Dodaj swóje logo z linkiem tutaj !
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. Post #1
  Poziom upalenia:
  O użytkowniku:
  Dołączył
  03.2012
  Posty
  21
  Status
  Offline
  Postawił blantów
  0
  Spalił blantów
  74

  Przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków

  Zgodnie z art.62 ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości narkotyków podlega surowszej odpowiedzialności karnej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Pojęcie znacznej ilości narkotyków nie zostało przez ustawodawcę zdefiniowane. Oznacza to, że to sądy w każdej rozpoznawanej sprawie dokonują oceny czy posiadana przez oskarżonego ilość narkotyków była ilością znaczną wymagającą surowszej kary.

  Opierając się doświadczeniu jakie zdobyłem w trakcie orzekania jako sędzia wydziału karnego muszę przyznać, że pojęcie znacznej ilości narkotyków jest rozbieżnie interpretowane przez Sądy. Część sędziów wyraża pogląd, zgodnie z którym znaczną ilością narkotyków jest taka ilość, która odpowiada kilkudziesięciu działkom danego narkotyku. Wielu sędziów wyraża natomiast odmienny pogląd, zgodnie z którym posiadanie znacznej ilości narkotyków zaczyna się dopiero od posiadania kilkuset działek narkotyku. Oznacza to, że kilkadziesiąt np. 70 gramów marihuany jest uznawana przez część sędziów za znaczną ilość, a przez innych znaczna ilość marihuany zaczyna się dopiero od posiadania kilkuset, np. 200 gramów tego narkotyku. Podobnie zdaniem wielu sędziów posiadanie amfetaminy w ilości nawet 10 gramów odpowiadających 100 porcjom tego narkotyku (0,1 grama amfetaminy to standardowa 1 działka tego narkotyku) stanowi posiadanie znacznej ilości tego narkotyku, a dla wielu sędziów znaczna ilość tego narkotyku zaczyna się dopiero od kilkuset porcji, np. od 50 gramów odpowiadających 500 porcjom tego narkotyku.

  Jak widać orzecznictwo sądowe w zakresie interpretacji znacznej ilości narkotyków jest bardzo niejednolite. Tymczasem zakwalifikowanie czynu zarzuconego oskarżonemu jako posiadania znacznej ilości narkotyków rodzi dla niego poważne negatywne konsekwencje. W takim przypadku jedyną kara jaka może zostać orzeczona za to przestępstwo jest kara pozbawienia wolności w wysokości co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności. W praktyce orzeczniczej sądów karnych uznanie czynu popełnionego przez oskarżonego za posiadanie znacznej ilości narkotyków skutkuje wymierzeniem kary bezwzględnego pozbawienia wolności, a więc bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

  Adw.M. Stelmaszczyk pali blanty dzięki 3 osobom:


  Adwokat, a przedtem Sędzia Wydziału Karnego
  Autor bloga posiadanienarkotykow.pl
  Kancelaria Adwokacka w Warszawie przy ul. Lwowskiej 9 lok. 14
  tel. 697 053 659

Najświeższe tematy z działu Prawo narkotykowe w Polsce

 1. Odpowiedzi: 1
 2. sprawa w sądzie za 14 dni - jak zaczarować sąd tips and tricks
  Napisane przez użytkownika Ledcompanymrz
  Odpowiedzi: 1
 3. Pobiła mnie policja
  Napisane przez użytkownika waskiganja
  Odpowiedzi: 18
 4. Dlaczego rząd chce aby marihuana była nielegalna
  Napisane przez użytkownika Patriota
  Odpowiedzi: 4
 5. Nowa definicja „ziela konopi” polepszy statystyki policji
  Napisane przez użytkownika Freddy Krueger
  Odpowiedzi: 0
 6. Uprawa indoor a konsekwencje wobec domowników
  Napisane przez użytkownika ROD
  Odpowiedzi: 2
 7. Zatrzymanie z Mery. Przesłuchanie, sąd.
  Napisane przez użytkownika HubertWWA
  Odpowiedzi: 20
 8. PRAWNIK@SPLIFF.PL: Spliff? Wiadro!
  Napisane przez użytkownika ZIELONA
  Odpowiedzi: 0
 9. Przewóz marihuany z Holandi do Polski..
  Napisane przez użytkownika SLU.
  Odpowiedzi: 14
 10. Policja- nakaz przeszukania mieszkania.
  Napisane przez użytkownika AtomXB
  Odpowiedzi: 3

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2015 © Forum NasionaKonopi.pl