. Warunki bez zmian. Roślinki podlewane 250 ml wody z biohumus na każdą. Nie czuć jeszcze zapachu, a wygląda to tak:

Z lewej blueberry z prawej creamatic

Blueberry

Creamatic

Pzdrawiam

9. Oj chyba glodna jeśli się nie mylę. Ogólnie zapierdala jak zła moja dzisiaj ma 21 i jest sporo mniejsza.

10. siuwarex

siuwarex Tuptuś

No ja też zauważyłem lekki niedobór. Dałem więcej biohumusa 150 ml/L i zwiększyłem ilość wody do 350 ml na roślinę, ale szybko rosną i potrzebują dużo papu więc nie wiem czy to coś da. Może ktoś ma jakiś pomysł? Zapierdalają jak złe bo światła mają 15232 lm na 0.16m2, a to jest 2 razy tyle co potrzeba. Zawsze tak miałem i to w niczym nie przeszkadzało, a wydaje mi się że pozytywnie wpływało na plon.

Dziś mamy 23 dzień weg. Warunki bez zmian.

Z lewej Blueberry z prawej Creamatic

Blueberry

Creamatic

Pozdrawiam

11. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Witam. Dziś mamy 34 dzień życia kwiatków. W 26 dniu pojawiły się pierwsze włoski więc od tamtej pory będe liczył flo. Zakupiłem też nowe nawozy Canna Terra Flores, Canna Boost i Canna PK 13/14. Inne warunki bez zmian. Reasumując Dziś mamy 34 dzień 8 flo.

Z lewej blueberry z prawej Creamatic

blueberry

creamatic

Zakupiłem też 5 nowych żarówek bo stare zaczynają już padać.

Pozdrawiam

12. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej zmianami na forum które sprawiły że przestałem tu zaglądać. Jednak wchodząc tutaj dzisiaj dostrzegłem że powróciły moje wcześniejsze fotki w FR więc postanowiłem ją dalej kontynuować widząc że powoli wszystko wraca do normy. A więc obecnie wygląda to tak.
    62 dzień życia roślinek 36 flo. Temp dzień 28-30 noc 22-24. Wilgotność dzień 25% noc 35%. Nawozy Canna BOOST, Canna Terra Flores, Canna PK 13/14. Oświetlenie zwykłe żarówki Led 5 x 2452 lm 2700K.
    Z lewj BlueBerry z prawej Creamatic

BlueBerry

Creamatic

Pozdrawiam

• Lubie to x 1
  13. Piękna sprawa :) gdzie kupiłeś żarówki? Szukałem po marketach tych ledów firmy Emos ale nie znalazłem.

14. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Ja kupiłem je w budowlanym na promocji po 20zł. Teraz już nie ma, ale mój koleżka kupił na www.bto.pl sprawdzałem przed chwilą i są dostępne po 28zł + przesyłka. Trochę drogawo ale robią niezłą robotę

• Lubie to x 1
  15. Wydaje mi się, że z ledów są jedne z najlepszych. W casto, obi i Leroy ich nie znalazłem. Będę szukał dalej :) powodzenia z roślinkami :)

16. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Witam ponownie. 74 dzień życia roślinek 48 flo. Temperatura dzień 29-31 stopni noc 20-22. Podlewanie co 2 dzień po 0,75 litra na roślinkę odstaną kranówką z dodatkiem nawozów Canna dozowanych według tabeli. Z lewej bluberry z prawej creamatic

Blueberry

Creamatic

Pozdrawiam

• Lubie to x 1
  17. siuwarex

siuwarex Tuptuś

Witam w prawdopodobnie ostatniej aktualizacji przed ścinka. Roślinki mają aktualnie 89 dni 63 flo. BlueBerry ma się świetnie natoniast Creamatic straciła połowę głównego sczytu z racji ze pojawiła się plesń. Na szczęście w późnej fazie flo robię przegląd topów co drugi dzień i wiem jak ją wcześnie rozpoznać, dzięki temu sytuacja została opanowana i minęło już 10 dni i nie widać nowych zalążków. Pleśni było niewiele i pojawiła się w połowie topka jednak profilaktycznie ciachnąłem wszystko powyżej. Warunki bez zmian, od kilku dni podlewane samą woda w ilości 0,75l na rośline co drugi dzień. Trichomy przeźroczysto mleczne z kilkoma bursztynami. Docelowo mleczne z przewagą bursztynów bo musi być moc ;d Ciekawe ile może potrwać taka przemiana trichomów bo odstawiłem nawozy i liście szybko żółkną. Ktoś wie czy na tym etapie roślinka potrzebuje jeszcze fotosyntezy?

Z lewej Blueberry z prawej creamatic

BlueBerry

Creamatic

Zdjęcia robione 5 dni temu. Pozdrawiam ;)

• Lubie to x 1
  18. Ale apetyczne! Po raz kolejny sprawdzają się te konkretne ledy. Jak tylko je dostanę w swoje ręce... ;d

Szkoda, że pleśń się zalęgła. Masz może foty tego co wycinałeś?

• Lubie to x 1
  19. benger

benger Użytkownik

Super fajne pociechy :)

• Lubie to x 1
  20. siuwarex

siuwarex Tuptuś

No nie mam a faktycznie mogłem zrobić. Ważne że udało się zatrzymać minęły tygodnie a roślinki w pełni zdrowe. Polecam żarówki, będzie sporo palonka ;d

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...