Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. Post #1

Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator

Jak obiecałem - tutorial z serii jak wyciszyc wentylator.

Wszyscy wiemy jak trudno zyje się z szumem wentylatora w pokoju oraz dobrze wiemy jak bardzo przeszkadza on sąsiadom ;) wiemy tez do czego zly sasiad jest zdolny ;) Wiec kilka osob jakis czas temu wpadlo na pomysl jak zadbac o zdrowie psychiczne sasiadow a zarazem o swoj swiety spokoj i minimalizacje ryzyka. Postaram się Wam tutaj przekazac wiedze ktora sam zdobylem przez kilka sezonow doswiadczen z mocnymi a co za tym idzie glosnymi wentylatorami. Do dziela.

Fotki niestety musialem zapozyczyc z innych for jako ze moj wentylator jest niewidoczny i zbyt duzy naklad pracy sprawil ze wolalem przeszukac internety niz go odkopywac. Wiec mam nadzieje ze za plagiat nie pojde siedziec Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator

Głównie będą to zdjęcia które jak sądze wiele wyjasniaja a co ja moge powiedziec z doswiadczenia to:

1. Pierwsza lekcja to to ze w większosci przypadkow sam wentylator wtdaje stosunkowo niewiele dziweku - problemem jest przeplywajace powietrze.

2. By poradzic sobie z halasem przeplywajacego powietrz przede wszystkim stosujmy rury akustyczne. Zwykle rury to tylko rury i bedzie przez nie slychac przeplyw wielu setek m3/h

3. Najbardziej tez slychac zaraz przy wlocie/wylocie wentylatora gdzie powietrze najpierw nabiera rozpedu a potem bardzo szybko jest wyrzucane z wentylatora dlatego tak wazne jest stosowac najwieksze wyciszenie na wlocie/wylocie wentylatora.

4. Stosujmy jak najdluzsze rury mozemy pamietajac ze kazdy kat 90stopni na rurze doklada jakby 3m rury prostej

5. Celem najwiekszego wyciszenia zastosujmy np na rure akustyczna 150mm (rozmiar wewnetrzny) rure rozmiar wieksza czyli 200mm - nasywamy jedna na druga (mnie wiecej tak dzialaja silencery (ponizej na fotkach))

6. Jak mamy mozliwosc stosujmy silencery ktore z reguly nakladamy bezposrednio na wlot/wylot wentylatora.

Fotki

Wg dwoch ponizszych projektow zbudowalem swoj wentylator tylko w obudwu przypadkach zastosowalem box dlugi na okolo 140cm, wentylator po srodku pudlo wypelniamy tylko welna mineralna (ma najlepsze wlasciwosci wygluszajace - zadna szmata steropian czy gacie po tacie nie pomoga ale idea na zdjeciach jest zachowana). Pmaietajmy ze obwod pudla nie musi byc wiele wiekszy niz obwod wentylatora - wazniejsza jest dlugosc kartonu.

Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator

Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator

Nie polecam tego rozwiazania - dobrze jest wstawic rure akustyczna pomiedzy wentylatorem a filtrem

Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator

A ponizej kilka ciekawych projektow silencer`ów ktore jak wiemy najtansze nie sa:

Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator

Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator Zrób to sam czyli jak wyciszyć wentylator

Przeczytaj o tym więcej:

"To forget how to dig the earth and to tend the soil is to forget ourselves" - Mahatma Gandhi

"Gdziekolwiek się ruszę - to samo uczucie nieprzynależności, bezużytecznej gry.
    Udaję zainteresowanie czymś, co mnie zupełnie nie obchodzi, kręcę się tu i tam, ale nigdy nie jestem "w środku", w żadnym określonym miejscu. To, co mnie przyciąga, znajduje się gdzieś indziej, czym zaś owo "gdzie indziej" jest - nie wiem." - Emil Cioran
    3 0

2. Post #2
    Świetna sprawa,fajnie opracowałeś ten materiał i wszystko dokładnie opisane,a do tego zdjęcia,Dobra robota kolego,blancik dla Ciebie!Pozdrawiam!

0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl