1x Grapefruit, 1x G14, 1x Fastberry - LED 300W (0,36m2)

Big Lebowski 20.03.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam!
    Jest to moja pierwsza FR,więc wszelkiego rodzaju uwagi,spostrzeżenia etc.
    będą mile widziane i docenione.

Informacje:

Nasiona AF 1xGrapefruit 1xFastberry 1xG14 Producent FastBuds CA.

Growbox: Grow Box fabric mylar 600D 60x60x150 (0,36m2)
    Oświetlenie: Mars Hydro 300
    Wentylacja: Wylot wentylator kanałowy swift air 100mm 110m3/h + filtr węglowy HM(home made)+ regulator obrotów, wlot pasywny, wentylator mieszający Delta z programatorem
    Ziemia: Plagron LIght MIx
    Doniczki: 3x10l air pot
    Nawozy/Boostery: Advanced Nutrients Sensi Bloom A+B/Voodoo juice/Carboload/Calmag/overdrive/Big bud
    Trening: LST
    Wilgotność: 60%-90%
    Temperatura: Dzien - 26-28c, Noc - 19-21c
    Nawilżacz: brak (w razie potrzeby będzie dodany)

W opisie są donice,lecz na poniższych zdjęciach roślinki są ciągle w krążkach jiffy coco,dziś prawdopodobnie będą przesadzone.

22 godziny po "opuszczeniu Ziemi"

• Lubie to x 3
    Last edited: 20.03.2016
  2. filtr

a tutaj foto filtra mojej produkcji dł 300mm śr. 200mm cylinder zew. 100mm cylinder wew. 2.2 kg węgla
    dla zainteresowanych mogę wrzucić mini fotorelację z przebiegu budowy

• Lubie to x 4
  3. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Fajnie, zatwierdzam i obiecuję zaglądać regularnie :d Postaraj się o fotki bez lampy.
    Wrzuć do osobnego działu ten instruktaż budowy filtra, na pewno wielu się przyda.

4. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Również poproszę o film instruktażowy
    i z fartem kolego do końca :]

5. Zgodnie z sugestią zamieszczam kilka fotek bez LED.
    Zdjęć jest niewiele ponieważ wykonywane były podczas całkowitej "ciszy nocnej" .
    Roślinki mają 3 dni i zostały właśnie przesadzone i podlane voodoo w stężeniu 0,4 ml na litr wody (każda wypiła po 250 ml.)

Dla dociekliwych: kropelki roztworu widoczne na listkach zostały osuszone:)

6. Ta większa to G14 zaś mniejsza grapefruit. Zdjęcie fastberry nie nadawało się do publikacji dodam więcej wkrótce

7. Zatem jedyną radą mą jest abyś podlewał przy brzegach donicy, aby korzenie rozrastały się szukając wody. Powodzenia ;]

8. Radę twą pod uwagę biorę i dziękuję zarazem :)

9. hmm.... ale włochate te panny :) Powodzenia życzę

10. Kolejny up/dzień 8

Warunki:

Fotoperiod - 18/6
    Temperatura - 25-28 C dzień/19-22 C noc
    Wilgotność - 75-85% (na zdjęciach niższa z powodu otwarcia boxa)
    Odżywianie - 2 x razy voodoo juice 1 x 0,4ml/l 1 x 1ml/l 1 x calmag 1ml/l
    Ph - 6.6
    Trochę własnych przemyśleń..

Zachęcony reklamowo-opiniotwórczym bełkotem postanowiłem założyć uprawę opartą na oświetleniu LED.
    Kupując ten (bądź co bądź) tani panel nie miałem wielkich oczekiwań,ale jakieś miałem..
    Dziś jestem rozczarowany,przy zapewnieniu bez mała optymalnych warunków liczyłem na większe roślinki.
    Myślę,że najsłabszym ogniwem jest właśnie światło,jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie do 14 - tego dnia dokładam 2 czerwone CFL - 65-85 W

Oglądajcie,opiniujcie,doradzajcie

11. Dzień 14

Witam

Ostatnie 6 dni tylko woda (2 razy)
    fotop.- 18/6

Ostatnie dni niezbyt pomyślne,właśnie mi pierd..... nawilżacz i walczę z tym,w oczekiwaniu na nowy.
    Jedna z roślin(grapefruit) pokazała ewidentnie,że nie lubi nieprawidłowości.Moim zdaniem zbyt wysokie PH. (pieprzony miernik i moja ignorancja)
    Fastberry niezbyt fast ...
    Ph już wyregulowane,myślę o flushu,albo przesadzeniu tego "zatrutego" krzaczka

Proszę o radę i ocenę z waszej strony w tej sprawie,oraz ogólne opinie na temat tego co zamieszczam poniżej.

Pozdrawiam

12. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Przyznaję, że jakimś zrządzeniem losu przegapiłem tego ostatniego UP-a, a teraz bez sensu odnosić się do sytuacji sprzed 2 tygodni.
    Opisz może krótko jak teraz to wygląda, jak sobie roślinki radzą, wklej zdjęcia i będziemy wspólnie działać :piwo:

13. FR proszę przenieść do działu: niedokończone/stracone/zabite/...do następnego razu

14. skrzypson

skrzypson Tuptuś

jaka szkoda zapowiadało się obiecująco :( masz widmo niebieskie w tym LED-zie ?? Ile wynosi barwa światła ??

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...