Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. Post #1

  Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek

  nasiona marihuany, nasiona konopi
  W styczniu tego roku w Gruzji miał miejsce akt nieposłuszeństwa obywatelskiego, którego skutki są korzystne dla całego społeczeństwa.

  Członkowie partii Girchi postanowili zasadzić w swojej siedzibie 84 rośliny konopi indyjskich, a następnie wyczekiwali, co na to organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Po kilku tygodniach konopie zostały zarekwirowane.

  Dnia 14 lipca 2017 roku Sąd Konstytucyjny w Gruzji zdecydował, że uprawa marihuany przeznaczonej do własnego użytku (do 151 gramów) nie będzie przestępstwem. Uchwała ta skutecznie dekryminalizuje uprawę konopi indyjskich w niewielkich ilościach w tej postkomunistycznej republice.


  Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o tym, że jeśli ktoś uprawia konopie indyjskie na własny użytek, nie więcej niż 151 gramów to nie może zostać ukarany poprzez aresztowanie i osadzenie w zakładzie karnym” mówi Zurab Japaridze, przedstawiciel partii Girchi.


  Japaridze tak komentuje znaczenie decyzji „To ważny krok naprzód.

  Decyzja pozytywnie wpłynie na opinię publiczną i jej postawy wobec konopi. Girchi, jako partia nie brała bezpośredniego udziału w tej sprawie, lecz uważamy, że nasz obywatelski akt nieposłuszeństwa odegrał pewną rolę w późniejszym orzeczeniu sądu konstytucyjnego”.


  Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że umieszczanie ludzi w więzieniu za uprawę lub używanie marihuany to nieracjonalne i niecywilizowane szaleństwo. Ponadto każda pozytywna dla nas decyzja władz daje nowy impuls do debaty publicznej na temat marihuany, jak i polityki ogólnej w zakresie narkotyków”.
  Reformy w Gruzji, czyli byłym państwie składowym Związku Radzieckiego daje szanse na pozytywny rozwój odnośnie konopi indyjskich w części świata, w której do tej pory reformy dotyczące Cannabis nie były podejmowane.


  https://sidbank.pl/gruzja-dekryminalizuje-uprawe-konopi/
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.
  -
  F. Zappa
  6 0

 2. Post #2
  szkoda że u nas dalej ścigają...
  0 0

 3. Post #3

  „Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że umieszczanie ludzi w więzieniu za uprawę lub używanie marihuany to nieracjonalne i niecywilizowane szaleństwo.
  To zależy jakie kto ma intencje.......bo jeśli ktoś uprawiania znaczne ilości konopi z przeznaczeniem na handel nie na użytek własny, to w tedy mamy do czynienia z łamaniem prawa....

  „Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o tym, że jeśli ktoś uprawia konopie indyjskie na własny użytek, nie więcej niż 151 gramów to nie może zostać ukarany poprzez aresztowanie i osadzenie w zakładzie karnym” mówi Zurab Japaridze, przedstawiciel partii Girchi.
  Dobrze że coraz więcej państw legalizuje posiadanie jak i uprawę konopi na własny użytek. W Polsce niedawno też zmiany miały miejsce w sprawie medycznych odmian CBD, co jest również dobrą informacją.
  0 0

 4. Post #4
  W Gruzji 150g na własny użytek l, a w Polsce taka ilość to 1500 "działek dilerskich" o wartości 45000zl Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek
  -Może trzeba lepiej edukować?
  -Ludu nie da się wyedukować. Genetyki pani nie zmieni.
  Wyedukowany idiota jest gorszy od niewyedukowanego idioty.
  -Bo?
  -Bo myśli, że nie jest idiotą.
  1 0

 5. Post #5
  Cytat Zamieszczone przez judaista Zobacz posta
  W Gruzji 150g na własny użytek l, a w Polsce taka ilość to 1500 "działek dilerskich" o wartości 45000zl Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek
  .....bez podatku.Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytekGruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytekGruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytekGruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek
  0 0

 6. Post #6
  Cytat Zamieszczone przez judaista Zobacz posta
  W Gruzji 150g na własny użytek l, a w Polsce taka ilość to 1500 "działek dilerskich" o wartości 45000zl Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek
  Jak Ty to liczysz Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek
  0 0

 7. Post #7
  .....jedno zero mniej.
  0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl