Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. Post #1

Kropki na liściach - co to ?

nasiona marihuany, nasiona konopi
    Siemaneczko.
    Mam takie pytanie...
    Co to kur...jest.
    Do dzisiaj wszystko byłe zajebiaszczo.Kropki na liściach - co to ?
    Roslinka skończyła swój 20dziń życia i zobaczyłem ze jakies smieszne kropki się zaczęły pojawiać.kropki są ciemne i przeswituja na drugą strunę liścia.własciwie wygladaja jak dziurka mała.narazie tylko na dwóch lisciach.Liscie się nie wywijają na razie nie żółkną.
    Domkiem jest PC-box z oświetleniem 3xswietlówki bodaj 2X1280Lm+850Lm,temp 28/30stopni wilgotność +/- 60/70%.
    Nie wiem jakie jest PH.Podlewam ja biohumusem co 2dni rozpuszczonym w niegazowanej wodzie mineralnej w dawce 2zakretki na 1.5L(producent zaleca 2na litr.)
    Miał ktoś takie cos,co robic,jak,??Kropki na liściach - co to ?Kropki na liściach - co to ?Kropki na liściach - co to ?Kropki na liściach - co to ?Kropki na liściach - co to ?
    Kropki na liściach - co to ?-100_3177.jpg Kropki na liściach - co to ?-100_3178.jpg Kropki na liściach - co to ?-100_3179.jpg

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    nie przejmuj się tak nic jej nie będzie Kropki na liściach - co to ?
    miałem bodajże coś podobnego jak ty ale nie zwracałem na to uwagi a roślince nic nie było Kropki na liściach - co to ?
    0 0

3. Post #3
    pooglądaj spody liści łodygi i boxa czy nie masz szkodników ( przędziorków ) ?
    Są bardzo malutkie wiec rzut oka nie wystarczy - trzeba przyglądać sie i poszukać Kropki na liściach - co to ?

Cała moc pochodzi z Naszego
    wnętrza
    MANA / Huna
    0 0

4. Post #4
    w zasadzie już szukałem szkodników.ale jeszcze poszukam juttro bd musiał zmierzyć PH jakie jest i ewentualnie jak za niskie to dolomitem podsypie...dzisiaj jeszcze nie podglądałem bo ludziów jak mrówków w domu.
    "Jestem prawym człowiekiem choć nie respektuję prawa. Bo te prawo jakości mego życia nie poprawia ..."
    "Jaram jaranie bo jara mnie jaranie jarania, ty jaraj jaranie jak jara cię jaranie jarania"[WL]
    0 0

5. Post #5
    Nie widziałem żadnych przędziorków jednak wszystko wskazuje na to ze kropeczek jest więcej nic było.Sa jakieś sposoby żeby się tg pozbyć albo zatrzymać na chwile?do czasu aż karate z allegro przyjdzie?przemyłem wczoraj wodą z płynem do naczyń ale chyba nici bo więcej jest niż było.
    teraz mi się śnią...miliony małych żółtych kropeczek.szkoda że się ich umyć nie da.PZDRO ALLKropki na liściach - co to ?
    "Jestem prawym człowiekiem choć nie respektuję prawa. Bo te prawo jakości mego życia nie poprawia ..."
    "Jaram jaranie bo jara mnie jaranie jarania, ty jaraj jaranie jak jara cię jaranie jarania"[WL]
    0 0

6. Post #6
    Sprawdź PH , nie podlewaj przy włączonych lampach i pisz czy choroba postępuje Kropki na liściach - co to ?

wnętrza
    MANA / Huna
    0 0

7. Post #7
    fck nie wiem czy jej nie załatwiłem czosnkiem,bo starłem go i posmarowałem solidnie liscie teraz jakby było poparzone czy coś,porobiły się duże plamki.zaraz chyba bd musiał ją umyc żeby dalej nie paliło lisci...chyba jednego skurkobanca znalazłem szkodnika i dlatego czosnkiem posmarowałem...

takie cos dzisiaj rano wyskoczyło.umyłem ja przed chwilą z tg czosnku.bedzie coś z niej jeszczeKropki na liściach - co to ?Kropki na liściach - co to ?
    nie wiem czy paski lakmusowe wystarcza do mierzenia PH czy nie bardzo...
    Kropki na liściach - co to ?-100_3183.jpg
    0 0

8. Post #8
    mogłeś coś w ogrodniczym kupić na robale , a nie jakiś czosnek stosować Kropki na liściach - co to ?
    0 0

9. Post #9
    na forum znalazłem że działa.z alledrogo bd karate zeon zamawiał chyba że dostane go dzisiaj w castoramie...
    0 0

10. Post #10
    to jest martwica liscia. kupiles marna ziemie, widac ze trzyma wode. PH wody tez musialo byc za wysokie to teraz krzak straci te liscie

rzeczywiscie po pierwszych fotach tez myslalem ze to przedziorki i miejscami mechaniczne uszkodzenie liscia ale teraz bym postawil taka diagnoze

Dziury w doniczce masz? wyglada ziemia jakbby za mokro miala, jak jest duzo dziur a ziemia nie ma tendencji do trzymania wody jak maja niektore ziemie balkonowe, to nadmiar wody zawsze splynie.
    0 0

11. Post #11
    ziemia nie najgorsza."martwica" to prawdopodobnie spalone czosnkiem liscie.juz nie martwieją jak ja umyłem . a dziurek mam dość dużo.woda spływa do podstawki bo sprawdzałem już...ph jedynie nie wiem,a przędziorki sa bo unicestwiłem już pare...:/
    "mechaniczne" uszkodzenia to nie bardzo bo mam zręczne paluszki i nie było czym ich uszkodzić....
    0 0

12. Post #12
    ten oprysk z czosnku to rozcieńczony i jako oprysk sie daje..........czytać ze zrozumieniem poradniki !
    Obserwuj czy nowe liście są zdrowe - z fartem Kropki na liściach - co to ?

wnętrza
    MANA / Huna
    0 0

13. Post #13
    nowe liscie sa spoko.nie ma na nich sladu niczego puki co.po LST nowe pędy pną się do góry.nie doczekam się chyba na to karate wiec jade zaraz do jakiegoś zielarskiego sklepaKropki na liściach - co to ?
    Zielona panienko widzę że jesteś najbardziej ogarnięta mam pytanie co do PH.Bo nie będę kupował badziewnego kwasomierza więc wolę kupić paski lakmusowe i badać PH wody.
    Prawdopodobnie po podaniu gleba przyjmie PH wody,ale czy jeżeli ph wody mam za wysokie to mogę do niej dosypać dolomitu lub po prostu cytryny wcisnąć i podlać...??Kropki na liściach - co to ?
    0 0

14. Post #14
    Sok z cytryny albo ocet do obnizania ph takimi domowymi sposobami.Dolomit reguluje ph ale raczej jest stosowany do zwiekszania ph.
    0 0

15. Post #15
    kolego przerabiałem u siebie temat ph ostatnio tak samo kropki mi się na liściach robiły po podlaniu dolomitem i podsypaniu porządnej łyżki stołowej mam teraz ph 6,4-6,9 około kropek nie przybywa , kup sobie najlepiej płyn heliga , tym zmierzysz ph ziemi , woda troszkę ci podniesie ph ale nieznacznie Kropki na liściach - co to ?
    0 0

16. Post #16
    Badyl ,w jaki sposób mierzysz plynem helliga ph ziemi?
    0 0

17. Post #17
    tak mierzyłem i chińskim badziewiem za 30 zł , pózniej elektroniczny taki za 80 zł kupiłem też syf , teraz mam konkretny miernik do gleby gib mph 7+ , wkońcu wiem jakie ph mam Kropki na liściach - co to ? uratowało to mi chyba roślinki
    o takie coś mam
    MIERNIK pH DO GLEBY GIB MPH7+ | Growshop Jamaica | Nawozy Hesi, nawozy Canna, GrowBox, DarkStreet, Ripen
    0 0

18. Post #18
    niezła inwestycjaKropki na liściach - co to ?hehe.ja raczej zainwestuje w papierki lakmusowe i powinno być gitara...Kropki na liściach - co to ?
    0 0

19. Post #19
    Dolomitem pownosimy PH jak gleba jest kwaśna
    Cytryna i ocet obniża ale na chwile -

Są na rynku preparaty

https://forum.nasionakonopi.pl/207,re...latory-ph.html

wnętrza
    MANA / Huna
    0 0

20. Post #20
    paski lakmusowe jeszcze nie przyszły z allegro ale to normalne i myślę ze koło poniedziałku wtorku dopiero będą.nie sprawdzajac PH podsypałem dolomitem i dość roslinka tak jakby ruszyła do góry,ale dalej cos jest nie tak.i chyba to ph będzie...załączam zdjęcia bo roślinka a właściwie jej młode liscie zaczęły się zwijać i jeden zbrązowiał trochę na czubku.Kropki na liściach - co to ?Kropki na liściach - co to ?
    Kropki na liściach - co to ?-100_3186.jpg Kropki na liściach - co to ?-100_3187.jpg
    0 0

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl