1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

[170W LED] 4 krzaki w 0,64m2.Fat Banana (RQS), Lemon Shining Silver Haze (RQS), Grapefruit (Female S

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez Nowy84 w dniu 19.10.2018

1. Kuźwa, próbuję odpisać od rana i nie mogę posta dodać...
    Te diody dają max 170 Watt nie licząc chłodzenia. Co było dla mnie lekkim rozczarowaniem. Sterownik do 240 Watt, diody w specyfikacji mają bodajże 50 Watt sztuka. A jest ich 5. Podłączone szeregowo, może równolegle było by lepiej, ale nie będę teraz kombinował.
    Aktualnie dają pełna moc, dziś będę montowal potencjometr i trochę je przykrece (do 100 Watt około). Panel wisi 50cm nad sadzonkami.

2. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

Ale podłączales pod watomierz że Ci pokazało te 170 wat. Jeśli faktycznie są to cxa to każda dioda powinna mieć 50 wat. 36v x 1.4 A. A ten zasilacz masz 250 wat.

3. GoHan

GoHan Moderator Moderator

Siema , a ten zasilacz co masz to nie ma regulacji ???? pod spodem jest taka gumka , weź ją zdejmij tam jest śrubka , to jest regulacja napięcia , może nie jest na full ?

4. Tak, na watomierzu mam 170W + 15W wentylatory. Mam wersję zasilacza B czyli z wprowadzonym przewodem na potencjometr, który dziś będę montowal

5. Tsubasa

Ze specyfikacji diody wynika że na tym zasilaczu powinieneś mieć 50 w z diody czyli 250 w z pięciu diod. Nie wiem może watomierz oszukuje ale na 100% tak powinno być.

6. Może powinienem podłączyć równolegle. Ja mam szeregowo. Nie chce teraz kombinować. Sprawdzę jak skończę ten grow. Szukałem w sumie informacji, ale nic nie znalazłem.
    Przykrycilem moc do 100 Watt.

7. Tsubasa

Dobrze masz podłączone. Tak powinno być. W żadnym wypadku nie podłączaj równolegle.

8. Dobra, wiem gdzie jest błąd. Zasilacz jest 1400mA, diody CXA2540 na 2100. Więc przy podkreconym zasilaczu na maxa pracują z wydajnością 66% czyli by się mniej więcej zgadzało. Chyba, że znów coś pomyliłem.

Edit. Przed Flo zmienię zasilacz na HLG-240H-C2100B. A ten co mam może pójdzie w inny projekt.

Last edited: 28.10.2018
  9. Tsubasa

Sorry kolego ale widać że nie masz pojęcia o czym mówisz. 2.1 A to max prąd pod jakim chodzi ta dioda. Nigdy się nie puszcza diody na max bo diametralnie skraca to jej żywotność. Poza tym dioda będzie się grzać niemiłosiernie. Pod 2.1 A połączył byś tylko 3 takie diody.

10. Jeśli w specyfikacji diody jest napisane, że daje 50Watt mocy przy 2,1A 8 36V to jak ma dawać 100% mocy przy 1,4A. jeśli zmienię driver na 2100ma i przykrece na 80% to powinny świecić z mocą 200W łącznie.

11. Tsubasa

Gdzie masz napisane że przy 2.1 A ta twoja dioda daje 50 w. Prosty wzór. Dioda ma napięcie 36v mnożysz to przez natężenie prądu czyli 2.1 A i wychodzi Ci moc diody. W tym przypadku 75 w a nie 50. 50 w ta dioda ma przy natężeniu 1.4 A. Wszystko co napisałeś to totalna bzdura.

12. Ok, masz rację. Także jedyne sensowne wytłumaczenie to takie, że dostałem nie te diody, które powinienem.

13. zień 25.

Dużo tych update no ale...

Banany dostały po 200ml wody. Grapefruit i Lemon Haze ciągle ma mokro a donice ciężkie. Nie wiem co jest nie tak.

Na dwóch roślinach zastosowałem wstępnie LST, dwie pozostałe jeszcze za słabe lub nie ma jak złapać.

Lemon shining silver Haze- ma świeże liście jakieś dziwne. W tej kwestii zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Uszkodzony Banan powoli, ale się zbiera.

Pytanie co do treningu. Czy teraz, kiedy wykształciły się już liście przy nowych "topach", te stare wiatraki usunąć czy nie?

Zdjęcia będą jak mi się forum odmuli.

Last edited: 12.11.2018
    koleszka84 and judaista like this.
  14. ladnie ida i spoko lst
    oby tak dalej ^^

15. Ryjek

Ryjek Weteran

robiłeś jakiś oprysk?

16. Nie, nigdy niczym nie pryskalem.

17. Ryjek

Ryjek Weteran

listki robią się takie, bo roślince nie pasuje lampka na tej wysokości