Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. Post #1

zołte liscie u mlodej roslinki

Siema wszystkim......mam maly problem niedawno posadzielm sobie pare roslinek i zauwazylem ze mi zolkna liscie dolne roslinka jeszcze mala ma cos 5 cm ;)....Jest to automat chodowla w boxie zołte liscie u mlodej roslinkiDzołte liscie u mlodej roslinki...

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    Przede wszystkim podaj więcej informacji, a najlepiej daj zdjęcie.
    Wszystko co tu opisuje ma miejsce w kraju gdzie jest to całkowicie legalne.
    Pomagam również i odpisuje tylko osobom spoza granic PL.

Omerta
    0 0

3. Post #3
    co do zdjec to nie mam dostepy......co tu pisac???? roslinka automaty posadzilem ja jakies tydzien temu ....i po jakims czasie zaczely mi zolknac liscie ...temp.25-30
    roslinka ma ponad 5 cm ...:
    0 0

4. Post #4
    Jak często podlewasz ? Bo może być przelanie. Jaka ziemia (pH) ? Bo może być też wina pH. Niedobór u tak małej rośliny odpada.
    Masz dziury w doniczkach ? Jakie oświetlenie ? A może w ogóle usychają Ci te liścienie ( te listki ochronne co były pierwsze) ??

Omerta
    0 0

5. Post #5
    zbyt kwaśna gleba lub ma za mało azotu, fosforu, potasu
    PS.
    1 tydz i trochę więcej niż 5 cm? trochę mało?
    moje po 3 dniach mają około 7
    0 0

6. Post #6
    podlemwam co 3 dni.....Ph 5.5-6.5...dziory sa w doniczkach....oswietllenie 4x po 20w..enegrooszczedne ,,,tak to sa listki co byly pierwsze usychaja mi zołte liscie u mlodej roslinki

wlasnie nie wiem co tak mi rosna powoli .....co moze byc przyczyna mam tez inne roslinki i ..liscie tez mi tak gnija ...malutenkie dziory tez sie robia ...zołte liscie u mlodej roslinki co to moze byc ???????????
    0 0

7. Post #7
    Te małe zawsze opadają, także nie masz się o co martwic. Pod energooszczędnymi nie rosną za szybko, no i dużo zależy od pestek, ziemi itp. Co do tych drugich to może być zbyt gorąco, niedobory, albo szkodniki. Bez zdjęć naprawdę to tylko można zgadywać.

Omerta
    0 0

8. Post #8
    postaram sie skombinowac jakies fotki ..;zołte liscie u mlodej roslinki
    0 0

9. Post #9
    zwiększ PH ziemi 0d minimum 6,5 do 7 najlepiej
    0 0

10. Post #10
    jak mozna zwiekszyc Ph >????? zołte liscie u mlodej roslinki
    0 0

11. Post #11
    Rolnik, masz tematy na forum to z nich korzystaj. Bo po to one tam są, żebyś sam znalazł odpowiedź, tak przynajmniej coś zapamiętasz bo przeczytasz troszkę więcej zołte liscie u mlodej roslinki

Omerta
    0 0

12. Post #12
    Cytat Zamieszczone przez ROLNIK2012 Zobacz posta
    jak mozna zwiekszyc Ph >????? zołte liscie u mlodej roslinki

Gdy gleba ma odczyn kwaśny, a planowana jest uprawa roślin wymagających ziemi o odczynie neutralnym bądź zasadowym, pH gleby można zwiększyć. Do mieszanki ziemi ogrodowej, w której będą sadzone rośliny, należy dodać zmielonej kredy albo dolomitów, wapna rolniczego lub nawozu wapniowego. Nawozów tych można też dostarczać roślinom na bieżąco, w trakcie uprawy. Ważne jest, by nie wysypywać ich na mokrą ziemię, gnojówkę i obornik.
    Częściej jednak potrzebne jest obniżanie pH gleby, czyli jej zakwaszanie. Wówczas do sadzenia roślin preferujących kwaśną ziemię należy przygotować mieszankę, w której na jedną część ziemi ogrodowej będzie przypadać jedna część kwaśnego torfu. Kwaśnego torfu można też dostarczać roślinom na bieżąco albo stosować nawozy z siarką lub kwasem azotowym. Jednym z wielu niebezpieczeństw, jakie stwarza zaniedbanie kontrolowania poziomu pH gleby, jest chloroza. Dotyka rośliny z niedoborami żelaza, które rosną w ziemi o za wysokim dla nich pH. Młode liście nie wytwarzają chlorofilu i żółkną, a roślina powoli obumiera. Wówczas ziemię należy szybko zakwasić.
    0 0

13. Post #13
    Cytat Zamieszczone przez Ptasiek Zobacz posta
    Gdy gleba ma odczyn kwaśny, a planowana jest uprawa roślin wymagających ziemi o odczynie neutralnym bądź zasadowym, pH gleby można zwiększyć. Do mieszanki ziemi ogrodowej, w której będą sadzone rośliny, należy dodać zmielonej kredy albo dolomitów, wapna rolniczego lub nawozu wapniowego. Nawozów tych można też dostarczać roślinom na bieżąco, w trakcie uprawy. Ważne jest, by nie wysypywać ich na mokrą ziemię, gnojówkę i obornik.
    Częściej jednak potrzebne jest obniżanie pH gleby, czyli jej zakwaszanie. Wówczas do sadzenia roślin preferujących kwaśną ziemię należy przygotować mieszankę, w której na jedną część ziemi ogrodowej będzie przypadać jedna część kwaśnego torfu. Kwaśnego torfu można też dostarczać roślinom na bieżąco albo stosować nawozy z siarką lub kwasem azotowym. Jednym z wielu niebezpieczeństw, jakie stwarza zaniedbanie kontrolowania poziomu pH gleby, jest chloroza. Dotyka rośliny z niedoborami żelaza, które rosną w ziemi o za wysokim dla nich pH. Młode liście nie wytwarzają chlorofilu i żółkną, a roślina powoli obumiera. Wówczas ziemię należy szybko zakwasić.

czy to prawidłowy sposób ? Jęsli ziemia 5.5-6.6 ph to lepiej zwiekszyc do 7 odczyn gleby, jesli sie myle prosze poprawic mnie.
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl