1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

1,35 m2 Lemon Haze x White Russia, Nothern XXL, Critical Haze, MIX 600 HPS

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez przezorny w dniu 09.09.2018

1. przezorny

przezorny Inspiracja

Tylko, że na 400 już idzie jakieś 2 tygodnie i od tego czasu nastąpił diametralny wzrost. Żarówka jest uzywana 3 sezon przy oświetleniu 12/1 i przy elektronicznym zasilaczu, który przecież oszczędza i żarówkę i prąd. Obserwując wzrost widzę różnicę gdy było na 250 a teraz jest na 400, zatem należy sądzić, że może będzie dobrze. Ale mogę być w błędzie.

2. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Czemu te rosliny z tyłu sa wieksze od tych z przodu ?
    Młodsze czy inaczej je prowadzisz ?

3. przezorny

przezorny Inspiracja

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia, ta pierwsza z lewej to może być genetycznie słabsze ziarenko, a czemu z prawej idzie jakoś wolniej nie mam pojęcia.

4. przezorny

przezorny Inspiracja

Witam,

Mamy dzień 32.

W jednej doniczce mamy a pewno żeńskie odmiana MIX(widzę włoski), raz już miałem taki przypadek, cieszę się że ta pestka jest w 100 procentach żeńska, to i będzie pożytek.

Jak możemy zaobserwować roślinki chyba się mocno zaadoptowały u mnie i im się podoba co mnie bardzo mocno cieszy. Idą jak PiS do osiągnięcia pełnoprawnej władzy :). A na poważnie to jestem zadowolony z roślinek.

Jedna bardziej inne może odrobinę mniej, ale na pewno zdrowo i pożytecznie.

W dzisiejszym dniu dostawiłem wiatrak niech miesza powietrze dla dobra pociech. Po za tym dostały około 1l wody z octem. Chociaż patrząc na ziemie nie było konieczności, ale lepiej wcześniej niż później.

Na pewno będę musiał dokupić słoiki, bo jeszcze mam materiał z tamtego roku.

Temperatura po wejściu po wyłączeniu słoneczka o 8.00 a ja byłem gdzieś 9.30, zatem temp i wilgotność w poprawnych według mnie normach.

Zdjęcia poniżej, dziękuję za zainteresowanie.

Attached Files:

Ryjek likes this.
  5. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Zamieniasz miejscami donice ?

6. przezorny

przezorny Inspiracja

Nie a powinienem ?

7. przezorny

przezorny Inspiracja

Witam, kolejna dawka.

Dzień 38 od wsadzenia w ziemie,

Dziś dostały nawozy plus ocet, jednoznacznie muszę stwierdzić, że chyba strzeliły do góry i przez to muszę częściej podlewać bo dziś już widać ziemia była suchutka. Wcześniej nie było takiej konieczności, teraz im większe tym bardziej nie napite:)

Podniosłem lampę o jakieś 5 cm do góry. Temp. 27 po słoneczku. Wiatrak chodzi grzejnik podobnie, chodź teraz cieplej i można w sumie wyłączyć, ale niech tam będą dopieszczane.

Kiedy przełączyć na kwitnienie? I czy może już przełączać na 600 W zasilacz.

Wszystkie roślinki będą żeńskie, także super, widać włoseczki.

Jednak mimo chyba dobrego wzrostu, na liściach pojawiły się jakieś plany, efekt przenawożenia czy jakiś nie dobór, podpowiecie ?

Pozdrawiam

Attached Files:

Ryjek likes this.
  8. Moonweed

Moonweed Kumaty

<-- Uwaga, amator ;d

1. Fajne roślinki, które teoretycznie możesz już przełączać na 12/12, ALE... masz dużego boxa i 600W, więc mógłbyś spróbować jeszcze chwilę przeciągnąć weg i porobić dodatkowe treningi. Możliwości jest sporo, a planty na pewno się odwdzięczą.
    2. Nie jestem na 100% pewny, ale te plamki mogą oznaczać albo złe pH, albo bliski kontakt z nawilżaczem, o czym wspominał niedawno Ryjek w innym temacie.

No i pamiętaj, że na indukcji i flo planty jeszcze wystrzelą konkretnie w górę. Więc nie dawaj się im zbytnio wyciągać, jeśli postanowisz przeciągnąć weg.

przezorny likes this.
  9. przezorny

przezorny Inspiracja

Oczywiście, że amator, nawet myśl przez mi nie przejdzie, że się na tym fachu znam, ale czy po to nie jest to forum ? Zawsze mogę się nie dzielić z forumowiczami swoimi marnymi osiągnięciami!

1. Już dziś przełączyłem na 12/12. Zapewne wystrzelą, bo po za plamkami to liście duże i zdrowiutkie, więc trzeba będzie łamać aby roślina szła w szerz a nie wzwyż. Boxa, nie mam tak strasznie dużego, jeżeli on byłby przy tej szerokości i długości plus wysokość 2 metry to się zgodzę, a jak ma 175 bodajże, a od tego odjąć jeszcze wysokość lampy to w ogóle wyjdzie 160.
    2. Ph nie mierze, tylko dodaje ocet by zmiękczyć wodę, nawilżacza nie mam bo nie potrzeba, gdyż i tak wilgotność w nocy jest dość wysoka.

Tak pamiętam o tym, dlatego staram się lampy wysoko nie umieszczać tylko nie daleko od głównych wierzchołków by nie szły w górę a w bok.

Dziś dostały wodę z octem i teraz należy częściej podlewać bo ssą wodę jak dobre pijawki.

Dzięki za wypowiedź.

10. Moonweed

Moonweed Kumaty

Ale strzałka obok "uwaga, amator" nie wskazywała na Ciebie, tylko na mnie ;d Żebyś wziął poprawkę na to, co napisałem.
    Pozdro!

przezorny likes this.
  11. przezorny

przezorny Inspiracja

A to nie załapałem, spokojnie wobec tego razem jesteśmy amatorami :) Pozdrawiam serdecznie

Moonweed likes this.
  12. przezorny

przezorny Inspiracja

Witam,

Dzień 42.

Po podkręceniu lampy na 600 rośliny dostały dziś po raz pierwszy nawóz na kwitnienie. Podniosłem odrobinę lampę.

Po za tym chyba wszystko dobrze, tak tylko wg. mnie oczywiście, może czegoś nie dostrzegam.

Pozdrawiam

Attached Files:

Ryjek likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi