Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. Post #1

Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑

Elo 420 rolnicy. Mam problem mianowicie w boxie 50x100x180 (0,5m2) świece póki co Cfl,ką 300w. Pogoda nas nie rozpieszcz dlatego i u mnie w boxie mam jazde z temperaturą. Mianowicie przy włączonym świetle tepertura jest w okolicach 19°c-21°c a przy 6 godzinnej cimni jest od 13°c do 15°c. Rośliny w środku są młode nie cały miesiąc od rzuczenia do wody .... I trzeba coś wymyśleć bo kolorowo nie będzie. Moim pytaniem jest: Jak podnieść ekonomicznie i bez zbędnych dzwienkow do tych choc 19 stopnii przy wyłaczonym swietle Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑 temperature . nie chodzi mi aby wstwaic urzadzenie co kilo waty bedzie pobieralo a w miare ekonomicznie do 200\300w jeśeli chodzi o urzadzenie lub jakis bez pradowy sposob. Z gory dziekuje i poZDRo Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    mała nagrzewnica z termostatem i problem masz z głowy taka nagrzewnica w leroyu kosztuje 30-50zł,przerabiałem ostatnio podobny problem
    1 0

3. Post #3
    Cytat Zamieszczone przez Marian Zobacz posta
    mała nagrzewnica z termostatem i problem masz z głowy taka nagrzewnica w leroyu kosztuje 30-50zł,przerabiałem ostatnio podobny problem
    A jaki pobor mocy ma taka nagrzewnicza i czy taki cud w zew. Czy wew. Boxidla ?. A cena całosci Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑 ile wynosii
    0 0

4. Post #4
    Jesli uprawiasz auto kwitnace to najtanszym sposob3m b3dzie swiecic 24/24 lub sprawdzic 21/3 moze nie padnie tak nisko temp przez te 3 godz a cfl nie pobiera tyle prondu co chociazby hps takze swiec Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑
    1 0

5. Post #5
    wiesz co to już kwestia tego gdzie box stoi,popatrz na stronie leroya tam masz pobór podany,chyba tragedii nie ma z tego co pamiętam, box który znajdował się w nie wielkim pomieszczeniu(jakieś 3/3 metra) nagrzewnica stała w pomieszczeniu poza boxem i nawet teraz jak były takie mrozy daje radę
    0 0

6. Post #6
    Cytat Zamieszczone przez Ngu Zobacz posta
    Jesli uprawiasz auto kwitnace to najtanszym sposob3m b3dzie swiecic 24/24 lub sprawdzic 21/3 moze nie padnie tak nisko temp przez te 3 godz a cfl nie pobiera tyle prondu co chociazby hps takze swiec Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑
    To sa sezony wiec leca na 18 h dnia i 6 nocy wiec w naswietlaniem nic wiecej nie zmienie...

--- Dodano ---

Cytat Zamieszczone przez Marian Zobacz posta
    wiesz co to już kwestia tego gdzie box stoi,popatrz na stronie leroya tam masz pobór podany,chyba tragedii nie ma z tego co pamiętam, box który znajdował się w nie wielkim pomieszczeniu(jakieś 3/3 metra) nagrzewnica stała w pomieszczeniu poza boxem i nawet teraz jak były takie mrozy daje radę
    Box stoi w piewnicy nie wiem ile m2 . ale max z 10m2....popatrze i trzeba zakupic aby je nie zatrzymac takimi warunkami. Co do umieszczenia to sprzęt do ogrzewania balbym poza boxem miejsca brak ale termostat już w środku i mam pytanie na jakiej wysokosci dac termostat w srodku (na dole przy donicach, na środku wysokosci czy na gorze?).
    0 0

7. Post #7
    Farelka - 1200-2000w
    Obliczamy zurzycie prądu :

2000 W = 2kW
    Twój czas nagrzewania dziennie : 6h

2kW * 6h = 12kWh

Cena 1 kWh (średnia) - 0,60zł

12kWh * 0,60zł = 7,2 zł NOCNIE

7,2zł * 31 = 223,3 MIESIĘCZNIE

Cykl całej uprawy to jakieś 740zł.

ELO.
    1 0

8. Post #8
    Cytat Zamieszczone przez CharlieTango Zobacz posta
    Farelka - 1200-2000w
    Obliczamy zurzycie prądu :

2000 W = 2kW
    Twój czas nagrzewania dziennie : 6h

2kW * 6h = 12kWh

Cena 1 kWh (średnia) - 0,60zł

12kWh * 0,60zł = 7,2 zł NOCNIE

7,2zł * 31 = 223,3 MIESIĘCZNIE

Cykl całej uprawy to jakieś 740zł.

ELO.
    Farelka odpada załozeniem jest bez glosnia praca, nagrzewnicza tez daje halas?. Jezeli tak to pod termostat podlocze jakis grzejnik elektryczny bez dzwienkowy .... Dzienkowa za wypowiedzi 😊
    0 0

9. Post #9
    13-14'C to nie ma tragedii przecież... teraz zresztą idzie temperatura na dworze w góre to powinno być jeszcze lepiej.

Poza tym, jak widze te wyliczenia kolegi wyżej to tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, żeby szukać innego sposobu niż "farelka" Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑

Jeśli jesteś na wegu to przecież nie ma problemu żeby jeszcze zwiększyć z 18h światło. Problem będzie na flo, bo wtedy nie ma zmiłuj i 12h ciemni jak w morde strzelił musi w dobie być. Wtedy koszt ~200zł/m-c pomnóż x 2.

Módlmy się (będzie najtaniej Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑), żeby do tego czasu temp. na dworze poszła jeszcze bardziej w góre Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑

Aha, z takich trików gdy jest niska temp. to: nie trzymaj donic na podłodze, daj na jakimś podwyższeniu, a najlepiej na podkładce styropianowej. Korzenie też są bardzo wrażliwe na temperature, niskie/wysokie nawodnienie podłoża.
    pasjonat
    2 0

10. Post #10
    Ja bym sprobowal z czyms takim http://allegro.pl/grzejnik-samochodo...642665141.html
    nie wiem jak bardzo pomoze ale dobry patent bo jak samochodaowa to pewnie utrzymuje temp. ok 22*C ale to musisz pytac na forum czy ktos to uzywal albo slyszal jak daje rade
    I to ma male wymiery bo tylko 15x14x5cm wiec nawet i w srodku by sie zmiescilo przylampach albo gdzies na suficie przymocowac
    0 0

11. Post #11
    Ale czy do daje duzo dB bo mi sprzet moze do 35\40dB poki co mysle nad olejowym grzejnikim z termostatem ...
    0 0

12. Post #12
    pewnie nie jest jakies mega glosne jak suszarka tylko jak taki wentylator 120mm na pelnej mocy pewnie do 45dB nieprzekracza
    0 0

13. Post #13
    To odpada ale chyba przy grzejniku olejowym zostane... Bo innej opcji nie ma
    0 0

14. Post #14
    Witaj Kolego mam bardzo podobny problem w czasie wyłączonego światła też tAm leci TEMPERATURA na łeb i szyje Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑 i póki co zastanawiam się na takim połączeniem:
    http://allegro.pl/cyfrowy-termostat-...4.html#thumb/2
    http://allegro.pl/grzejnik-olejowy-4...4.html#thumb/5
    Napewno lepiej niż farelka pobór rzędu 0,45kW/h co daje przy poborze dziennym fp 12/12=5,4kW (12x0,45) zaś przy fp 18/6=2,7kW (6x0,45) oraz przy użytku non stop 24h/7dni=10,8kW (24x0,45)
    Załóżmy miesiąc miesiąc 30 dniowy:
    -fp12/12=5,4(pobór dzienny)x30(dnie)x0,6(cena za 1kW w pln'ach)=97,2
    -fp18/6=2,7(pobór dzienny)x30(dnie)x0,6(cena za 1kW w pln'ach)=48,6
    -Przy użytku non stot 24/7=10,8(pobór dzienny)x30(dnie)x0,6(cena za 1kW w pln'ach)=194,4zł
    Myślę, że coś tam rozjaśniłem, a Ja póki co szukam jeszcze czegoś bardziej ekonomicznego typu grzałki rurowej ale bez pewności efektu (podwyżenia temp) nie będę kupował tzw.Kota w worku Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑. Pozdrawiam Zbyt niska temperatura nawet do 13°c/14°c pomocy!!!!!! 😑.
    1 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl