1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

1,35 m2 Lemon Haze x White Russia, Nothern XXL, Critical Haze, MIX 600 HPS

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez przezorny w dniu 09.09.2018

1. przezorny

przezorny Inspiracja

Witam wszystkich,

Może na wstępie wszelkie kwestie techniczne.

Box: 135x100x170, środek mylar,

Oświetlenie: HPS 250 W na weg, z czasem podniosę na 400, później przełączymy na 600 W albo i na 600 plus.

Wentylacja: 1x wentylator 365m3 wyciągający, z filtrem węglowym aktywnym, wyciszenie giętka rura akustyczna. Filtr po jednym sezonie mata ochronna zewnętrza w środku węgiel aktywny.

Podłoże: Ziemia terra professional we wszystkich doniczkach. Spróbujemy na ziemi kupczej. Nic nie dodawałem, żednego perlitu. Zobaczymy jak producent zachwala swoje produkty.

Nawozy: Zestaw Dutch pro do wszystkich roślin.

Doniczki i pestki :
    a) Lemon Haze x White Russia x1 - 18 l
    b) Nothrn XXL x1 -15 l
    c) Critical Haze x1 - 18 l
    d) MIX x1 - 15 l

Pestki wsadzone do docelowych 08.09.2018 r. Chociaż LHxWR był wsadzony 05.09., lecz będę liczył całość

Fotoperiod:
    12/1 na weg i 12/12 kwitnienie.

Trening: Jak będą wysokie rosnąć będziemy łamać główną łodygę,

Dodatkowe info: Obecnie temperatura nocą 21 C i około 65 % - 70 % wilgotności, natopmiast podczas słoneczka temp. 25 C i 40 % wilgotność, także narazie nie planuję używać nawilżacza. Wiatrak jak przejdą w fazę kwitnienia.

Podlewanie: Raz woda odstana 24 h, raz nawozy jak wyżej pisałem Dutch Pro.

I pojawia się pierwsze pytanie kiedy byście przy tej ziemi rozpoczęli używanie nawozów na weg Dutch Pro ? Bo jak wiemy ta ziemia posiada odpowiednią dawkę na weg, ale może są różne opinie odnośnie początkowego nawożenia.

Pozdrawiam i zapraszam do obserwacji.

Attached Files:

2. LubięPaczać

LubięPaczać Błyskotlwy

Z nawozami to zobaczymy jak rośliny będą szły. Dawka startowa na pewno powinna pokryć zapotrzebowanie na pierwsze 4 tygodnie ale w okolicach 20 dnia i tak już będzie można poprawić

3. przezorny

przezorny Inspiracja

Wobec tego będziemy obserwować jak to wszystko będzie się rozwijać.

4. Ryjek

Ryjek Weteran

ależ potwory porosną =)) hehe
    świetny projekt, powodzenia

przezorny likes this.
  5. przezorny

przezorny Inspiracja

Dziękuję i oby takie były.

6. przezorny

przezorny Inspiracja

Witam, dzień 7.

Roślinki sądzę, że idą wzorowo. Miałem obawy do MIX -a, gdyż we wcześniejszych relacjach te pestki (nazwa nie znana otrzymałem od kolesia z forum) nie miały potencjału na wykiełkowanie nie mówiąc o dobrym wzroście. W przedostatniej, jak dobrze pamiętam fotorelacji ta pestka okazała się męska, wierzę że ta będzie żeńska, dlatego też ustawiłem światło na 12/1.

Pozostałe roślinki jak widać charakteryzują się dobrym wzrostem. Sądzę, że na ten dzień nie jest źle idą w korzeń i góra też wizualnie nie pozostaje bez widocznych zmian.

Temperatura w normie, w nocy po światełku było 22 C. Także zimno na pewno im nie jest.

Z nawozami to czekam do końca następnego tygodnia, wtedy użyje po raz pierwszy nawozów dutch pro na fazę wegetatywną - czy sądzicie, że może jeszcze za wcześnie ? Proszę o opinie!

Zdjęcia poniżej,

Attached Files:

Ryjek likes this.
  7. GoHan

GoHan Moderator Moderator

12/1 ??? panie 20/4 na veg tak wielkie donice ze 30 dni i na 12/12 albo i 40 dni :P

8. benger

benger Weteran

Kto jest producentem pestek ?
    Z nawozeniem sie wstrzymaj najlepiej do pierwszych niedoborow,

9. przezorny

przezorny Inspiracja

Nie rozumiem czemu takie pytanie, już kiedyś tłumaczyłem, nie ustawiam na 20/4, bo po pierwsze nie mam jak, po drugie oszczędność energii i lampy po trzecie od zawsze stosuje takie oświetlenie i nigdy nie było problemów ze zbiorem, przecież badania dowodzą, że dla mj wystarczy 12 godzin światła, gdyż w nocy również następuje wzrost i rozrost

MIX - od kolesia z forum
    Nothern XXL Auto - sensigenetics
    Critical Haze - Resin Seeds
    Lemon Haze x White Russia - jak pierwsza od kolesia z forum

10. GoHan

GoHan Moderator Moderator

No tak , ale to masz teraz 1h nocy ??? I co dobrze kwitnie 12/1 ??? Czy sie pomyliłeś i ma bycia 12/12 ???

11. przezorny

przezorny Inspiracja

Świecę tak od 8:00 rano 5,5 h nocy, później od 13:30 - 14:30 1 h światła i później noc 5,5 h nocy, później 12 h światła do 8:00 i tak w koło, po weg. wyłączę 1h światła w trakcie dnia. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem :)

12. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Z nawozami klasycznie , po 14 dniach życia .
    Im uboższa gleba na poczatku tym szybciej sadzonki się ukorzenią.

przezorny likes this.
  13. przezorny

przezorny Inspiracja

Pani Administrator :), dziękuję za wypowiedź w moim GL. Zatem w następnym tygodniu gdzieś koło soboty zaaplikujemy pierwszą dawkę nawozów na weg.

14. przezorny

przezorny Inspiracja

Witam,

Roślinki mają dzień 14 dzień. Temperatura powiem szczerze nie mierzona, ale na dworzu jest ciepłe więc nie powinno być źle, chodź, zastanawia mnie taki mały przyrost jak na ten dzień, może coś podpowiecie?
    Dziś dostały po raz pierwszy nawóz w proporcjach sugerowanych przez producenta po 14 dniach.

Idą jak idą, wierzę że się rozkręcą,

Zdjęcia poniżej,

Attached Files:

Ryjek likes this.
  15. Ryjek

Ryjek Weteran

podkręć lampę

16. uho667

uho667 Moderator Moderator

nie maja za zimno tam ?

17. przezorny

przezorny Inspiracja

już ustawić na 600 ?
    na dniach wstawię im grzejnik, ale mają temperaturę 19 C więc nie mają co narzekać :)

nasiona marihuany, nasiona konopi