Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. Post #1

  Korzenie konopi pomocne przy wielu dolegliwościach

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  Podczas gdy większość ludzi skupia się na paleniu kwiatów konopi indyjskich, przyrządzaniu z nimi potraw oraz ich ekstrahowaniu, powinniśmy pamiętać, że cała roślina ma o wiele więcej zalet. Nasiona, łodygi, liście, żywica, a nawet korzeń można wykorzystać w medycynie.

  Od czasów starożytnych, szczególnie korzeń konopi był jednym z najbardziej cenionych części tej rośliny. Chińscy zielarze używali go prawie 5000 lat temu jako leku moczopędnego. Podawali go również młodym matkom, aby nie dopuścić do krwotoku po porodzie. W Rzymie na początku pierwszego tysiąclecia historyk Pliniusz Starszy udokumentował wykorzystanie korzenia konopi w Historii Naturalnej. Napisał m.in. że jest przydatny w leczeniu sztywności stawów i oparzeń. W Azerbejdżanie w średniowieczu, korzeń konopi był stosowany w leczeniu ran, gorączki, bólu zębów, ropienia i owrzodzenia.


  całość- http://www.konopie.info.pl/zastosowa...legliwosciach/

  Przeczytaj o tym więcej:

  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.
  -
  F. Zappa
  3 0

 2. Post #2
  Gość
  A ja słyszałem, że szkodliwe.
  0 0

 3. Post #3
  Ciekawe... tylko jak to aplikowac? Jeść,robić herbatke.... zrobić maść?
  0 0

 4. Post #4
  Gość
  Można by do ciastek dodać, albo zmiksować z innymi roślinami, jakieś warzywa powiedzmy. Albo do zupy jako zagęszczacz.
  0 0

 5. Post #5
  Korzeń marihuany zawiera bardzo wysoki poziom CBD, co czyni go bardzo cennym lekarstwem. Istnieje wiele sposobów, na które można go przygotować. Może być wysuszony, zmielony na mąkę, mozna z niego zrobić smoothi lub herbate z wysuszonego korzenia.

  Wiecej tutaj:
  http://chefderekbutt.blogspot.com/20...roots.html?m=1
  2 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl