Witaj Gościu!

Jeżeli widzisz ten upierdliwy dymek to znaczy że nie masz jeszcze konta załóż je za darmo . Rejestracja zajmie tylko chwilę a dzięki niej zyskasz możliwości o jakich nawet nie śniłeś :)
Przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków - Prawo narkotykowe w Polsce
Dodaj swóje logo z linkiem tutaj !
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. Post #1
  Poziom upalenia: Adw.M. Stelmaszczyk is on a distinguished road
  O użytkowniku:
  Dołączył
  03.2012
  Posty
  21
  Status
  Offline
  Postawił blantów
  0
  Spalił blantów
  74
  Online dziennie
  N/A

  Przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków

  Zgodnie z art.62 ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości narkotyków podlega surowszej odpowiedzialności karnej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Pojęcie znacznej ilości narkotyków nie zostało przez ustawodawcę zdefiniowane. Oznacza to, że to sądy w każdej rozpoznawanej sprawie dokonują oceny czy posiadana przez oskarżonego ilość narkotyków była ilością znaczną wymagającą surowszej kary.

  Opierając się doświadczeniu jakie zdobyłem w trakcie orzekania jako sędzia wydziału karnego muszę przyznać, że pojęcie znacznej ilości narkotyków jest rozbieżnie interpretowane przez Sądy. Część sędziów wyraża pogląd, zgodnie z którym znaczną ilością narkotyków jest taka ilość, która odpowiada kilkudziesięciu działkom danego narkotyku. Wielu sędziów wyraża natomiast odmienny pogląd, zgodnie z którym posiadanie znacznej ilości narkotyków zaczyna się dopiero od posiadania kilkuset działek narkotyku. Oznacza to, że kilkadziesiąt np. 70 gramów marihuany jest uznawana przez część sędziów za znaczną ilość, a przez innych znaczna ilość marihuany zaczyna się dopiero od posiadania kilkuset, np. 200 gramów tego narkotyku. Podobnie zdaniem wielu sędziów posiadanie amfetaminy w ilości nawet 10 gramów odpowiadających 100 porcjom tego narkotyku (0,1 grama amfetaminy to standardowa 1 działka tego narkotyku) stanowi posiadanie znacznej ilości tego narkotyku, a dla wielu sędziów znaczna ilość tego narkotyku zaczyna się dopiero od kilkuset porcji, np. od 50 gramów odpowiadających 500 porcjom tego narkotyku.

  Jak widać orzecznictwo sądowe w zakresie interpretacji znacznej ilości narkotyków jest bardzo niejednolite. Tymczasem zakwalifikowanie czynu zarzuconego oskarżonemu jako posiadania znacznej ilości narkotyków rodzi dla niego poważne negatywne konsekwencje. W takim przypadku jedyną kara jaka może zostać orzeczona za to przestępstwo jest kara pozbawienia wolności w wysokości co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności. W praktyce orzeczniczej sądów karnych uznanie czynu popełnionego przez oskarżonego za posiadanie znacznej ilości narkotyków skutkuje wymierzeniem kary bezwzględnego pozbawienia wolności, a więc bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

  Adw.M. Stelmaszczyk pali blanty dzięki 3 osobom:


  Adwokat, a przedtem Sędzia Wydziału Karnego
  Autor bloga posiadanienarkotykow.pl
  Kancelaria Adwokacka w Warszawie przy ul. Lwowskiej 9 lok. 14
  tel. 697 053 659

 2. Podobne pytania zadane na forum

Najświeższe tematy z działu Prawo narkotykowe w Polsce

 1. Odpowiedzi: 1
 2. Trasa międzynarodowa
  Napisane przez użytkownika fotel10
  Odpowiedzi: 2
 3. Jak nie dać się złapać z marihuaną
  Napisane przez użytkownika faktykonopne.pl
  Odpowiedzi: 0
 4. Jak dlugo beda mnie zatrzymywać?
  Napisane przez użytkownika Upalony Rolnik
  Odpowiedzi: 4
 5. Oszczedznosci w banku a przypał za palnie
  Napisane przez użytkownika Upalony Rolnik
  Odpowiedzi: 8
 6. przypał
  Napisane przez użytkownika Żelepa
  Odpowiedzi: 15
 7. Odpowiedzi: 14
 8. Posiadanie 10 gramów marihuany będzie dozwolone?!
  Napisane przez użytkownika bil
  Odpowiedzi: 3
 9. Odpowiedzi: 3
 10. Odpowiedzi: 1

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2015 © Forum NasionaKonopi.pl