Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. Post #1

Jakie oświetlenie do boxa?

Witam,

proszę o poradę na temat oświetlenia boxa, na dwie roślinki o wielkości 30/60/70 (gł/szer/wys).

0,18m2=9000lm

Zależy mi na jak najniższym poborze prądu, dopuszczalne minimalne odchylenia od liczby wymaganych lm.
    I prosiłbym też wziąć pod uwagę, że panele LED za grube pieniądze odpadają, ponieważ to pierwsze podejście do takiej zabawy.

Osobiście myślałem nad jakimiś żarówkami energooszczędnymi/ żarówkami LED.
    Chciałbym też prosić o konkretną informację na temat długości światła jaką potrzebuję dla pomidorów AF.

Pozdrawiam Jakie oświetlenie do boxa?

Jeszcze tylko raz podkreślę ''pobór prądu'', nie chodzi o 5zł przy koszcie zakupu żarówek Jakie oświetlenie do boxa?

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    u mnie w pc boxie są cflki (to są właśnie żarówki energooszczędne nawiązując do poprzedniego tematu)
    Ja osobiście zastosowałem żarówki marki Osram, gwint E27, krótkie spiralne, 23W 1600lm

wychodzi że tego typu żarówek musiałbyś zastosować 5 sztuk.

Jedna sztuka w bricomanie kosztowała 10zł, do tego oprawka jakieś 2-3zł, złączki, przewody, no i wtyczka.
    Jeżeli chodzi o barwę światła to niestety już nie pamiętam jakie one mają, ale tez nie jestem do końca pewny czy w przypadku cflek jest wybór jeżeli chodzi o długość fali, czy przypadkiem wszystkie nie "nadają na tych samych" <- tak jak mówie co do tego nie jestem pewny więc to do ew. poprawki.

pamiętaj też żeby znaleźć miejsce na jakieś wiatraczki bo cflki może nie grzeją tak jak hps ale jednak trochę ciepła wydzielają więc to także weź pod uwagę.
    Myślę że do 5 sztuk spokojnie dwa wentylatory komputerowe 12x12 cm by dały rade (jeden wlot drugi wylot) ale tutaj teoretyzuje.
    U mnie w pececie przy 3 cflkach i dwóch wiatrakach 9x9 temperatura oscyluje 23-25* jak wyłącze wiatraki w pół godziny robi się 30-32* Ale pecet to jednak znacznie mniejsza objętość.
    0 0

3. Post #3
    Na taką wysokość to jedynie CFL, albo LED, no chyba że obejdziesz temperaturę to HPS ( lepsza wydajność od CFL i od tanich Ledów), a ledów typu żarówka to wg unikaj, nadają się jedynie do doświetlenia ciemnych części boxa a nie jako główne źródło światła. Piszesz że chcesz pójść małym kosztem to najlepsza będzie inwestycja w CFL.
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl