Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. Post #1

  Materiały odbijające światło.

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Wybór odpowiedniego pokrycia ścian w growroomie jest bardzo ważny, jako że do 40% całego plonu pochodzi z brzegów i odpowiedni materiał może zwiększyć ilość światła odbieranego przez rośliny aż do 30%. Oświetlenie zmniejsza swoją intensywność wraz z kwadratem odległości, więc ważne by "zatrzymać" go jak najwięcej i odpowiednio skierować. Powierzchnie odbijające pomagają również rozświetlić niższe partie ogródka zaopatrując niżej położone pąki w światło i ciepło.  By osiągnąć najlepsze rezultaty z konkretnymi ścianami i oświetleniem istotne jest, aby ściany były jak najbliżej ogródka żeby marnować jak najmniej światła. Wartości procentowe odbitego światła są użyteczne jako ogólne wytyczne, prezentując ilość odbijanego światła poszczególnych materiałów. Wysokie wartości współczynników materiałów występują przy najlepszych możliwych warunkach (np. 99% współczynnik dla mylaru jest możliwy tylko w idealnych warunkach – bez zgięć, materiał zupełnie płaski, bez skaz barwy, itd).  Najlepszym sposobem na wyznaczenie ilości światła odbitego od ścian twojego growroomu jest użycie światłomierza. Najpierw należy zmierzyć światło padajace bezpośrednio na światłomierz, potem wziąć nieprzeroczystą płytkę, trzymac kilka cali od ściany trzymając światłomierz poniżej w taki sposób, by padały na niego promienie odbite od ściany. Potem porównaj oba pomiary i wylicz współczynnik odbicia, im wartości odczytów są bliżej tym ściana jest lepsza. Ważne jest utrzymanie tej samej odległości przy obu pomiarach, by uniknąć przekłamań.  Warto zauważyć, że promieniowanie świetlne jest promieniowaniem elektromagnetycznym o długości fali od 400 do 700 nanometrów, promieniowanie cieplne jest związane z długościami 800 – 2000 nm.

  Poniżej wymienione to jedne z najczęściej używanych materiałów na ściany growroomów:  Foylon
  Trwalsza wersja mylaru, zrobiona z plecionej tkaniny polyestrowej, wzmocniona laminatem. Foylon jest odporny na większość roztworów, nie rwie się, nie szarzeje i może być wycierany na mokro lub myty.
  Świetne rozwiązanie dla zainteresowanych długotrwałym użytkowaniem, nawet jeśli jest droższy od mylaru, jego wytrzymałość wynagradza poniesiony koszt.. Odbija 95% padającego światła i około 85 % ciepła więc należy użyć odpowiedniej wentylacji.
  Zalecaną metodą zamocowania foylonu do ściany są rzepy. Ułatwiają zdejmowanie do czyszczenia, zmniejszaja ryzyko zmarszczenia, przerwania czy zgięcia. Przy wykładaniu ścian układaj materiał równo, nie pozostawiając powietrza pomiędzy ścianą i foylonem.  Mylar
  Świetnie odbijający światło materiał poliestrowy, produkowany w różnych grubościach, najczęściej 1 i 2 mm. 2 milimetrowy, nie tak wytrzymały jak folyon jest dość nierówny. 1 milimetrowy przerywa sie całkiem gładko więc trudno zdejmować go do czyszczenia nie uszkadzając przy okazji. Oba te rodzaje odbijają w granicach 92 - 97% padającego światła dając potencjalnie więcej niż foylon, jednak dlatego, że foylon jest łatwiejszy w czyszczeniu bez uszkadzania go i trudniejszy do zmarszczenia ostatecznie wygrywa nieco lepiej odbijając. Trzeba zauważyć, że mylar odbija energię cieplną tak samo jak folyon (około 85%), więc odpowiednia wentylacja jest konieczna przy użyciu mylaru w growroomie. Można go położyć na ściany podobnie jak folyon, pamiętając by dobrze przywierał do ściany 1 mm mylar ma spore szanse na pomarszczenie, nawet jeśli jest przymocowany na rzepy.  Folia maskująca C-3
  Specjalny rodzaj mylaru, cechujący sie tymi samymi właściwościami co 2 mm mylar, z tym, że poza odbiciem 92 - 97% światła jest w 90% odporna na podczerwień czyniąc growroom niewidzialnym dla skanowania podczerwonego. Można zamocować tak samo jak folyon czy mylar, tak samo uważać przy rozkładaniu.  Biała farba matowa.
  Oczywista opcja dla dużych growroomów lub ludzi zainteresowanych tanim pokryciem ścian. Biała farba odbija 75 – 85% światła, zapobiega przet tworzeniem „hot spotów” (idealnie przylega do ściany). Zalecane jest dodanie czegoś grzybobójczego przy malowaniu.
  Farby połyskowe i tzw „skorupka jajka” nie są tak wydajne jak matowa biel. Półmatowa odbija pomiędzy 55 a 60% padającego światła. Trzeba pamietać, że każde rozmazania i skazy powierzchni zmniejszaja & #8222;odbijalność” powierzchni więc należy być ostrożnym by nie zamazać bądź poplamić ścian. Biel tytanowa (white titanium) jest dużo lepsza lecz używana głównie na reflektory z uwagi na wysoki koszt.  Farba elastomerowa (info by furun)
  Gumowa farba dachowa z 90% odbiciem. Dobra na growboxy, odporna na wilgoć.
  Kool Seal White elastomeric Roof Coating ~ 15$ (1 galon)
  Świetnie odbija swiatło.
  Tworzy gumowa, rozciągliwą powłokę.
  Przywiera niemal do każdej powierzchni (znakomita do drewna i metalu).
  Dostępna na Lowe's Home Improvement: Appliances, Tools, Hardware, Paint, Flooring  Folia czarno-biała, znana jako panda plastic bądź & poly
  Pomocna przy budowie tymczasowego growroomu, lub w przypadku gdy nie można niszczyć ścian, łatwa w czyszczeniu.
  Czarna warstwa nie przepuszcza żadnego światła przez materiał, biała strona jest w 75 – 90% odbijająca. Dobrze jest wybrać tworzywo 6mm dla najlepszego zablokowania światła i wytrzymałości.
  Jesli tworzywo bedzie za blisko źródła światła zacznie się topić, więc musisz być ostrożny. Panda plastic nie tworzy „hotspotów”. Można ja rozłożyć używając gwoździ stolarskich czy kleju. Może to byc tania alternatywa mylaru gdy malowanie nie wchodzi w rachubę.

  Pianka polystyrenowa w arkuszach (znana jako styropian)
  Jest idealny do surowych warunków (panujących np. na strychu), pod warunkiem, że masz odpowiedni system wentylacji i w jakis sposób możesz powstrzymać temperaturę (klimatyzacja albo coś podobnego).
  Jest to dobry materiał dla instalacji tymczasowych lub przenośnych z uwagi na niewielka masę. Średnio odbija 75 – 85% światła więc jest porównywalny z malowaniem. Styropian nie tworzy „hotspotów”. Można go kupic w arkuszach, mozna używać na konstrukcje ścianki growroomu lub przykleić klejem albo taśmą albo przybić do ściany.


  Koc bezpieczeństwa
  Te supercienkie koce polyestrowe, sprzedawane w większości sklepów campingowych są zbudowane z pojedynczej warstwy folii polyestrowej pokrytej warstewką naparowanego aluminium.
  Materiał nie jest tak efektowny przy odbijaniu światła z uwagi na swoją niewielką grubość. Trzymając pod światło zauważysz wiele małych dziurek na skrzyżowaniu zgięć. Materiał jest półprzezroczysty, łatwo sie marszczy przez co szybko traci właściwości odbijania swiatła. Odbijając niemalże 90% promieniowania cieplnego zdolny jest do odbicia około 70% światła.
  Największa zaleta użycia tego materiału jest jego cena i przez to łatwe zastępowanie nowym. Tworzy „hotspoty”, więc trzeba zadbać o równe rozłożenie na ścianie. Najlepiej użyc taśmy (zaleca się aluminiowa bądź metalową), rozdziera sie łatwo przy przecięciu bądź przekłuciu.  Folia aluminiowa
  Odbija nie więcej niż 55% światła – jeśli jej używasz to tylko matową stroną w kierunku swiatła. Po pomarszczeniu powierzch współczynnik odbijania spada nawet do 35%. Jest niebezpieczna, tworzy łatwo hotspoty, przewodzi prąd elektryczny, może nawet zagrozic pożarem przy bliskim kontakcie z oświetleniem HID, Mocowanie do ścian jest zwykle trudne, najlepiej użyc taśmy aluminiowej lub kleju. Ten materiał powinien byc używany tylko w ostateczności i nawet wtedy jego przydatność jest wątpliwa.

  Przeczytaj o tym więcej:

  0 0

 2. Post #2
  Bardzo mi się podoba ten artykuł. Jak by Ci się chciało jeszcze pod każdym rodzajem wkleić po zdjęciu to byłby DOSKONAŁY artykuł. Super....mimo, że znaleziony Materiały odbijające światło.
  0 0

 3. Post #3
  juz gdzies to widzialem chyba na tym forum ;P
  0 0

 4. Post #4
  Gdzie moge dostac foylon nigdzie nie ma nawet na allegro
  0 0

 5. Post #5
  a oklejenie płytami np.cd ?
  0 0

 6. Post #6
  Cytat Zamieszczone przez grzywacz Zobacz posta
  a oklejenie płytami np.cd ?
  To już lepiej pomaluj białą farbą matową z fartem
  Gdyby marihuana faktycznie była tak szkodliwa jak mówią niektóre osoby to była by ogólnodostępna tak jak fast food'y.
  0 0

 7. Post #7
  Licząc się z tym że koc ratunkowy prześwituje, można dać folię alu. matową stroną pod spód i jaka wtedy będzie odbijalność.
  0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl