1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

1st InDoor White Widow x2 Automatic [HPS 250, 0.64 m2]

Dyskusja w dziale MAŁE POWIERZCHNIE ~ 0,8m2 / max 400W rozpoczęta przez Master! w dniu 19.04.2015

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Master!

Master! Wiedza nadprzyrodzona

Witam wszystkich Growerów ;]

Jest to moja pierwsza uprawa In Door i liczę na waszą pomoc. Miejmy nadzieje że przebiegnie bez żadnych większych problemów ;]

Box - 80x80x160 (o.64 m2) HOMEBOX EVOLUTION
    Nasiona - White Widow AUTOMATIC
    Donice - 11 L (kwadratowe)
    Nawozy - Zestaw Hesi : TNT Complex, Bloom Complex, Phosphorus Plus, Root Compex, Super Vit
    Ziemia - Zwykła do kwiatów (pH 6,0)
    Oświetlenie - HPS 250 W (28000lm, barwa 2055K)
    Trening - LST
    Fotoperiod - 20/4 całą uprawe
    Nawiewy - Wlot 12cm komputerowy, wyciąg 2 x 12 cm komputerowy, jeden wentylator pokojowy jako mieszający

Zestaw nawozów w raz z nasionkami

Sprzęt uprawowy

1 Dzień życia moich małych dam

Temperatura 26-27,5*C
    Wilgotność 40-45% (są trochę z tym problemy i brak zakupić Nawilżacz powietrza)

Jeśli coś będzie nie tak albo źle będę prowadził uprawę piszcie śmiało każda podpowiedź jest na wagę złota:>
    Zdjęcia będę starał się dodawać tak co 2 tyg chyba że będą jakieś potrzeby to częściej.

6 people like this.
  2. Nancy

Nancy Wiedza nadprzyrodzona

Ja bym tam dala 4 planty,a auto to nawet wiecej. Po co taka powierzchnie marnowac, kielkuj nowe pestki Kolego.
    Powodzenia!

2 people like this.
  3. Master!

No niestety siedzę w DE i mialem tylko 3 pestki z czego jedna się jeszcze zmarnowała:(

4. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

Te doniczki torfowe od razu ładuj do ziemi w dużych. Inaczej nie rozmiękną w porę i zblokują korzonki. Powodzenia.

1 person likes this.
  5. Master!

Dzięki za info

6. Al Bundy

Nie jestem jakimś uprawowym guru, ale sam dopiero co przetestowałem takie rozwiązanie i wyszło ok. Zajrzyj sobie do mojej fotorelacji i zobacz. Link masz na dole, pod postem.

7. Master!

Obserwowałem już nie raz ;] widzę że Albo grubo albo wcale

8. Master!

Witam wszystkich Growerów.​

Dziś kolejna wstawka tak przy okazji przesadzania roślinek:>. Musiałem zmienić ziemię bo pomidorki jakoś bardzo wolno rosły wręcz można by powiedzieć ze się zatrzymały w rozwoju:(. Zastosowałem nową ziemie z perlitem i po przesadzeniu podałem dawkę nawozów:rolnik:.

Temperatura w dzień 27-28*C Wilgotność 45-50
    Temperatura w nocy 23-24*C Wilgotność 55-60

Nowa Ziemia (pH 5,5-6,5)

6 Dzień Jak widać nie ma za bardzo się czym chwalić ale trzeba je ratować ;f

Teraz pozostało czekać aż roślinkom zasmakuje nowa ziemia i wystrzelą jak guma z gaci alebeka

2 people like this.
  9. Al Bundy

Dobrze, że reagujesz i starasz się jej poprawiać warunki, ale na następny raz doradzałbym Ci wysupłać dodatkowych kilkanaście złotych i zakupić chociażby takiego lightmixa: ZIEMIA KWIATOWA BIOBIZZ LIGHT-MIX 20L | Growshop
    Taka ziemia robi naprawdę kolosalną różnicę. Ja akurat jadę teraz na lightmixie od Plagrona: ZIEMIA KWIATOWA PLAGRON LIGHT MIX 50L | Growshop i jestem po prostu zachwycony zachowaniem tej ziemi podczas i po podlewaniu. Jest bardzo pulchna i lekka. Nawet po całkowitym osuszeniu zero skorupy, sam puch. Tyle, że jej nie ma w mniejszych opakowanaich, tylko te po 50 litrów, a na dwie roślinki to "trochę" za dużo. Pomyśl o tym, znakomita większość tych, którzy osiągają godne uwagi wyniki, stosuje właśnie gleby dedykowane wesołej roślince. Powodzenia ;d

PS. Teraz, po przesadzeniu, też cierpliwie poczekaj, bo mogą stanąć na chwilę jeszcze.

1 person likes this.
  10. Master!

Tylko jest problem bo ja nie jestem w PL i jeździłem po wszystkich ogrodniczych w okolicy i ta ziemia którą wybrałem była według mnie najlepsza. Następnym razem jak będę na urlopie to muszę kupić sobie na zapas :>. Zdaję sobie z tego sprawę że mogą sie zatrzymać teraz na chwile. Czas pokaże ;] Dzięki za porady które są zawsze mile widziane.

11. Master!

Przyszedł czas na kolejnego up-a :) Miał być trochę później ale Majóweczka nadchodzi wielkimi krokami i zdjęcia mogły by być trochę niewyraźne ;dD;dD;dD

Warunki u roślinek pozostają bez zmian. Mimo przesadzaniu do nowej ziemi, roślinki bardzo dobrze to zniosły i nie zauważyłem by roślinki zatrzymały się ze wzrostem.
    Jeszcze parę dni i powoli będę rozpoczynać trening LST. Czas na parę zdjęć z życia roślinek.

12 Dzień

7 people like this.
  12. skurwiel#

skurwiel# Stary wyjadacz

Pięknie kolego. I nawozy widzę dobre ;) kup jeszcze booster od nich ;)

13. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Ładnie,zdrowo,zielono :) tak 3maj!pozdRo!

14. Master!

Dzięki wielkie...Oby było tak dalej ;]

15. Al Bundy

Pamiętaj, że szykując roślinkę do LST sadź ją bliżej którejś z krawędzi doniczki. Dzięki temu zyskasz już na starcie więcej powierzchni na "tarzanie jej po ziemi", czyli trening ;d

2 people like this.
  16. grabarz

grabarz Expert

Pamietaj rauchen kann todlich sein ;d

1 person likes this.
  17. Master!

Przyszedł czas na kolejnego up-a :) Roślinki trochę za szybko szły więc musiałem sprowadzić je do parteru. Jak na razie idzie wszystko ok i bez żadnych problemów. Pierwsza uprawa a najlepiej zamówił bym już wór sionek i kupił jeszcze z 4 boxy ;dD ;dD ;dD
    Liczę na komentarze i waszą ocenę bo to zawszę podnosi na duchu zwłaszcza od profesjonalistów

16 Dzień(pierwszy trening)

19 Dzień(poprawka LST)

6 people like this.
  18. wentylator

wentylator Weteran

No i pięknie Panie Majster ! ;d dobre LST i ogólnie zdrowe :) z fartem ! piona

19. Master!

Mam jedno pytanie odnośnie lampy....Zostawić tak jak mam dotychczas czy dać do góry żeby plant się trochę wyciągał żeby było lepiej do treningu LST

20. cycubxl94

cycubxl94 Autorytet

A ile cm trzymasz lampe od krzakow? Narazie nie martw sie tym ze takie male, jak przejda na flo to pojda do gory :)

Thread Status:
Not open for further replies.