Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. Post #1

  Naukowcy z Poznania stworzyli tabletkę przeciwbólową na bazie ekstraktu z konopi

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Poznańscy naukowcy opracowali metodę pozyskania z konopi środków wspomagających leczenie pacjentów chorych na raka. Wszystko przy zachowaniu restrykcyjnych procedur farmaceutycznych.

  Rozpoczęty 4 lata temu projekt prowadził Uniwersytet Przyrodniczy przy ścisłej współpracy z szeregiem partnerów. Opracowano technologię pozyskiwania z konopi o niskiej zawartości substancji psychoaktywnych, środków wspomagających leczenie osób chorych na raka. Tabletki działają przeciwbólowo. Badania wykazały również, że zawarte w konopiach naturalne kannabinoidy mogą hamować rozwój, a nawet zabijać komórki rakowe.
  Udało się pozyskać ekstrakty i udało się opracować technologie formowania preparatu leczniczego z konopi . Preparatu, który może być docelowo podawany pacjentom-mówi Paweł Śledziński, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
  Ten sukces to jest opracowanie tabletki przeciwbólowej na bazie konopi zawierającej czynniy kannabidiol mówi prof. Ryszard Słomski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
  W naszym preparacie nie znajduje się samo, czyste, syntetyczne CBD ale też szereg innych związków kannabinoidów, terpenów i innych pochodzących z konopi, których współdziałanie może nieść dla pacjentów dodatkowe korzyści - mówi dr Karolina Wielgus z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.
  Zespół zabiega o środki na kontynuację projektu. Naukowcy rozmawiają już też z firmami farmaceutycznymi, bo chcą rozpocząć produkcję.
  Żeby potwierdzić takie działanie wymagany jest szereg lat badań, meta-analiz, randomizowanych badań klinicznych oraz obserwacyjnych - tłumaczy dr Agnieszka Bienert, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
  Mamy już namacalne wyniki w postaci hodowli komórkowych i w tej hodowli komórki nowotworowe giną- dodaje prof. Słomski.
  Dalsze badania mają się skupić na przeciwnowotworowym potencjale konopi.


  https://epoznan.pl/news-news-83666-N...raktu_z_konopi

  Przeczytaj o tym więcej:

  " L’homme est condamné à être libre " - Jean-Paul Sartre
  2 0

 2. Post #2
  Można się tego było spodziewać, prędzej czy później. Miejmy nadzieję że są lub będą tak skuteczne jak morfina ale tak nie otępiają

  Zastanawia mnie jedno:
  Kilkadziesiąt lat temu jak papierosy były mega spopularyzowane, modne i w ogóle fajne to nawet lekarze zalecali je chorym ludziom z kaszlem (nie wiem czy gruźlikom czy zwykłym przeziębieniowcom)
  Ciekawe czy jak nasze wnuki będą mieć po 30 lat to czytając wpisy o korzystnym wpływie konopii na zdrowie człowieka nie będą chichać pod nosem z głupoty medycyny i niewiedzy ludzkiej tak, jak my to robimy teraz czytając o papierosach Naukowcy z Poznania stworzyli tabletkę przeciwbólową na bazie ekstraktu z konopi
  1 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl