Ponad 200 śmiertelnie chorych osób skorzysta z próby z Queensland testującej działanie konopi indyjskich


Naukowcy twierdzą, że wyniki badania dostarczą pilnych danych i informacji, aby doradzić w przyszłości w zakresie recept, badań i polityki zdrowotnej.

Proces jest finansowany z funduszu badań medycznych Medical Future, dotacji rządowej wspierającej badania kliniczne rzadkich chorób i potrzeb medycznych.

Zostanie przeprowadzony w kilku szpitalach w południowo-wschodnim stanie Queensland.

Profesor Janet Hardy, która przewodzi zespołowi badawczemu, powiedziała:

"Przeprowadzimy pierwsze badanie kliniczne na całym świecie, aby rygorystycznie oceniać skuteczność, bezpieczeństwo i akceptowalność kannabinoidów leczniczych do łagodzenia objawów u pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową otrzymujących opiekę paliatywną".

Badanie zostanie przeprowadzone przy użyciu próbek losowych i placebo.

"istnieje ogromne zainteresowanie stosowaniem kannabinoidów leczniczych, szczególnie w celu złagodzenia objawów u pacjentów paliatywnych " - dodała.

"Duża liczba pacjentów, którzy przychodzą do kliniki prosi o konopie indyjskie, ze względu na ich korzystnych wpływ."

Marihuana była stosowana w leczeniu innych schorzeń, takich jak choroba Parkinsona.

Została zalegalizowana do wykorzystania w medycynie przez rząd w 2016 r., Pomimo sprzeciwu ze strony Zielonych, którzy nadal chcieli, aby ten narkotyk został sklasyfikowany jako nielegalna substancja.

Profesor Hardy powiedziała, że badania i test są istotne , aby umożliwić pacjentom i lekarzom zrozumienie, który produkt najlepiej odpowiada potrzebom pacjentów .

"W opiece paliatywnej było wiele niepewności, który z kanabinoidów najbardziej odpowiada potrzebom osób z zaawansowanym rakiem. Oto pytania, na które mamy nadzieję odpowiedzieć podczas tego procesu.

"Marihuana, zawiera ponad 100 różnych kannabinoidów, ale nie wiemy, która z nich lub ich kombinacja, jeśli w ogóle, będzie najlepsza dla złagodzenia objawów tej grupy pacjentów".

"Pacjenci uczestniczący w badaniu zostaną poproszeni o ocenę szeregu objawów, w tym bólu, nudności, apetytu, funkcji jelit, lęku i depresji.

"Pierwszorzędnym wynikiem, który oceniamy, jest ich" całkowita ocena objawów "reprezentująca ich obciążenie objawowe. Patrzymy na holistyczną opiekę nad pacjentami z zaawansowanym rakiem. "

Cancer medicinal cannabis trial to begin in Queensland | Daily Mail Online