1x Amnesia auto, 0,16m 4x 16w philips

Kaczynski 31.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Technik1

Technik1 Tuptuś

A mówiłem juz jakiś czas temu że będzie "śmierdziało" i lepiej zainwestować w porządny filtr i wyciąg ;)
    Zapaszek to dopiero się zacznie więc niema co tracić czasu tylko trzeba zakupić.
    Co do nawozu na flo to tak szczerze mówiąc naprawdę nie gra roli czy to dla storczyków czy dla pelargonii - byle NPK się zgadzało i było mało azotu a dużo potasu i fosforu. Jeszcze niedawno każdy kupował "burzę kwiatów" za 10zł wystarczającą na 200 litrów wody i pięknie wszystko rosło tylko od niedawna jest podnieta nad nawozami z CANNY i tym podobnymi wyreklamowanymi jako do konopi

• Lubie to x 1
  2. @Technik1 mam pytanie odnośnie ściągania osłony z lampy. Czy na takim baniaku też jest możliwość ściągnąć ten plastik? Mam takie cuś, ale ten kształt taki dziwny i nie wiem czy czegoś nie zepsuje jak zacznę śturać w tym.

3. Technik1

Technik1 Tuptuś

Bez problemu ściągniesz. Ja spartańsko przebijałem od boku taką bańkę śrubokrętem i ostrożnie "psułem" a w innym przypadku uciąłem ją zwykłą piłką do metalu :DD (oczywiście w miarę ostrożnie). Nie wiem jakie inni mają sposoby ale zawsze zaczynam w okolicy środka wysokości bańki żeby przypadkiem nie przejechać po diodach

• Lubie to x 2
  4. Właśnie ta żarówka wygląda dość solidnie. Nie jest taki typowo chiński badziew z miekkimi plastikami. Spróbuję przewiercić tę osłonę delikatnie, albo lutownicą wypalę otwór żeby nie uderzyć wiertłem w bebechy.
    Dzięki za pomysł!

5. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Jak już wywiercisz albo wypalisz tą dziurkę to mógłbyś obcinaczkami do przewodów nacinać w kierunku zarówki albo gwintu i powinno samo pęknąc w tym kierunku w którym natniesz a potem to już z górki:)

• Lubie to x 1
  6. Technik1

Technik1 Tuptuś

Jak by nie wyglądała to osłona i tak trzyma się tylko na kleju :)

• Lubie to x 1
  7. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Ale tą dziurkę to chyba najbezpieczniej było by tym śrubokrętem wyhrobotać tak jak Technik pisał bo bez wstrząsów i wysokiej temperatury...najlepiej ostrym płaskim...najpierw małym a potem większym powiększyć do momentu kiedy będziesz w stanie podejść obcinaczkami

8. Dziś przyszedł czas na wizytę u fryziera a jutro dam znać czy krzak przeżył. Musiałem usunąć kilka liści bo wszystkie dolne odrosty nie miały światła.
    Mam jeszcze pytanie czy ta doniczka nie jest za mała ? Bo mysle czy by nie przesadzic do 10 litrowej tylko nie wiem czy mozna przesadzac jak juz tak podrosla. I tak wogóle to chyba pojebałem temat i to nie jest automat ale chuj tam :sciana: dajcie znać czymoge jeszcze przełączyc ją na 12/12 czy lepiej na nowo cos posadzic ? Mam jeszcze 3 nasiona : critical xl, amnesia i super skunk ale zwykle sa a nie auto na 100 % .sory za pomyłke

20191115_232246.jpg

20191115_232302.jpg

9. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

O ja jebie...aż mi się smutno zrobiło jak te liście zobaczyłem:) czemu mówisz że to nie af? Ile światła jej dajesz? Przecież ona chyba już kwitnie...trzeba było lst zrobić a nie wiatraki obcinać...wrzuć fotkę całego planta

10. cappi

cappi Błyskotlwy

Cześć kolego,jak pokazała płeć po 30 dniach to oznacza ze jest automatem,jeśli nie dawałeś jej wcześniej 12/12
    doniczka jaką ma pojemność?
    ja na twoim miejscu bym ją przesadził zanim zacznie kwitnąć,poniewaz kwitnących się nie przesadza bo tracą energię na korzenie zamiast budowę topów.A najlepiej zostaw ją w tej co jest bo jeszcze upierdzielisz korzenie i bedzie miała stres wielki,i tak już ma po obcięciu liści,mogłeś gumką te wiatraki przyczepić do łodygi wtedy odrosty by były na wierzchu.

11. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Doniczka 5l wystarczy na automata tylko będziesz musiał częściej podlewać ja mam teraz afa w 3l donicy i ma 70cm i idzie elegancko

• Lubie to x 1
  12. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Jak af to zakwitnie za 2-5 dni

13. cappi

cappi Błyskotlwy

mała ta doniczka na taki box,trzeba było dawać 10l od razu,miałbyś potwora :)
    na 1 krzak standardowo 30x30 w 10l a ty masz 40x40,marnowanie przestrzeni.
    następnym razem weź większą,a tą już zostaw,5l są dobre jak sadzisz po 50szt w box
    i nie musisz zmieniać im swiatła na 12,na bank to auto skoro juz indukuje,przy 18h

• Lubie to x 1
  14. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

E tam na afa taka 5l wydaje mi się spoko...pewnie i tak by większego korzenia nie puścił a przecież zawsze może coś dorzucić do boxa a tego afa do konta:)

15. cappi

cappi Błyskotlwy

moje sa w 9,5l i juz dziurkami korzenie wychodzą a mają po 30dni,kazdy lubi to co lubi, nie ma co narzucać własnej wizji,sadzi w 5l to niech ciągnie do końca,praktyka czyni mistrza.Racja zawsze moze dorzucic kolejne :)

16. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

A dawałeś coś na korzonki? Wiesz dołem to zawsze resztki korzeni wychodzą i nie mają one większego znaczenia...liczy się cała bryła korzeniowa a myślę że nawet ta co Ty masz zmieściła by się w 7l donicy tylko była by zciśnięta bardziej...tak mi się wydaje...ja miałem przejętego od ziomka nołnejma co miał korzeń wielkości piłki do tenisa albo i mniejszy i był kurduplem a dał prawie 40g palenia...więc myślę że korzeń który wypełni cała 5l donicę spokojnie da radę przy tak niedużej roślinie jak af i większego korzenia nie trzeba...af i tak nie urośnie jakiś wielki bo wega ma za krótkiego więc w sumie to chyba nie zrobi pożytku z tak dużego korzenia

• Lubie to x 1
  17. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Oczywiście im więcej miejsca ma korzeń tym lepiej ale myślę że to miejsce zdecydowanie lepiej zainwestować w wsadzenie wiekszej ilości krzaków do boxa...ale to w sumie tak jak pisałeś kwestia gustu:)

18. cappi

cappi Błyskotlwy

na początku start-up plagron,później mikroze przy przesadzaniu pod korzenie,oraz z każdym podlaniem.No tak może by sie zmieściły ale dusiły by się od ścisku,korzeń musi mieć przestrzeń,oraz pulchną ziemie.Wczesniej miałem w 10l na dworze i urosły po 160cm auto mazary po 65g suchego,wiec jest różnica w donicy,w Indoor tez mozna osiągnąć duze automaty,wiesz jesli masz miejsce to dajesz duze a jak jego brak to małe doniczki.Jak pisałem wyżej kto co lubi :)

19. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

No wim że korzonki nie lubią ścisku ale da się to ogarnąć:) zależy jaką kto ma koncepcję na grow...jak bierze małe donice koncepcja jest taka że dużo małych krzaków a jak duże donice to mniej dużych krzaków...ja na przykład mam wizję na kolejny grow żeby do tego boxa 0,47m2 wsadzić 10 automatów bez treningu w małych donicach ale muszę to jeszcze kilka razy przemyśleć:) takie planty po 160cm to wydaje mi się i tak by się nie nadały na indoor za bardzo bo ich wiatraki zasłaniają cały świat i trzeba by mieć boksa 3m2 żeby kilka roślin wsadzić:) słoneczko ma inny kont padania światła i nawet duże planty na wolnej przestrzeni mają dobrze doświetlone dolne partie to mogą sobie takie potwory rosnąć:)

20. Może będę tego żałow
    Daje jej ciągle 18/6 światła , nastepnym razem bede robił lst bo teraz troche z tym zamuliłem. Wrzuce fotke po 23 bo tak mi sie swiatlo zapala

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...