1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

1 x Candy Kush Express (RQS) - HPS 100w [0,25m2]

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez Moonweed w dniu 08.03.2018

1. Moonweed

Moonweed Kumaty

Candy Kush Express - indoor
    Hej growerzy i growerki!
    Jako że jest to moja 1sza uprawa, postanowiłem założyć fotorelację. Na pewno będę miał parę pytań w ciągu całego procesu (będą zaznaczane na niebiesko). Nie chcę po prostu spamować nowymi tematami, więc liczę że tutaj czasami ktoś zajrzy. ;d

INFORMACJE

Sort: Candy Kush Express (RQS fast-flowering, fem. sezonówka)
    Growbox: Herbgarden 50x50x140
    Światło: HPS 100w GIB Flowering + odbłyśnik Stucco
    Wentylacja: Wentylator Axial-Flo 125mm
    Filtr węglowy: Can Lite 150PL
    Gleba: ziemia kokosowa (ph 5 - 6,5)
    Doniczka: produkcyjna 25x25x25 (11l)

Planowany trening: LST
    Nawozy: Biobizz (Root Juice, Bio-grow, Bio-bloom, Top-max, Alg-a-mic)
    Pierwsze dni dawkowałem Root Juice (1 ml / L), następnie (1,5 ml / L), kończąc na (1,7 ml / L).

AKTUALNE temperatury: 28-31 °C dzień / 15-17 °C noc
    AKTUALNE wilgotności: 40-60% dzień / 70-90% noc
    Odległość od lampy: 25 cm (wcześniej 40 cm)
    PH wody: 5,7 - 6,3

Nie pytajcie o pomiary temperatury i wilgotności przez pierwszy tydzień japierdole ;d

Czy 100w lampa na kwitnięcie da radę w tej fazie wzrostu czy to w ogóle sensu nie ma? Wydawało mi się, że jest uniwersalna, dopiero po fakcie się zczaiłem że to spektrum na flo :/ a teraz chwilowo brak funduszy na MH czy montowanie cfl.

CO I JAK

Pomimo że dobrze się przygotowałem, to zacząłem czytać za dużo i zrobił mi się w bani bajzel - innymi słowy zj*bałem bardzo mocno pierwsze dni.
    Ziarenko włożone 27 lutego, wykiełkowało następnego dnia, jednakże ze względu na problem z ogarnięciem temperatury i wilgotności, pierwsze 2 dni bez wzrostu. Następnie, gdy ogarnąłem już problemy 'zewnętrzne', pojawił się problem z liśćmi, który przy pomocy growerów z tego forum został zidentyfikowany jako zły wybór ziemi. Teraz po dalszych przemyśleniach i kolejnych dniach obserwacji, wydaje mi się że to jednak nie wina gleby, a przelania (jedna osoba wspomniała, że jest to jedna z opcji). Teraz już idzie do przodu, problem się nie rozwija, a nowa część liści rośnie zdrowo.

Dzień po zidentyfikowaniu problemu na forum, kupiłem nową ziemię (biobizz all-mix), która dojdzie do mnie jutro - ale tak jak wspomniałem, to jednak chyba nie był problem z glebą. Tak czy siak, dzisiaj zacznę kiełkować w szklance wody nowe nasionko, jeżeli faktycznie okazałoby się, że to spalenie/przelanie nie umożliwi roślince dalszego, zdrowego wzrostu. Zobaczymy jak będzie jutro/pojutrze. Poza tym, dopóki druga roślinka nie przerośnie aktualnej, to tego maluszka raczej nie wywalę i będą 2 naraz przez chwilę - oby dwie naraz nie zaczęły pięknie i bujnie rosnąć, bo wtedy będę miał problem z wyrzuceniem którejkolwiek ;d (w kraju, gdzie mieszkam 1 roślina na własny użytek nie jest karana, więc oby bez przypixu ;d).

Podsumowując, dzisiaj jest 9 dzień od kiedy nasionko wylądowało w glebie. Można by uznać, że w takim razie to 8 dzień wzrostu, ale przymknę na to oko - patrząc na fakt pierwszych dni braku rozwoju oraz problemu końcówek liści. Gdy problem się pojawił, roślinka wyglądała jakby miała 2-3 dzień. 3 dni po pojawieniu się problemu, zraniona powierzchnia nie rozszerza się i roślinka idzie do przodu, więc uznajmy, że dzisiaj jest 5 dzień weg. Można tak, nikt się nie obrazi? I czy to, jak o tym myślę, jest mądre w moim przypadku czy jednak oszukiwanie samego siebie? ^^

P.S. Nie wspomniałem jeszcze o kilku innych potknięciach, jak np. wahania temperatury przy kiełkowaniu w szklance (przez 48h), wlewanie codziennie 50-70 ml wody do małej sadzonki w kubku 250 ml, wilgotność nawet na poziomie 14%, i takie tam różne rzeczy. Powiem wam tak - UZNAJMY TO ZA WIELKI TEST DLA ODMIANY CANDY KUSH OD RQS. Bo naprawdę, ja nie wiem jak ta roślinka jeszcze żyje i rośnie! ;d Ale pokładam w niej całe moje siły i moc natraktorze Proszę i z góry dziękuje za zjebki i porady w nadchodzących updateach, 5!

ZDJĘCIA

Jak wygląda growbox:

Jak wygląda postęp roślinki:

Last edited: 09.03.2018
    2 people like this.
  2. Heniekzbagien

Heniekzbagien Geniusz

Zdjęć nie widać

3. Moonweed

Moonweed Kumaty

Dzięki, wrzucone poprawnie :-)

4. Racuch

Racuch Forumowy guru

dalej nie ma fotek

5. Heniekzbagien

Heniekzbagien Geniusz

Wciąż pusto

6. Moonweed

Moonweed Kumaty

Hm, skomplikowany mechanizm tej galerii ;d Teraz POWINNO być git :Peace:

7. benger

benger Weteran

ja teraz widze :)
    a ta mała w czym rośnie, też w kokosie ? czy co ty tam trzymasz w tej szklance
    pozdro

8. Moonweed

Moonweed Kumaty

Haha, niee, to patent mój na lekkie zwiększenie wilgotności. Rozłożenie czarnej szmatki po ścianach szklanki i wypełnianie wodą. W jakiś sposób pomogło to dobić do tych 50-65% wilgotności (ten kubek + nawilżacz) po tym jak zniżyłem lampę z 40 na 25 cm, albo może nawet ciut niżej. Będę musiał zainwestować w wiele rzeczy w przyszłości, m.in. lepszy nawilżacz. ;d Wydawało mi się, że ten styknie na takiego boxa, ale jednak zbiornik 0,9l wody i przerabianie 0,06 l / godz. to za mało na - przynajmniej teraz. Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pomysły, będę wdzięczny, oraz ponowię pytanie z góry, czy można liczyć na dobry wzrost pod lampą hps 100w na flo, w porównaniu np. do mh czy ledów na wzrost?

9. Moonweed

Moonweed Kumaty

Update #1

[flashback: jako że gleba była przelana, przez 3 dni nie podlewałem w ogóle, a następnie...] W 5 dzień weg. podlałem 80 ml wody + RootJuice 3,5 ml / L @ 5,9 pH.
    Temperatury w szklarni przez ostatnie 2 dni takie same jak podane w pierwszym poście (temperatury wody nie mam jak zmierzyć, będę chyba musiał kupić taki termometr do akwarium, co nie?).

Mógłby ktoś doradzić ile teraz podlewać? Jest sucho jak na ziemię kokosową, wleciało 80 ml przedwczoraj, ale temperatura też robi swoje (na pewno nie martwię się tym, że będzie miała za mało - to już wiem ;d). Na spokojnie 150 ml wlać dzisiaj, czy mniej?

Dzisiaj zaczyna się 7 dzień weg, roślinka wygląda tak:

Z tego, co widziałem, standardowe pytanie na forum, czyli: rośnie? ;d ;d

P.S. Ziemia doszła

Chyba nie ma sensu teraz zmieniać ziemi i przesadzać?

Last edited: 10.03.2018
    1 person likes this.
  10. Moonweed

Moonweed Kumaty

Update #2

3 dni temu wleciało 130 ml wody + Root Juice (3,5 ml / L) + Bio-Grow (1ml / L) @ 5,9 pH
    Zbliżyłem wczoraj lampę na ok 18 cm od rośliny (czy to dobre posunięcie przy tej lampie? czy powinienem ją na razie bardziej oddalić na 35-50 cm?), temperatury utrzymuję te same.

Na początku 10 dnia weg roślina wygląda tak:

W przybliżonych zdjęciach po prawej jest takie światło, nie ma na roślince żadnego białego osadu jbc​

3 people like this.
  11. Evidox

Evidox Wiedza nadprzyrodzona

Fajnie się zaczyna, nie było widać zdjęć ale teraz już są i oglądalność na pewno wzrośnie :) . Daj ta żarówkę 30cm od planta, narazie buduje korzenie i nie zbyt prężnie wygląda ale za kilka dni ruszy jak szalony i może się przypalić od żarówki, choć wierzę że lukasz do boxa z 30 razy dziennie jak to przy pierwszym grow ;d: . Wlot masz pasywny? Bo nie mogę nic o tym znaleźć. Postarał bym się zbić trochu ta temperaturę bo mamy dość zimno na polu i obawiam się co będzie u ciebie w boxie gdy na polu będzie po 20 stopni. Widać że się starasz łap blanta na rozruch :roluje:

1 person likes this.
  12. Moonweed

Moonweed Kumaty

Dzięki za odp! Temperatura tak wysoka, ponieważ właśnie brak wlotu pasywnego, ani mieszającego. Myślałem przy zamawianiu, że temperatura z jednym wentylatorem przy 100w będzie okej - ale jednak nawet te 100w mocno grzeje, więc jest jak jest ;d
    Chwilowy problem z $$$, a taki mały gówniany wentylatorek biurkowy to tutaj +15 euro. Za tyle kupię w PL 2gi wentylator 125mm, a zrobię to jak temperatura na dworze pójdzie w górę - zakładam że najwcześniej za miesiąc.

P.S. W niedzielę było ciepło (17 stopni) i temp w growboxie nie przekroczyła tych 31 stopni, więc jakoś to ujdzie wszystko na razie ;d

Mam jeszcze pytanie, czy może ktoś się orientuje czy woda przelana przez filtr magnetyzujący jest lepsza do podlewania pomidorków? Zaznaczam, że 'magnetyzująca' NIE oznacza, że dodaje magnezu ;d Ten filtr usuwa wszelkie metale ciężkie, "złe substancje", i niby chlor

Last edited: 13.03.2018
  13. Evidox

Jak będziesz miał gdzieś wentylator komputerowy i jakąś starą niepotrzebna ładowarkę to zrób sobie z tego fajny wlot, u mnie tak jest i zdaje egzamin. Warto poszukać tych gratów. Co do wody to nigdy o takim filtrze nie słyszałem, ja podlewam planty przefiltrowana przez stacje uzdatniającą i jeszcze leżakuje 3 dni by nabrała temperatury, warto rozmieszać sobie ( Pakiet BioBizz) daną dawkę 1 dnień przed podlaniem. Tak radzi producent ze niby lepiej się wchłonie.

14. Ryjek

Ryjek Weteran

40/45 cm od krzaczka lampe daj

15. Moonweed

Moonweed Kumaty

Update #3

A więc tak, zacznijmy od tego, że po podniesieniu lampy do +- 37 cm, temperatura spadła do około 26-27 stopni. Temperatura w nocy jeszcze nigdy nie spadła poniżej 15 stopni, ale dzisiaj było blisko, bo termometr pokazał 15.0 °C jako najniższą. Plusem jest to, że roślinka mało odpoczywa, więc te 15 stopni to musiał być moment zaraz przed włączeniem się lampy, a nie sztywno przez kilka godzin. ;-)

2 dni temu podlałem 90 ml wody + Bio-Grow (1,2 ml / L) @ 5,8 pH.

I teraz to już nie wiem... to jest doniczka 11l więc kurczę logicznie rozumując takie ilości 100 ml raz na 2-3 dni to mało, ale z drugiej strony roślinka też jest mała. Tak czy siak, dzisiaj chyba wlewam 300ml i nikt mnie nie powstrzyma! No chyba, że Wy z lepszą poradą o jakiej ilości wody +/- mam myśleć? Zaznaczam, że odnoszę wrażenie, że korzenie tej rośliny są baaardzo dobrze rozbudowane ;d

Jest to 12 dzień weg, a tak roślinka się prezentuje:

Pytanie, czy jeszcze bardziej oddalić lampę? Wydawało mi się, że 45cm dla 100w to wysoko, a teraz nie jestem pewny ;d oraz czy wszystko idzie ok?

Sory, że zdjęcia z fleshem, ale że ciemno to pomyślałem, że lepiej z flashem niż na czarno ;d

2 people like this.
  16. Moonweed

Moonweed Kumaty

Update #4

Podlałem 200ml + Bio-grow (1,2 ml / L) @ 5,8 pH 12 dnia, a następnie 200 ml + Bio-grow (1,8 ml / L) @ 5,9 pH wczoraj, czyli 14 dnia weg.

Lampa została 3 dni temu ustawiona na prawie 45 cm od planta i wydaję mi się, że jest malutki postęp we wzroście roślinki wysokościowo. Mimo, że ta odmiana jest taka karzełkowata, bo 60-80 cm indoor, to u mnie chyba będzie karzełek karzełka xD ;d Poprawcie mnie, jeśli się mylę - i czy na przykład powinienem zwiększyć dystans do 60 cm? Nie jestem tylko pewny czy ta moc lampy na taką odległość da radę, bo jednak 60 cm dla 100w to chyba dużo?

W 15 dzień weg. roślina wygląda tak (czy aby na pewno te pomidory mają tak rosnąć?;d)

5!

17. Evidox

Spoko wygląda, buduje teraz korzenie to szału nie ma ze wzrostem. Poczekaj aż będzie miała sucho i zrób jej glebę. Zobaczysz kilka dni i ruszy z kopyta jak wściekła :rastaman:

Aaa daj sobie rękę pezposrednio nad planta tak się sprawdza odległość jaka potrzeba. Jeśli czujesz że jest za ciepło to oddał ale myślę że te 45cm narazie będzie git, i łatwiej jest ustawić lampę pod sufit a pod doniczkę dać jakieś książki. Prościej wyjąć książkę z pod donicy niż bawić się wysokością łapmy.

18. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Ja hps 150w na weg trzymam max 20cm a na flo 10/15cm...roślina ma się krzaczyc a nie iść w górę.Dałbyś mieszajacy wiatrak pomiędzy lampę a rośliny i by było gites.Przy tej odległości co masz roślina będzie się piela w górę do tego słabe odrosty będą i będzie przypominać parapeciaka ;d o kwiatostanach nie wspomnę jakie później wytworzy ;d

nasiona marihuany, nasiona konopi