Lider reformy polityki narkotykowej i promotor idei redukcji szkód - Portugalia - wchodzi w nowy etap.
Polityce coraz odważniej mówią o potrzebie regulacji obrotu kanabis, której cena na legalnym rynku ma być porównywalna z tą od dilera.
Celem jest zwalczenie przemytu narkotyków.


Dwóch portugalskich ekspertów ds. Zdrowia, w tym jeden z czołowych parlamentarzystów, wezwało do wprowadzenia ściśle regulowanego handlu konopiami indyjskimi w celu przeciwdziałania nielegalnemu handlowi, w tym zalecenie aptekom sprzedaży narkotyku o wartości rynkowej.

Były poseł dr André Almeida i dr Ricardo Baptista Leite, obecny poseł i członek parlamentarnej komisji ds. Zdrowia, wezwali do legalizacji konopi indyjskich w dokumencie zatytułowanym LEGALIZA - Strategia odpowiedzialnego legalizowania używania konopi indyjskich w Portugalii. Dokument ten jest przesłanką wniosku o debatę, którą Baptista Leite, który wywodzi się z Partii Socjaldemokratycznej, głównej partii opozycyjnej, wystąpi na nadchodzącej konferencji 16 lutego.

Obecnie nielegalne jest wytwarzanie lub sprzedaż marihuany w Portugalii. Jednak, podobnie jak wszystkie inne narkotyki, osobiste posiadanie i używanie konopi indyjskich zostało zdekryminalizowane w kraju od 2001 roku. W ostatnich tygodniach w Portugalii narasta popyt na reformy, a minister zdrowia i wpływowe Stowarzyszenie Lekarzy popierają legalizację leków. konopie indyjskie.

Nowy ruch Almeidy i Baptisty Leite idzie o krok dalej, wzywając do "odpowiedzialnej i bezpiecznej strategii legalizacji używania konopi indyjskich w Portugalii", w tym regulacji całego łańcucha dostaw - od uprawy do dystrybucji. Według portugalskiej gazety Publico, tekst mówi, że legalizacja powinna zmierzać do "ograniczenia podaży i spożycia narkotyków w Portugalii" oraz że surowe przepisy dotyczące sprzedaży narkotyków będą miały na celu podważenie nielegalnego rynku i ochronę młodych ludzi przed potencjalnym marihuaną. szkody.

Strategia zapożycza koncepcje z różnych iteracji legalizacji konopi indyjskich na całym świecie. Autorzy zalecają, aby zakup konopi w celach rekreacyjnych był ograniczony do osób dorosłych w wieku powyżej 21 lat, jak to jest obecnie realizowane w kilku stanach USA. Jednak w przeciwieństwie do większości stanów USA, które zalegalizowały - gdzie marihuana jest sprzedawana przez handlowców detalicznych - konopie indyjskie w Portugalii powinny być sprzedawane wyłącznie w aptekach państwowych, tak jak ma to miejsce w Urugwaju, twierdzą Almeida i Baptista Leite. Autorzy twierdzą, że tak ścisła kontrola sprzedaży pozwoliłaby państwu na monitorowanie wzorców konsumpcji.całość art-

https://www.talkingdrugs.org/portuga...alisation-call