1,35 m2 Lemon Haze x White Russia, Nothern XXL, Critical Haze, MIX 600 HPS

przezorny 09.09.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. przezorny

przezorny Użytkownik

wiesz wyczytałem gdzieś, że krytyczną temperaturą dla roślin jest 16 C, ale siłą rzeczy im wyższa temp tym lepiej. Idę wstawiać grzejnik.

2. Tsubasa

Tsubasa Zagubiony

Pod lampami masz 19 stopni czy jak lampy gasną?

3. przezorny

przezorny Użytkownik

jak jest noc jak lampy świecą to 25 C mam

4. Tsubasa

Tsubasa Zagubiony

To temperatura spoko moim zdaniem. W tamtym roku startowałem jakoś we wrześniu. Temperatury miałem niższe niż Ty bo w nocy spadały nawet do 16 a krzaki bardzo ładnie rosły.

5. przezorny

przezorny Użytkownik

także problem tkwi w oświetleniu, a możesz jakieś firmy polecić, abym raz kupił i była przynajmniej na kilka lat ?

6. Tsubasa

Tsubasa Zagubiony

No ja sobie sam zrobiłem lampy na diodach citizen. Podejrzewam że pochodzą bardzo długo bo diody pracują na 1/3 max mocy. Zobacz sobie w mojej galerii. Niestety koszt gotowych lamp na taką powierzchnię jak u Ciebie czy u mnie jest dość duży dlatego wolałem sam je zrobić.

7. przezorny

przezorny Użytkownik

prv

8. przezorny

przezorny Użytkownik

Zawaliłem sprawę, bo sprawdzając dziś, lampa była ustawiona na 250, poczekam tydzień jak nie pójdzie lepiej to wyminie lampę.

9. przezorny

przezorny Użytkownik

Teraz jest na 400 W.

10. przezorny

przezorny Użytkownik

Witam, oceńcie sami czy lampę należy szukać czy nie ma takiej konieczności ?

Więc, mamy dzień 20 od wsadzenia w ziemię.

Jak widać grzejnik został dostawiony. Nie używam nawilżacza powietrza, gdyż patrząc na termometr i jego wskaźnik odnośnie wilgotności sądzę, że nie ma sensu, takie warunki panują, że nie powinno być sensu go stosować, lecz proszę o podpowiedź co myślicie. Wiatrak/wiatraki zostaną wstawione po przejściu na fazę bloom.

Jak widać na zdjęciach rośliny podeszły solidnie w górę wg., mnie oczywiście, dwie pierwsze nie wiem o co chodzi idą jakoś koślawo, ale liczę, że może na razie poszły w korzenie i nie długo wystrzelą.

Dziś dostały II dawkę nawozu. na tygodniu dostały wody, lecz dopiero dziś sobie przypomniałem, aby dodawać do wody octu celem zmiękczenia wody. Dziś dopiero pierwszy raz ocet zastosowałem. Teraz będę do każdego podlania wodą czy pożywką używać.

Zdjęcia poniżej,

20180927_131053_resize.jpg

20180927_131057_resize.jpg

20180927_131100_resize.jpg

20180927_131103_resize.jpg

20180927_131115_resize.jpg

• Lubie to x 1
  11. przezorny

przezorny Użytkownik

Witam wszystkich koneserów zdrowego podejścia do życia :)

Mamy dzień 27

W dzisiejszym dniu roślinki otrzymałem dawkę nawozu na weg z domieszką octu, dla zmiękczenia wody.

Sądzę, że lampa powinna być jeszcze dobra i nie koniecznym jest zakup nowej.

Dla chcących pomóc proszę o rzetelną wypowiedź.

Temperatura standardowa.

Zdjęcia poniżej

20181004_100553_resize.jpg

20181004_100612_resize.jpg

20181004_100633_resize.jpg

20181004_100646_resize.jpg

20181004_100701_resize.jpg

20181004_100710_resize.jpg

20181004_100721_resize.jpg

20181004_100728_resize.jpg

20181004_100743_resize.jpg

• Lubie to x 2
  12. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Lampa,lampa ale mam wrazenie ze one maja sucho.Jak czesto I jaka iloscia wody podlewasz?

• Lubie to x 1
  13. przezorny

przezorny Użytkownik

Dziękuję za zainteresowanie. Jeżeli chodzi o suchość ziemi, to powiem szczerze, że dziś podlewając nawozem, zastanawiałem się czy nie przełożyć pożywki na jutrzejszy dzień. Powodem takich przemyśleń, było to że spoglądając na samą ziemię widać było plamy wody, które powstały w wyniku poniedziałkowego podlewania. Postanowiłem dziś podlać, bo jutro mogę nie mieć czasu.

A wytłumacz co masz na myśli pod kątem "lampa,lampa" ?

14. GoHan

GoHan Zagubiony Zbanowany

Yo dalej jedziesz 12/1 ???

• Lubie to x 1
  15. przezorny

przezorny Użytkownik

ocz
    oczywiście za 12/1 :)

16. GoHan

GoHan Zagubiony Zbanowany

yhym , to ja bym ci proponował wez ze 3 razy 12 słonka 12 nocy i sprawdz efekt czy nie będzie dużooo lepiej :))

• Lubie to x 1
  17. przezorny

przezorny Użytkownik

Wytłumacz proszę o co chodzi, bo coś nie bardzo ogarniam :)

18. marcopolo

Lampa,lampa…-dylemat czy kupic nowa?

19. przezorny

przezorny Użytkownik

Sądzisz, że koniecznym jest zakup nowej lampy ?

20. marcopolo

Nie wiem,ale skoro przestawiles moc lampy na 400,to poczekajmy kilka dni I zobaczymy.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...