Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
Gastro -
  1. Post #1

Wpływ chronicznego palenia / vape'owania na pamięć werbalną i przestrzenną

nasiona marihuany, nasiona konopi
    Cześć,

Poniżej chciałbym opisać moje problemy, które wystąpiły po dłuższym czasie częstego palenia. Swoją opinię i wnioski poprę wynikami badań nad wpływem marihuany na pamięć i zdolności uczenia się. Dlaczego w ogóle o tym piszę? Ano dlatego, aby uświadomić Wam, że zioło to nie jest "złoty środek", który nie niesie za sobą żadnych konsekwencji. Wszystko jest dla ludzi, ale każda substancja niewłaściwie dawkowana może stać się trucizną.
    Na początek mój background: zacząłem palić na poważnie 3 lata temu. Używałem wyłącznie bonga aż do drugiej połowy 2017 - wtedy przerzuciłem się na waporyzator z wyższej półki. Początkowo stosowałem następujący system przerw: dwa tygodnie palenia, dwa tygodnie przerwy. Dziennie schodziło mi ok. 0.5-1g. Zawsze paliłem samemu po pracy w godzinach wieczornych. Dziennie spędzałem ok. 4-5 godzin na haju słuchając muzyki, oglądając filmy i grając w gry komputerowe. Po roku zmieniłem system przerw na następujący: 2-3 dni przerwy, 4-5 dni palenia. W połowie 2017 zredukowałem je do minimum. Nie była to kwestia uzależnienia, tylko poprawy mojej sytuacji finansowej, która pozwoliła mi na kupowanie kilkudziesięciu gramów miesięcznie bez jakichkolwiek wyrzeczeń. Zwiększyłem też ilość palonego suszu dziennie do niecałych 2g.
    W październiku 2017 zdałem sobie sprawę, że zaczynam się zacinać podczas rozmów z innymi ludźmi. Miałem problemy z przywołaniem danego słowa. Nie były one na tyle poważne, aby ktoś mi zwrócił uwagę, ale zacząłem się niepokoić. Bagatelizowałem je aż do grudnia. Ponadto, ludzie mówili mi o sytuacjach, w których rzekomo uczestniczyłem, a ja nie miałem o nich zielonego pojęcia. Wyobraźcie sobie następującą rozmowę w pracy:
    - ok, to robimy dzisiaj ten upgrade o 19
    - jaki upgrade?
    - gadaliśmy o tym wczoraj z całą resztą...
    - wiem, że mieliśmy wczoraj spotkanie, ale nie ustalaliśmy żadnego upgrade'u
    - a w jakiej sprawie w ogóle to spotkanie było, hmm?
    - ... uum, przypomnij mi proszę

Podobne rozmowy powtarzały się dość często, szczególnie w ostatnich miesiącach 2017. Współpracownicy zaczęli się o mnie martwić, o czym delikatnie mnie poinformowali. Postanowiłem znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić, czy moja ulubiona i jedyna używka przypadkiem nie jest temu winna. Zapytałem wujka Google "how does marijuana affect our memory"? Na początku uznałem, że spora część stron w wynikach wyszukiwania jest z góry nastawiona negatywnie do palaczy i nie zawiera rzetelnych, bezstronnych informacji. Niestety, kiedy dokopałem się do konkretnych prac naukowych na sprawdzonych stronach, mina mi zrzedła. Okazuje się, że częste zażywanie THC w dużych ilościach może trwale uszkodzić zdolność zapamiętywania nowych informacji. Nie ma wpływu na to, co już pamiętamy, ale spora część nowych informacji jest blokowana już na etapie pamięci krótkotrwałej i nie ma szans dostania się do długotrwałej. Jest to związane z faktem, że receptory kannabinoidów znajdują się w hipokampie - części mózgu odpowiadającej m.in. za formowanie nowych wspomnień. Badania wykazały, że osoby, które paliły dużo i często przez 5 lat, mają gorsze wyniki w testach pamięci werbalnej i przestrzennej nawet po kompletnym odstawieniu palenia na jakiś czas. Poniżej wstawiam kilka linków, żebyście sami nie musieli szukać:Polecam się z nimi zapoznać lub poszukać na własną rękę. Czy mamy na forum ludzi, którzy palili podobne ilości z podobną lub większą częstotliwością, co ja? Jestem ciekaw, czy też zauważyliście u siebie jakieś niepokojące zmiany.

Przeczytaj o tym więcej:

0 0

2. Post #2
    a sadziłeś sam czy brałeś towar od dilera?
    0 0

3. Post #3
    Cytat Zamieszczone przez Benzer Zobacz posta
    Z opowiadania idzie wysnuć że kupował. A taka prawda że palenie paleniu nie równe oj nie nie...
    0 0

4. Post #4
    i to są skutki palenia w samotności, przed kompem, filmem, albo grą.......
    ale prawda jest taka, ze to tak samo jakbyś zaraz po pracy ładował ćwiartke i co 2h kolejną.....efekt? więc kolego rewelacji nie odkryłeś, wszystko jest dla ludzi w odpowiednich dawkach, zacznij samemu uprawiać i znajdż odpowiednią odmianę.....
    90% palących marihuanę sięga po narkotyki?? 90 procent pijących sięga po papierosy.. Wielu palaczy pije i wielu narkomanów lubi marihuanę... kot ma 4 nogi i koń ma 4 nogi ... czy kot jest koniem?
    1 0

5. Post #5
    Cytat Zamieszczone przez Benzer Zobacz posta
    Kupowałem z dwóch źródeł. Obie osoby są godne zaufania i jarają ten sam susz, który mi sprzedają. Tu już nie chodzi o jakość zioła (choć wiadomo, że to też ma spore znaczenie), ale o wyniki badań, które potwierdzają związek marihuany z objawami, które u mnie wystąpiły. W laboratoriach raczej nie brali MJ od pierwszego lepszego dilera zza rogu :P Ja nie mówię, że zioło jest złe i trzeba trzymać się od niego z daleka. Po prostu nie można palić dzień w dzień takich ilości, bo to uszkadza zdolność zapamiętywania po kilku latach. Nie planuję zrywać ze swoim nawykiem. Zrobię sobie dłuższą przerwę i wrócę do mojego vape'a, ale raczej nie będę przekraczał 2g na miesiąc.
    0 0

6. Post #6
    Według mnie odstaw, w ogóle Ci nie służy Wpływ chronicznego palenia / vape'owania na pamięć werbalną i przestrzenną
    0 0

7. Post #7
    Przyznam że może być w tym zawarta prawda. Dlatego trzeba uważać z ilością przyjmowanych dawek.
    1 0

8. Post #8
    Cytat Zamieszczone przez Zenon#dyrdymaŁ Zobacz posta
    Według mnie odstaw, w ogóle Ci nie służy Wpływ chronicznego palenia / vape'owania na pamięć werbalną i przestrzenną
    dlaczego niby mu nie sluzy? myslisz ze tylko on ma/miał takie problemy z pamiecia po częstym paleniu zioła?[COLOR="#87CB11"]
    Palą to w domach, palą to w szkołach,
    Policja też to jara tylko nie chce się pucować!
    2 0

9. Post #9
    Zmieniłem system na 1g co 2 tygodnie. Dzięki temu będę miał maksymalnie 2g na miesiąc z dwutygodniowymi przerwami, a nie jak kiedyś kilkadziesiąt g prawie bez przerw. Napiszę po kilku miesiącach jak wygląda sytuacja. Póki co, po ponad 3-tygodniowej przerwie jest o wiele lepiej - znajomi zauważyli wyraźną poprawę, więc prawdopodobnie nic sobie permanentnie nie uszkodziłem, a jeśli tak, to w bardzo nieznacznym stopniu.
    0 0

10. Post #10
    Zgadzam się z opiniami: "wszystko w nadmiarze szkodzi".
    Sam osobiście staram się nie przekraczać 5gr/miesiąc.
    0 0

11. Post #11
    Ja to widze tak, ze dawka zalezy od trybu zycia. Ten kto moze sobie pozwolic na lekkie zmulenie i lekkie problemy z zapamietywaniem ten moze jarac ile tylko chce bo innych efektow ubocznych nie bedzie (i nie kazdy odczuwa jakiekolwiek efekty uboczne). Palacze trawy maja swoj charakterystyczny styl zycia/bycia i o tym trzeba pamietac. Jakos nie potrafilbym palic tylko w weekendy czy inne okreslone pory. "pale gdy mam ochote- nalog kontrolowany, to nie znaczy ze tak zwany stan trzezwosci unikany"Wpływ chronicznego palenia / vape'owania na pamięć werbalną i przestrzenną. Ja pale zawsze kiedy moge, tj kiedy nie mam zadnych obowiazkow, nie musze zrobic nic skomlikowanego, i jest ok. Fakt czasem sie zjaram jak smiec po czym wypadaja jakies nieoczekiwane sytuacje no ale trudnoWpływ chronicznego palenia / vape'owania na pamięć werbalną i przestrzenną
    0 0

12. Post #12
    czyli sam widzisz swoje błędy,także wszystko jest dla ludzi ale z odpowiednią dawką Wpływ chronicznego palenia / vape'owania na pamięć werbalną i przestrzenną
    0 0

Forum oparte o skrypt vBulletin © Przypominamy iż nasza witryna jest prowadzona w charakterze wyłącznie informacyjnym. Strona prowadzona jest w języku polskim lecz nie propagujemy żadnych działań nakłaniających do łamania przepisów w Polsce. Pozostając na stronie oświadczasz iż znasz treść obowiązującej ustawy antynarkotykowej i wszystkie informacje znajdujące się tu wykorzystasz tylko i wyłącznie jako materiały edukacyjne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Pliki ciasteczek mogą zostać zapisane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Copyright 2010 - 2016 © Forum NasionaKonopi.pl