Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. Post #1

Jak oczyścić się z przypalu w sieci

Witam.
    Chciałbym zapytać w jaki sposób oczyścić się z przypalu w internecie i na telefonie żeby być ma zero. W sensie żeby nie wiedzieli jakie przeglądalem strony, pozbyć się trwale smsow i wiadomości na fb a najlepiej usunąć całkiem fb. Wystarczy że sformatować telefony i komputer? Da się usunąć konta Google? Da się usunąć konto tu? chce czuć się całkowicie bezpiecznie. Jakieś rady?

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Cytat Zamieszczone przez zlapmniejeslipotrafisz Zobacz posta
    Witam.
    Chciałbym zapytać w jaki sposób oczyścić się z przypalu w internecie i na telefonie żeby być ma zero. W sensie żeby nie wiedzieli jakie przeglądalem strony, pozbyć się trwale smsow i wiadomości na fb a najlepiej usunąć całkiem fb. Wystarczy że sformatować telefony i komputer? Da się usunąć konta Google? Da się usunąć konto tu? chce czuć się całkowicie bezpiecznie. Jakieś rady?
    Pamiętaj - raz coś wrzucone do sieci, już w niej pozostanie. Usuwając dane z komórki, komputera lub innych urządzeń, nie oznacza Twoja aktywność zniknie. Ślad zostanie na serwerach. Jeżeli chciałbyś w pełni "oczyścić się z przypału" to musiałbyś do każdej z takich instytucji zwrócić się o usunięcie tego. Ale jest to mało prawdopodobne
    0 0

3. Post #3
    Przestaje korzystać z internetu. Zmieniam numer telefonu przenosząc się do innego operatora. Chciałbym usunąć też fb i wszystkie konta na googlach da się tak w ogóle? Kiedyś próbowałem usunąć fb i mi się nie udało. Ogólnie zmieniam styl życia i chce być 100% niewidzialny. Narazie jestem tak na 85%, zostaje internet i telefon
    0 0

4. Post #4
    Dokładnie tak jak BanditeN pisze. Mało tego, nawet jeśli się zwrócisz do tych wszystkich " Instytucji", wlaścicieli portali społecznościowych, forach ecc.. to i tak nie zapominaj że każdy serwer ma swoją kopie zapasową , więc jeżeli dostaniesz potwierdzenie że wszystko zostało usunięte co"Twoje", i tak pozostaje w kopii zapasowej serwera , gdzie w każdej chwili mogą to przywrócić a szczególnie jeżeli o to proszą z jakimś nakazem (np. Policja). Jak dobrze pamiętam jeszcze do niedawna w PL był taki blok reklamowy " Uwazaj. W sieci nigdy nie jesteś bezpieczny " i to jest prawda. Jak oczyścić się z przypalu w sieci Jeżeli chodzi o telefon to ewentualnie format telefonu do ustawień fabrycznych , ale jeżeli chodzi spis połączeń z danego nr. Telefonu czy też treści sms.. to juz nic z tym nie da się zrobić , bo spisy zostają u operatora. Ewentualnie zdjęcia jeżeli takowy telefon nie był jeszcze połączony z kontem Google . Wieć z fartem Jak oczyścić się z przypalu w sieci
    1 0

5. Post #5
    W razie przypału np przeszukania najlepiej wyrzucić telefon,nie ma telefonu nie ma dowodu,tam są połączenia i smsy które zawsze będą odczytane.

Jeśli chodzi o internet to nie ma co się spinać,łatwiej złapać kogoś z połówką w kieszeni i wydusić z niego skąd to ma niż śledzić po internetach.
    0 0

6. Post #6
    telefonu może i nie ma ale są dane osoby, szybko sprawdzą u operatora czy taka i taka osoba posiada nr u Państwa Jak oczyścić się z przypalu w sieci szczególnie ze teraz kupując starter w PL masz obowiązek go zarejestrować przy użyciu dowodu osobistego Jak oczyścić się z przypalu w sieci no chyba ze nr na Babcie ;)
    0 0

7. Post #7
    Cytat Zamieszczone przez jockus Zobacz posta
    Dokładnie tak jak BanditeN pisze. Mało tego, nawet jeśli się zwrócisz do tych wszystkich " Instytucji", wlaścicieli portali społecznościowych, forach ecc.. to i tak nie zapominaj że każdy serwer ma swoją kopie zapasową , więc jeżeli dostaniesz potwierdzenie że wszystko zostało usunięte co"Twoje", i tak pozostaje w kopii zapasowej serwera , gdzie w każdej chwili mogą to przywrócić a szczególnie jeżeli o to proszą z jakimś nakazem (np. Policja). Jak dobrze pamiętam jeszcze do niedawna w PL był taki blok reklamowy " Uwazaj. W sieci nigdy nie jesteś bezpieczny " i to jest prawda. Jak oczyścić się z przypalu w sieci Jeżeli chodzi o telefon to ewentualnie format telefonu do ustawień fabrycznych , ale jeżeli chodzi spis połączeń z danego nr. Telefonu czy też treści sms.. to juz nic z tym nie da się zrobić , bo spisy zostają u operatora. Ewentualnie zdjęcia jeżeli takowy telefon nie był jeszcze połączony z kontem Google . Wieć z fartem Jak oczyścić się z przypalu w sieci
    Samo formatowanie fona nic nie da,gdyz nawet amotor majacy jako takie pojecie o informatyce ,moze z pomoca darmowych programow do odzyskiwania danych pozyskac z pamieci tel,wiele ciekawych rzeczy.Dlatego jesli chcesz sie zabezpieczyc,zaszyfruj dane,a wtedy po przywroceniu ustawien fabrycznych,klucz do zaszyfrowanych danych zostanie wykasowany,a tym samym odzyskanie nie nadpisanych danych bedzie trudne,lub niemozliwe.Jesli kombinacja hasla bedzie skomplikowana,to nawet super informatyk moze sobie pogrzebac w d...e!Jak oczyścić się z przypalu w sieci
    0 0

8. Post #8
    Bo ja z informatyki to słaby raczej jestem, więc chyba wolę telefon zmienić. A fb trwale da radę usunąć? I konta Google bym chciał żeby przestały mnie śledzić. Ostatnio się załamałem jak w szczegółach zdjęcia zauważyłem mapkę a na niej dokładną lokalizację. Zdjęcie spota. Chciałbym zniknąć

--- Dodano ---

Jak zwykle za bardzo schizuje. W mieście wjazdy do mieszkań i to wszystko dlatego. Pomimo iż nigdy żadnego przypalu nie miałem to się trochę obawiam. w sumie zawiasy pewnie bym dostał ale cała ta szopka wokół mnie przeraża
    0 0

9. Post #9
    jeżeli mowa o zmianie telefonu polecam Nokie 3310 Jak oczyścić się z przypalu w sieci
    1 0

10. Post #10
    Właśnie o niej myślałem.Jak oczyścić się z przypalu w sieci
    0 0

11. Post #11
    Cytat Zamieszczone przez zlapmniejeslipotrafisz Zobacz posta
    Bo ja z informatyki to słaby raczej jestem, więc chyba wolę telefon zmienić. A fb trwale da radę usunąć? I konta Google bym chciał żeby przestały mnie śledzić. Ostatnio się załamałem jak w szczegółach zdjęcia zauważyłem mapkę a na niej dokładną lokalizację. Zdjęcie spota. Chciałbym zniknąć

--- Dodano ---

Jak zwykle za bardzo schizuje. W mieście wjazdy do mieszkań i to wszystko dlatego. Pomimo iż nigdy żadnego przypalu nie miałem to się trochę obawiam. w sumie zawiasy pewnie bym dostał ale cała ta szopka wokół mnie przeraża
    Przeciez mozesz to wylaczyc,jesli zrobisz to na koncie Gooogle,to przestanie ona dzialac na wszystkich powiazanych urzadzeniachJak oczyścić się z przypalu w sieci

I miejsca ktore pozniej bedziesz odwiedzal nie beda zapisywane w historii
    0 0

12. Post #12
    Ewentualnie jak tego nie będziesz potrafił zrobić to wyłączaj lokalizacje w telefonie ;)
    0 0

13. Post #13
    Skasuj swoje dane w necie jak tylko potrafisz. FB, konto google, maile itp. ( i tak nie usuniesz ich w 100% ale zawsze to lepiej ). Następnie co do telefonu - swój obecny, który używasz najlepiej sobie zostaw i po prostu wykasuj dane z niego na tyle na ile jest to możliwe. Ustawienia fabryczne to delikatnie mówiąc mało Jak oczyścić się z przypalu w sieci jednak już jesteś na + a swój obecny numer, który masz tam po prostu zostaw ( chyba, że koneicznie chcesz się pozbyć to spal karte sim ). Jeżeli zostawisz to już nie rób z nim przypałowych rzeczy i załóz nowe konto google, inna nazwa, inne hasło etc. Używając telefonu sprawdzaj na co się zgadzasz, jeżeli nie używasz telefonu jako nawigacji to nie zgadzaj się na nic i tyle. To i tak mało da lecz zawsze cos. Tak ogólnie, bądź z tym telefonem "na czysto".

Co do drugiego telefonu, takiego do konkretnych celów Jak oczyścić się z przypalu w sieci Kupujesz używaną simke, na kogoś zarejestrowaną , kilkuletnią ( nie przez internet ). Kupujesz telefon - najzwyklejszy, stara nokia jest ok. przykładowo 6020 ( ale nie z allegro.. szukasz na olx i się umawiasz na odbiór prywatnie ).
    Cenna uwaga, gdy drugi telefon nie jest Ci potrzebny to go wyłącz, wyciągając z niego baterie. Jak rozumiem oba telefony będą trzymane w jednym miejscu w domu ale wychodząc gdzieś bierz ze sobą tylko jeden z nich - zależnie od tego gdzie się udajesz i w jakim celu.
    Poza tym jakiekolwiek zdjecia robione telefonem to srednio pomysł ( smartfonem ) dlatego kupujesz stary aparat cyfrowy za stówe, równiez nie przez internet.
    Może to co napisałem nie jest jakoś mega pomocne czy profesjonalne. Mimo wszystko są to moje przemyslenia i mam nadzieję, że jakkolwiek się przydadzą. Pzdr Jak oczyścić się z przypalu w sieci
    1 0

14. Post #14
    Dzięki wam za pomoc. Ence pence jak założę nowe konto na Google i Zaloguje się na nie na tym samym telefonie to porównaja IP i na jeden ciul wyjdzie. Trochę poczytałem i już wiem czego nie robić w necie. Na # (którego chyba nie lubicie) jest spoko artykuł o inwigilacji, trochę za dużo tam nieznanych mi pojęć związanych z informatyką ale i tak dużo się dowiedziałem. Do zdjęć. Zacznę używać tylko cyfrówki (mam ale jestem taki leń, że mi się jej podlaczac nie chciało), na forum logować się będę tylko przez tora, a w telefonie będę je przegladal jako niezalogowany. Ogarnę inny nr i telefon do przypalowych kontaktów. I nie będę się wychylal. To powinno chyba wystarczyć. A i fb usuwam bo już od dawna chciałem to zrobić. Dzięki jeszcze raz za pomoc.
    0 0

15. Post #15
    Jeśli chcesz być bardziej anonimowy w sieci .............na przykład jak używasz PC to zainstaluj sobie "VPN CyberGhost". Używałem tego przez jakiś czas bo strony miałem zablokowane i nie było do nich dostępu z mojego regionu (Polski), cyber-host odblokował dostęp do nich. To działa chyba na jakieś zasadzie przekierowywania na inny serwer zagraniczny..... na smartphona w sklepie play znajdziesz pełno takich aplikacji, ja osobiście używam "hola", są jeszcze przeglądarki które też ograniczają do minimum śledzenie użytkownika.
    1 0

16. Post #16
    Jak działa ta hola? To cały telefon obsługuje? Włączam aplikacje i tam są wszystkie ikony i normalnie przez nią otwierać wszystko? Fajnie ze można ustawić fake lokalizację. Czuję się wygrany Jak oczyścić się z przypalu w sieci

--- Dodano ---

Slp jeśli ta apka faktycznie działa to pomogles mi w chuj Jak oczyścić się z przypalu w sieci polecam wszystkim
    0 0

17. Post #17
    Czy wszystkie aplikacje obsługuje to nie wiem.... ja osobiście używałem tego tylko do przeglądarek.
    0 0

18. Post #18
    No chyba masz racje Jak oczyścić się z przypalu w sieci jeśli już to zmienić telefon. Jesli serio potrzebujesz jakiegoś smartfona to używke galaxy S3 sobie kup, ewentualnie nieco tańszy S2. Polecam telefony i łatwo wgrać swoje (czyste) oprogramowanie z poradników z internetu tak aby nie było śmieci od operatora. Nawet mozesz całkowicie wywalić z teelfonu sklep play i usługi google Jak oczyścić się z przypalu w sieci powaga -> we wgraniu oprogramowania mogę troche pomóc jeśli nie będziesz pewien swoich decyzji. Nie jeden telefon uwaliłem i nie jeden naprawiłem Jak oczyścić się z przypalu w sieci

Jeśli chcesz używać Tora (cebule) to nie maksymalizuj okna przeglądarki. Rozwiń ją dużą ale nie na max. Używasz PC czy masz laptopa ? jak lapka to taśma izolacyjna na kamerke, możesz też odłączyć mikrofon jakkolwiek. To nie ulega wątpliwości, że jak chcą to mają na nas pogląd, a jak mi ktoś stwierdzi inaczej, to sorry ale go wyśmieje.
    Oczywiscie nie popadajmy w paranoje - nie mniej jednak uważam, ze to są podstawowe kroki by jakkolwiek się zabezpieczyć.
    1 0

19. Post #19
    Mam łapka, kamerę zakleilem zaraz jak go kupiłem Jak oczyścić się z przypalu w sieci podobno nawet Bill Gates ma zaklejona Jak oczyścić się z przypalu w sieci a wgrywanie oprogramowania to raczej nie dla mnie bo naprawdę ciemny jestem w tych tematach.

Slp tak czytam o tej holi i to działa tak że wszyscy użytkownicy udostępniają swoje łącze innym użytkownikom i tak myślę że jak np jakiś pedofil czy coś będzie ścigał filmy z małymi dziećmi korzystając z mojego łączą to czy nie narobi to mi większych problemów niż narobilbym sobie sam...
    0 0

20. Post #20
    Chyba tak to działa ale, może inna będzie bardziej zabezpieczona .....
    Zawsze możesz powiedzieć że, nic o tym nie wiesz że, może ktoś obcy używał twojej sieci wi-fi bo, może masz słabe zabezpieczenia na telefonie ^
    Dlatego lepiej nie korzystać z tego w miejscach publicznych.
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl